Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukák mivel...

Kisgyermekes anyukák mivel telnek a napjaitok a karantén alatt?

Figyelt kérdés

3 kisgyermekünk van (5 éves kislány ,3 éves kisfiú,1,5 éves kisfiú). Apa egész nap dolgozik velem vannak itthon normál esetben a nagyok oviban vannak így egyszerű a kicsivel a nagyokat már apa hozza haza. De most egyszerűen már nem tudok mit kitalálni.A kertben szoktunk játszani,festünk,gyúrmázunk,legózunk,kirakózunk de sajnos kezdek kifogyni az ötletekből.

Esetleg van valami ötletetek?

28N



2020. máj. 11. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Miért vagytok karanténban?
2020. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Épp ezt akartam kérdezni.

Miért nem tudják megkülönböztetni emberek a karantént a kijárási korlátozásról?


De hogy válaszoljak is: Nem kell minden percüket lekötni. Egy gyerek tud egyedül is játszani. Három meg pláne.

2020. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jobbnak gondoltuk így a férjemmel, féltjük a gyerekeket. Sajnos picit para anyuka vagyok. Sétálni szoktunk menni, de így is nehéz a gyerekeknek előtte eléggé pörgős életet éltünk.
2020. máj. 11. 22:45
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

En sem ertem miert kell neked lekotni oket, en es a tesom kozott is ekoruli a korkulonbseg, az 5 es 3 eves el kellene hogy jatszon egymassal.

De en siman bevonnam oket a napi teendokbe, persze csak jatekbol, ha mar mas otleted nincs.

2020. máj. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Gratuláloka a gyerekekhez :) Amúgy ajánlom én is az önállósodásra nevelést. 5 és a 3 éves már egyedül is fel kéne tudnia gyújtani a házat (irónia). Lehet rossz szülők voltunk, de 4-5 éves gyerekeinket kiraktuk kb a kertbe és játszanak :D azt csinálták amit akartak, utána meg tiszta sár volt mind kettő meg ástak egy 1-1,5 m mély gödröt.
2020. máj. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
55%
Nézzetek mesét, vagy esetleg olvass nekik..:) Süssetek együtt valami sütit, mutasd meg nekik, mit hogy kell, es hagyd, hogy ők csinálják..:) (gondolok itt pl. hogy ők öntsék bele a tálba a hozzávalókat, stb..)
2020. máj. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteke :) eljátszanak ketten csak néha rossz anyának érzem magam mikor 2-3-4 órát “egyedül” játszanak. Sütés-főzés mindig együtt zajlik:)
2020. máj. 11. 23:59
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Olvass sokat, akár a gyerekeknek is! Rád fér, mert nem tudsz mondatokat tagolni. Nem bántásból, de pl. a második mondatodat alig bírom értelmezni, mert tudod rendesen használni az írásjeleket.
2020. máj. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

Gondolom apa dolgozik....

Ha igen akkor ti minek vagytok bezárkózva?¿?

2020. máj. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Nevetséges az egész, az első 2hetben én is otthon voltam velük, 7,4,2 éves lányok) aztán lahogy egyre csillapodott a hiszti a munkáltató is úgy gondolta, hogy ideje visszamenni home officebol.

Szóval az enyémek a nagyszülők el vannak most.

Ideje hogy lazitsatok ti is, Pest megyében élünk.

Egyébként a facen vannak csoportok, pl a karantanya ovis oknak. Rengeteg kreatív ember van ott 9 hete karanténban, próbáld ki.

2020. máj. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!