Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezzel az állításs...

Egyetértetek ezzel az állítással? (Meddőség, lombik)

Figyelt kérdés

Egy kolléganőmmel beszélgettem nemrég, akinek az az álláspontja, hogy a természet/Jóisten azért nem ad mindenkinek lehetőséget a teherbeesésre, mert bölcs, tudja, hogy alkalmatlan lenne a szülői feladatok ellátására, így hullik ki a "férgese".

A lombik az ebbe való totális beavatkozás és mint olyan egy bűnös cselekedet, ami nem marad büntetlenül, sosincs jó vége, már ha egyáltalán sikerül a fogantatás, ami nem véletlenül csak pár százalék beültetésenként. Felmerül a kérdés, hogy akkor azok akik sokadik abortuszukon esnek át, vagy kidobják a kukába a gyereküket, azok miért alkalmasabbak, és szerinte azért, mert amúgy alkalmasak lennének, csak hiba csúszott a gépezetbe.

Mi a véleményetek? Nem kérek trágárkodást, csak kíváncsi vagyok.



2020. máj. 11. 09:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
78%
A kolléganőd egy igazis idióta és az ő logikáját követve ott csúszott hiba a gépzetbe, hogy ő megszületett. Nekem erről ennyi a véleményem, nagy az Isten állatkertje.
2020. máj. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
81%
Ordas nagy baromság. Ha igaza lenne, akkor mindenki boldogan nőne fel, nem lenne szülők által elkövetett családon belüli erőszak (testi-lelki), gyermekgyikkosság, stb.
2020. máj. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
92%
Egyébkênt körülnézve a világban, nem úgy néz ki, hogy kihullott a férgese...
2020. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
37%
Én hiszek Istenbe,de én úgy gondolom mindenkinek meg van irva a sorsa.Ha valakinek az van megírva,hogy nem lesz gyereke,akkor el kell fogadni!
2020. máj. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
60%
Sokan gondolják így, volt is pár éve egy lombik elleni “támadás” a katolikusok felől. De én ezzel értek egyet: [link]
2020. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
21%

Miért kell jelenteni a válaszom? Nem tetszik a véleményem?


Igaza van a barátnődnek.


Senkinek sincs joga istent játszani!

2020. máj. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:
Nem én jelentettem, én elfogadom és meg is értem ezt az álláspontot IS.
2020. máj. 11. 09:54
 8/75 anonim ***** válasza:
89%
Nincs igaza, az élet bebizonyította pár esetben, hogy nem mindig az a termékeny, akinek szülnie is kéne és fordítva. Mondjuk ezzel az erővel a rákosokat se gyógyítsák, mert akkor is beleavatkoznak stb. Ezt is lehet egy gyógymódnak felfogni.
2020. máj. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
38%

Nos, nem ilyen durván, de igen, én egyetértek vele.

Én ugy gondolom -es kiemelem megegyszer, ÉN ÚGY GONDOLOM , tehát abszolút szubjektív vélemény- hogy ha nem sikerül természetes uton a gyermekvállalás, akkor azt nem kellene erőltetni. De azt is hozzá teszem, nekem van gyerekem és nem volt nehézség a teherbeesessel sem. Lehet ha nem így lenne, másként gondolnám.

De az, hogy én így gondolom, még mindig egy személyes gondolat, nem azt jelenti, hogy elítélem azt, aki lombikra megy, vagy hogy be kellene tiltani, vagy hogy alkalmatlan lenne szülőnek az, akinek csak így sikerül.

2020. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:
De a rák kimenetele halálos (bár ez egy kicsit összetettebb), a gyerekvállalás pedig opcionális. A beszélgetést egy 3. kolléganő szülte egyébként, aki idén tölti az 50-et, és most, hogy újra beindul az egészségügy, nekilátnak a sokadik lombiknak.
2020. máj. 11. 10:22
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!