Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy baba/kisgyerek gyorsan...

Ha egy baba/kisgyerek gyorsan fejlődik, jól alszik, stb, a szülők miért azzal jönnek hogy csak "szerencséjük van vele"?

Figyelt kérdés
Sok válasznál láttam, ha a gyerek végig alszik éjjel, rendesen eszik, keveset sír, hamar szobatiszta lett..lehetne még folytatni, mindig hozzáteszik hogy szerencséjük van vele. De ez akkora butaság, rengeteg múlik a szülőn! Sokaknál lehet hogy nem is tudatosan, de olyan jól értenek a gyerekekhez, miért nem lehet belátni hogy ez a szülő érdeme is? Ez nem szerencse! 2 gyerekem van, mindegyik más, mindkettőt ugyanúgy mégis másképp kell nevelni, alkalmazkodni hozzájuk, mégis miért a szerencsén múlt az hogy 4 hónaposan átaludták már az éjszakát, 2 évesen szobatiszták lettek, stb (2 év korkülönbség van köztük)? És miért szúrja ez mások szemét? Persze, nem kell a gyerekkel egész nap foglalkozni, végülis nem azért van otthon a szülő, csak szerencsés ha a gyereke ezt meg azt jól csinálja..
2020. máj. 11. 22:30
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
22%
Mert irigy disznók. :)
2020. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
86%

Mert szerencséd van.

Az idegrendszeri érés, ami a példádban lévő alvást, szobatisztaságot (és beszédet, na meg a mozgásfejlődést alakítja), nem nevelés kérdése.

2020. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
85%

Az enyém jól aludt mindig, és gyorsan fejlődőtt. Én két dolog miatt szoktam mondani:

- mert ez az igazság, az alvás és a fejlődési ütem is idegrendszerileg meghatározott. Tehetek érte persze, hogy jobb legyen, de elsősorban az van, amit a "gép dobott".

- mert nem akarok mások lelkébe gázolni, a legtöbb anyuka úgyis bizonytalan abban, hogy jól csinálja-e. Én meg döngöljem a földbe a bezzegezéssel, holott nincs is feltétlenül igazam (az előbbi pont miatt)?

2020. máj. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
81%
Most vállbaveregetést vársz?
2020. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert én nem gondolom, hogy bármi extrát vagy mást csinálnék mint bármelyik anya, mégis átalussza az éjszakát 2 hónapos kora óta. Nem nyűgös, egyedül simán eljátszik a jatszoszonyegen (persze foglalkozom vele aktívan amúgy de ha épp nem, akkor se sír, meg nyűgös), egyedül elalszik, altatni se kell. Ezen kívül nagyon szórakoztató társaság 3,5 hónapos és simán elbeszélgetek vele fél órákat. En kérdezek valamit, ő gagyog én válaszolok, o is. Közben a kis öklét rázza. Soha nem sír, csak ha nagyon-nagyon éhes már, mert nem kapcsoltam időben vagy ha faj valamije. Pl múltkor fejbe vágta magát a csörgővel. Amúgy vagy picit nyűgösködik csak, vagy az sem. Dumál különböző hangsúlyokkal. Egyértelmű hogy állati mákom van vele. Ha valaki garantálná, hogy a következő is ilyen lenne már szülném is.
2020. máj. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt ezek, amiket felsorolsz, tipikusan a szerencsén múlnak, legalábbis a gyerekkel legalább átlagos szinten jól gondoskodók között.


Nyilván lehet nagyon rosszul nevelni pl diszkózenét nyomatni éjjel vagy ilyesmi, de ez kirívó.


Másrészt az, hogy milyen gyorsan csinál valamit egy baba, az általában nem jár semmifèle jobb kimenetellel.


Pl mozgásfejlődés: aki 2 hónappal később jár, nem butább, vagy nem foglalkoztak vele kevesebbet, nem is lesz mondjuk kevésbé jó sportoló.


Sőt: inkább abból szokott baj lenni, hogy a szülők siettetik, irányától eltérítik a mozgásfejlődést pl ültetéssel.


A legtöbb gyerek az egyik dolgot korán, a másikat későn, a harmadikat átlagosan csinálja pl az enyém 16 hónaposan is ébred éjjel (együtt is alszik velünk), még nem jár, ellenben egyedül eszik, pohárból iszik, és annyi szót mond, amiért a 2 évesekre is büszkék szoktak lenni, fogat mos, kezd orrot fújni stb. Most akkor mi van? Én enni sem tanítottam, amikor elvette tőlem a kanalat, akkortól evett ő.


Harmadrészt ha van egy dolog, ami tényleg nehéz a babának, akkor nem azzal teszel jót, ha sietteted, vagy mondjuk beletolod egy keményebb alvástréningbe. Jobb szülői attitűd elengedni a fülünk mellett a felvágásokat, kritikàkat.


Pl itt a szomszéd kiscsaj, most megy óviba. Egy okos, kedves, szuper valaki, mindenben segít az anyjának, csomó dalt tud, látszik, hogy jol és sokat törődnek vele, és egy boldog család is. De pont a szobatisztasága még nem az igazi. Látványos, hogy ez egy alkati, körülírt nehézség nála, nehezen hihető, hogy valaki az összes témában jól nevel, de ebben viszont csak az ő hibája. Az az okos pont, hogy nem fenyegeti, erőlteti a kislànyt.



Szóval szerintem ezek nem mércéi egyszerűen a nevelés sikerének. Ha szorgalmas lesz, ha illedelmes, ha bátran kreatív, kompromisszumkész, jól érti meg a világot, megtalàlja benne a helyét felnőtt korára, az igen.


De komolyan, szerinted kevésbé veszik fel az egyetemre ha 26 hónaposan lett szobatiszta?

2020. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
16%
Én attól vagyok ki, amikor azt mondják, h azért ragaszkodik a gyerek az anyjához mert vele van a legtobbet
2020. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
86%
Most ezt kifejtenéd 7-és? Eskü nem értem, mire gondolsz.
2020. máj. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
84%

Még annyit az alvásról, hogy a babáknál az ébredés élettani jelenség, más az alvásstrukturájuk. Kb 2-3 éves korig normális, ha ébrednek éjjel.

Tehát a babának igazából nem jobb ha átalussza az éjjelt, mint ha mondjuk 2-3x ébred enni, a szoptatás esetén pont 4 hónapos kornál gyakoribbak lehetnek ag ébredések, ami segít fenntartani a tejtermelést.


Persze lehetnek masféle babák, tudod, ahogy van, amelyik 9 hónaposan, van amelyik 2 évesen beszél, és persze az anyukának jobb, ha alszik a gyerek, de ennyi. Ja, meg el lehet mondani a szomszéd néninek. Okosabb, szebb, egészségesebb nem lesz tőle, ha viszont erővel szoktatták, baja annál több lehet.

2020. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
32%
8-as! Pl; ha fáj valamije, fogzik elesik vagy hasonló akkor bennem” mint anyában “ keresi a vígaszt, csak úgy nyugszik meg ha én ölelem. Másnál sír addig amig anya meg nem öleli, utána semmi gond. És több ember azt mondta, hogy ez azért van mert én vagyok otthon vele gyeden. Ha mással töltene több időt akkor máshoz ragaszkodna, ez szerintem butaság. Bölcsödés gyerek is az anyjához ragaszkodik, nem a dadushoz
2020. máj. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!