Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyon sokan meg fognak botránkozni azon, amit írok, de nem tehetek róla, hogy ezt érzem, viszont szeretném megtalálni az okát. Arról van szó, hogy mióta az eszemet tudom, undorodom a terhesség gondolatától. Már egész pici gyerek voltam, mikor ezt éreztem, aztán a húszas éveim elején azt hittem, ez majd változni fog, de sajnos minél jobban telnek az évek, annál inkább ezt érzem. Ha belegondolok, hogy valaki bennem növekedne, egyszerűen elfog a pánik, a rettegés, leizzadok, remegek. A szüléstől még inkább. Ennél fogva nyilván kialakult bennem, hogy nem akarok gyereket. Nagyon sokat, rengeteg időt töltöttem azzal eddigi életem során, hogy rájöjjek, vajon mi okozhatja ezt, de csak találgatni tudok. Nem volt könnyű gyerekkorom, sajnos volt benne sok minden, amit senkinek nem kívánok. Az önbizalmam, az önbecsülésem, már akkor sárba lett tiporva, ennél fogva szinte mindenre alkalmatlannak tartom magam, köztük az anyaságra is. Nem tudom elképzelni, hogy jó anyuka lennék és meg tudnám adni mindazt egy csöpp lénynek, amit érdemel. Az évek során ez egyre rosszabb lett. Míg kb. 10 évvel ezelőttig "csak" azt éreztem, hogy nem akarok gyereket, most, ha valaki megkérdezi, mikor lesz gyerekem, akkor legbelül azonnal indulatos leszek. Persze kifelé nem mutatom, de érzem, egyre inkább irritál a gondolat. Borzasztó érzés, mert úgy érzem, hogy gond van velem, állandó bűntudatom van miatta, mégsem tudok mit tenni ellene. Az érdekelne, hogy érzett-e már valaki hasonlót? Nagyon egyedül érzem magam a problémával kapcsolatban és beszélni sem merek róla, mert ha csak megemlítem valakinek, hogy én nem szeretnék gyermeket szülni, azonnal érzem, hogy elítél, megbélyegez.

2020. máj. 11. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

"úgy érzem, hogy gond van velem"


Jól érzed.

Régesrég el kellett volna menned pszichológushoz, mert egyértelmű, hogy nem tudsz magadtól túljutni rajta.

A rossz gyerekkorodnak döntő szerepe lehet a jelenlegi problémádban.

2020. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valami történhetett gyerekkorodban ami kihatott erre, de amúgy sokan vannak akik egyáltalán nem akarnak gyereket szülni...ezért max csak azok ítélnek el akik szerint egy nőnek mindenképpen szülni kell. Valószínűleg hiába mondják azt is, hogy a legszebb dolog amikor meghallod a kis szívverését, amikor érzed, hogy megmozdul amikor megszületik és a kezedbe adják...pedig ezek tényleg nagyon szép dolgok...de nem mindenkinek ez az életcélja.
2020. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Gyereket szülni nem kötelező.

Probléma megoldva.

2020. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bennem ezek a kérdések mindig ugyanazt a hatást keltik.Felhúzom a szemöldököm, hogy vajon milyen választ vár a kérdező egy olyan kategóriában feltett kérdés kapcsán, ahol zömébe olyan nők vannak akiknek van, vagy szeretnének gyereket.(Mondjuk tegyük fel, hogy a kérdés nem egy hangulatkeltő trollkodás)

Nem itt fogod megtalálni a választ hanem egy pszichológusnál.Ha amúgy téged ez valóban zavar, akkor ez az út teheti világossá számodra, hogy mi miért van benned.

A legtöbb rendkívül hányatott sorsú nő, pocsékul választ társat felnőttként és nem gondolkodik azon, hogy akar e gyereket vagy sem, hanem szüli őket sorba és aztán ugyanazokat a hibákat követik el(persze kivételek vannak) vagy még szörnyűbbeket.Nem írtál párkapcsolatról.Ha még az sincs, akkor a téma részedről igazán tárgytalan, hisz minden normális ember úgy képzeli, hogy apja is lesz a gyereknek.

Szóval keress egy pszichológust ha valóban zavarnak ezek a gondolatok és érzések, ő majd segít felfedni a problémád gyökerét.

2020. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!