Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár-e szabadság táppénz alatt?

Jár-e szabadság táppénz alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok Jelenleg március 18-tól táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt. Az ez évi szabadságomból csak 1 napot töltöttem le. Az lenne a kérdésem hogy a többi nap az jár, kifizetik, vagy elveszlik a táppénz alatt?
2020. máj. 11. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Jár, nem fizetik ki, majd ha visszamégy dolgozni, akkor adják ki.
2020. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*vissza: csed, gyed, gyes után
2020. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia. Közben is koveheted. Én úgy csináltam hogy a háziorvos kivett addig a tappenzről, a főnökömmel szabit irattam ki, majd utána ismét tappenz. Így kicit több pénz lett az egyik hónapban. De enm vettem ki mindet.

De az előző jól írja, ha nem veszed ki, akkro is megmarad, majd ha gyes után visszamesz dolgozni.

2020. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos erre a munkahelyre ha lejárna a gyesem akkorse fogok tudni visszamenni mert élelmiszerbolt és nem tudjuk úgy megoldani hogy a gyereket tudjuk hozni vinni az oviba mert a férjem is reggel 6ra jár dolgozni a bolt is 6kor nyit.Köszönöm hogy felvilágosítottatok! Felhívom akkor majd a főnökömet hogy akkor megbeszéljük ezt.
2020. máj. 11. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok sikert a táppénzcsaláshoz! ;)

Mert ha megszakítod a szabadság miatt, az csalás. Egyébként miért asszisztálna ehhez a mhely? A táppénz se olcsó nekik, a szabi viszont még több.

2020. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy nem mész vissza, a fizetés nélküli szabi után (szóval gyed/gyes után) akkor is kiveheted, elég utána megszüntetni a munkaviszonyt. És akkor legalább bölcsi vagy ovikezdés ideje alatt még fizetést kapsz, amíg nem kezdesz újra dolgozni. Nekem pl kb két hónap szabadságom volt, amikor elkezdtük a beszoktatást, tök jó volt, hogy lazán, ráérősen tudtuk csinálni, és közben fizetést is kaptam.
2020. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!