Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek hogy változott meg a...

Kinek hogy változott meg a kapcsolata az első gyerek születése után?

Figyelt kérdés
Mi most szeretnénk vállalni az első babánkat, viszont minden gyermekes baratnőm azzal riogat, hogy könyveljem el eddig volt jó a kapcsolatunk. Ez tényleg ennyire törvényszerű? Harmonikus a kapcsolatunk a férjemmel, mindent megbeszélünk és már nagyon szeretnénk a picit.

2020. máj. 9. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Jajj, ne hallgass ilyenekre!

Nekünk sokkal jobb lett. Azt már tudtam, hogy a párom jó apa, mert van egy (nagy) fia már és öröm nézni, ahogy vele bánik és imádják egymást. A kicsinknek ugyanúgy tökéletes apukja és a férfi-nő kapcsolat is tökéletes maradt köztünk testi és lelki értelemben is. Sőt még jobb. :)

2020. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok, hozzátenném, hogy ezért természetesen tenni kell. Ugyanannak a nőnek kell maradni, nem csak anyukának lenni, hanem a dögös nőnek, akibe anno belezúgott, randizgatni egymással, a szexet nem háttérbe szorítani és a gyereken kívül is kellenek témák a mindennapokban.
2020. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Nem törvényszerű, mert van 100-ból 1 kapcsolat ami utána is jól működik. De a realitások talaján maradva valószínűbb, hogy szétmentek minthogy minden ugyanolyan maradjon mint most. Egy gyerek fenekestül felforgatja az egész életet és ezt sokan nem látják át amikor bevállalják. Plusz ugye a nők a hormonok miatt teljesen kifordulnak önmagukból és sokszor ez végleges állapot.
2020. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

A mi házasságunk nem változott. A férjem mindigis családcentrikus volt, valahogy éreztem, hogy jó apa lesz, és az is.

Ne hallgass azokra, akik csak a rossz tapasztalatuk miatt lomboznak le másokat.

2020. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem törvény szerű,de valahogy nekunk is más lett a kapcsolatunk.Azelőtt szerelmesek voltunk,egy rossz szava nem volt hozzám.Haza jon a tegnap is,én azt sem tudom mit csináljak,erre közli hogy én szeretem lerázni a gyereket..nagyon szarul esett mert a gyerek mellett főzok takarítok,kztyt sétáltatok,kb 2 perc a zuhany.Kapkodás az életem.Semmibe nem segít.Erre még ez is hogy én szeretem lerázni a gyereket.:(((És akkor csodálkotnak a férfiak h.a nők elhanyagolják magukat.Hát bocsánat h.semmire sincs idő,mert a gyerek hangulatátol függ az is hogy meg tudok e főzni.De én már úgy vagyok vele hogy leszarom.Ha meg tudom csinálni megcsinálom ha nem nem.
2020. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk még jobb is lett, pedig ikreket szültem. Férjem nagyon családcentrikus és házias, mindig is több gyereket akart. Még a kakis pelenkát is szó nélkül kicserélte. Mindkettőnk szülei több évtizede boldog házasok, ráadásul ugyanazzal az emberrel. Ő is azt teszik, amit mi. Nem szűnünk meg nőnek és férfinak lenni és nem válunk kizárólag anyává és apává. Nemcsak a gyerekek körül forog a világ, szervezünk kettesben is progamot.
2020. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ milyen férjet választasz magadnak. Az szerintem alap hogy a férfi is segítsen, amikor csak ketten voltunk akkor is ugyanúgy megfozott ha pl migrénem volt, segített a takarításban, amikor hárman lettünk ugyanúgy követte a részét mindenből. És én ezt nem is nevezném segítségnek, hanem normális viselkedés a mindennapokban. Hiszen szülő, ellatja a gyermekét, alap hogy kicsereli a pelust, vagy melegít tápszert vagy megfurdeti ha látja hogy én éppen nem érek rá mert főzök vagy takarítok, vagy fordítva, amíg én foglalkozom a gyerekkel, ő főz stb.

Nekünk nem lett rosszabb a kapcsolatunk, igazából jobb lett, nem csak az intim kapcsolatunk, én úgy veszem észre sokkal összetartóbbak lettünk, együttműködünk, többet beszélgetünk, és mivel "kisegitjuk" egymást az itthoni teendőkben, az alvás időben többet is tudunk egymással foglalkozni, így nem laposodik el a kapcsolat és semmi ilyesmi.


Na szóval azt akartam csak írni, ha egy normális férfit választottál magad mellé akkor nem lesz probléma, de látod az itt válaszolok között is van olyan aki egy bunkó parasztnak szült, aztán csodálkozik ha visszanyal a fagyi..

2020. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Azért az biztos, hogy egy gyerek érkezése megrengeti a kapcsolatot. Ha ez alapvetően erős, akkor nem lesz gond.
2020. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

A statisztika szerint 10/9nek megromlik a kapcsolata. DE! A valasi statisztika 50-50 tovabbra is, tehat feltetelzhetjuk, hogy abbol a 9-bol nehanyan megis helyreallnak a kezdeti visszaeses utan. Az az 1 par, valoszinuleg tud valamit, mint pl. tokeletesen elfogadja a parjat a hibaival, gyengesegeivel egyutt. Az is valoszinu, hogy onmagaval is rendben van, nem a masikra haritja a sajat kudarcait, sebeit. Az is fontos, hogy mindig lasd meg benne a jot, akkor is ha nehez. Itt irta valaki, hogy "az o parja meg a kakis pelenkat is kicsereli". Olvashato, hogy buszke ra, dicseri egy anonim oldalon is, ertekeli, pedig ha belegondolunk, legyen mar alap, hogy egy apa is cserel pelenkat. Es valoban alap is, de attol meg lehet ertekelni a masikban, ahogy a valaszolo teszi.

Szerintem nem torvenyszeru erositeni a negativ statisztikat, de abban nem hiszek, hogy tudatos odafigyeles nelkul ti lennetek az az 1. Munka ez is, nehez lesz, de lesz gyumolcse.

2020. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Őszinte leszek! Soha nem bántam meg, hogy gyereket vállaltam. A legjobb dolog az életemben. De! A legtökéletesebb kapcsolat volt a miénk a férjemmel. De tényleg. Minden téren. Aztán jött a gyerek...nos, a házasságunk azóta egy mély szakadék szélén van. Az ok: gyakorlatilag azóta nem töltünk együtt kettesben kellő időt. Teljesen elhidegültünk, eltávolodtunk egymástól. Meghalt köztünk a vágy, a szenvedély. A napi stressz pedig minket öl meg, amitől feszültek vagyunk, amitől persze jönnek a viták, amitől még inkább szétzilálódik az egész. Sajnos nekünk számításba jöhető vigyázás anyósomék részéről jöhetett volna szóba, viszont ő nem igazán volt segítőkész. Csak mikor muszáj volt. Szívességből sosem. Amikor meg már az én anyukám részéről is szóba jöhetett volna, ott meg már mindegy volt, nem igényeltük az együtt töltött időt...
2020. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!