Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne ezt szépen...

Hogy lehetne ezt szépen lerendezni?

Figyelt kérdés
2 éve költöztünk a jelenlegi házunkba.Próbálunk a szomszédokkal jóban lenni, de újabban azért feszítik a húrt rendesen.Náluk vannak az unokák 3 hete, mert a szüleik otthonról dolgoznak és úgymond útban vannak, nem tudnak a munkára koncentrálni.(ezt a szomszédasszony mondta így)Most már 1 hete minden reggel úgy mentem ki kávézni, hogy a gyerekek a mi udvarunkon szaladgáltak,játszottak és úgy csinálnak mintha otthon volnának.Alig bírom a saját gyerekemet a házban tartani, hogy miért nem mehet ki hozzájuk játszani.Autoimmun betegségem van, pillanatnyilag még nem érzem úgy, hogy emiatt a vírus miatt megnyugodhatunk.Úgyhogy pár hétig szeretném még a távolságot tartani más emberektől.A gyerekem nem olyan korú hogy megértse.A szomszéd gyerekek már megérthetnék ha megmagyaráznák nekik, vagy ha pld csak annyit tennének a nagyszülők, hogy felügyelet nélkül nem engedik át hozzánk őket.Kifejezetten felháborítónak tartom, hogy 6 évese gyerekekre nem szólnak rá.Nincs kerítés egy szakaszon, itt így szokás.De én mindig szólok a saját gyerekemnek ha elindul más kertje fele és már meg se próbálja.Soha nem is voltam nálunk sem az udvaron, szóval az egész egy vicc.Nagyon mérges vagyok.Egyrészt mivel az udvarral félbe vagyunk rengeteg veszélyes dolog is van,amivel saját magukban kárt tehetnek, másrészt semmi keresnivalójuk a mi udvarunkon.Szerintetek lehet ezt szépen megbeszélni?Párom szerint nem, mondjuk én sem hiszem hogy ne volna belőle sértődés vagy rossz érzés.De az is vicc, hogy a saját udvarunkra nem mehetünk ki nyugodtan akármikor, hanem kerülgetem másnak a neveletlen gyerekét.

2020. máj. 9. 15:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és ma is csak annyit mondtak nekik, hogy gyertek egyetek tízórait.Nem az, hogy mit kerestek már megint a szomszédba vagy ilyesmi.A másik, hogy a melléképületük miatt rá se látnak a gyerekekre.Totál kiszámíthatatlanok,másznak,ugrálnak mindenre amire csak bírnak, üvöltenek azt se vennék észre a nagyszülők ha baj van, mert egész nap így csinálnak.
2020. máj. 9. 15:10
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a porta nem közös tulajdon húznék föl egy kerítést és kész. Nálunk pl hivatalosan oszthatatlan közös tulajdon lenne, de mindenkinek meg van a maga elkerített portája ahová a szomszéd nem jár(hat) be.
2020. máj. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiába szóltatok, én is kifeszítenék valami ideiglenes kordont, ha más nincs, akkor két kuka közé, abból csak megértik.
2020. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Tervben van csak még kell hozzá némi tőke.Pár hónapja leszedte a háztetőt a szél arra elment amit erre meg még más dolgokra szántuk volna.Így is el vagyunk félig kerítve amúgy, ezt még az előző tulaj csinálta kerítés.Úgyhogy valahonnan hátulról jönnek, nem csak úgy átsétálnak.Szóval lehetne nekik mondani, hogy ne menjenek át a kerítésen túlra.
2020. máj. 9. 15:38
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy a párom meg azt mondja ne szóljunk mert jobb a békesség.De nekem ma már nagyon eldurrant az agyam.
2020. máj. 9. 15:40
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szólnék a kölyköknek hogy tipli. Ha nem értenek belőle akkor szülőknek szólnék. Az senkit nem érdekel ha megsértődnek. Ha ebből se értenek akkor még nyakon önteném őket hideg vízzel.

Feltéve akkor ha az tényleg saját terület. Ha közös, akkor ez van, nincs mit tenni.

2020. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék. Biztos nem csinálnám azt hogy én nem tudnék kimenni a saját gyerekemmel miattuk. Értsék meg, az nem az ő kertjük.
2020. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy kerítést felhúzni nem két perc és fillér, de tényleg rakjatok addig oda valami mást, ami épp akad otthon, amivel eltorlaszoljátok az utat. Nem kell profi megoldás, elég pár gombolyag spárga akár, rajta egy A4-es laminált papírral, hogy "Tilos az Á" :)
2020. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Teljesen a miénk.Nekik is van sajátjuk.Ők körbe vannak kerítve, mi meg csak félig.Ezért tudnak átjönni.A gyerekek haragja nem érdekelne, a nagyszülőkkel nem szeretnénk összerúgni a port, mert tényleg jó volna ha normális lenne a kapcsolat.A gyerekek meg itt vannak 3 hete én azóta egyik szülőt se láttam,persze lehet jönnek csak mi akkor nem vagyunk kint.

Mondjuk én már gondolkodom ,hogy elkapom a nagymamát aztán megpróbálom szépen megkérni, bár nem tudom, hogy kellene hogy tényleg minél kevésbé bántó legyen.

2020. máj. 9. 15:51
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én hazazavarnám a kölyköket és kész.
2020. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!