Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves gyereknek is kell...

2 éves gyereknek is kell maszk a boltba? Ti hogy mentek kicsi gyerekkel az én gyerekem meg se tűri magán azt a maszkot.

Figyelt kérdés
2020. máj. 12. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
2 éves korig tilos, 6 éves kor alatt pedig nem kötelező.
2020. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Intelligens vírus. 6 év alatt nem fertőz. 🙈

Elvileg kéne, mivel elkaphatja és/vagy fertőzhet.

Ha nagyon nem tudod megoldani, hogy ne vidd magaddal, akkor ne hagyd, hogy mindent összetapizzon és célirányosan gyorsan vásárolj be vele.

2020. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Az én lányom 8 éves. Már automatikusan felveszi a boltban. Ő sem szereti. Kényelmetlen és meleg. Én ráadnám, gondolom nem sokat időztök ti sem a boltban. Biztos ami biztos.
2020. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
2 éves korig tilos maszkot adni rájuk, mert nem tudnak benne rendesen levegőt venni, és felgyűlhet a co2 a szervezetükben, 6 éves kor alatt pedig nem kötelező. A lányom januárban lesz 6 éves, boltba felveszi, szereti is, mert olyan a maszk, amilyet ő szeretett volna. 10 percnél többet nem időzünk a boltban általában.
2020. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sorbanállásnál láttam nálunk a sparban, hogy 6 éves kortól kötelező.
2020. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Úgy olvastam, hogy két év fölött már lehet rá adni, előtte fulladás veszély miatt nem. Én 15 hónapos lányomra éppen ezért nem adok. De szerintem egy kétévesre sem kell.
2020. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell.Megkérdeztem mert az enyém se viseli el.Elvileg 6 éves kortól kötelező.Én se tudom megoldani, hogy vigyázzon rá valaki, úgyhogy muszáj vinni.Nyilván elkaphatja, fertőzhet de még sehol se láttam ekkora gyereken maszkot, nyilván mert nem egyedi eset(mondjuk sokat nem is mászkálunk) és a legtöbb ilyen korú nem viseli meg magán.Lehet cinizmussal válaszolni egyes válaszoló.Vagy nincs gyereked, vagy neked mindig ott van legalább egy ember aki bármikor tud vigyázni a gyerekedre aztán jó világodban elképzelni se tudod, hogy esetleg nem mindenki ilyen szerencsés.

Vidd sportkocsiba.Én minden indulás előtt elmondom, neki hogy max hazafele lehet sétálni,a boltban pedig muszáj beülni a kocsiba, ha nem ül be nem mehetünk be.(ha nem ül be akkor be se megyek vele, 2x nem is vásároltunk, csak elmentünk a bolt előtt, 3x már hajlandó volt beleülni)Úgyhogy már beletörődött, hogy most nincsenek séták a polcok között.Próbálok a legkevésbé forgalmas időszakban menni vagy reggel nagyon korán, vagy este zárás előtt kicsivel.És 1-másfél hetente csak egyszer megyünk.

2020. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Neki nem kötelező, de elkaphatja és továbbfertőzhet is. Ha teheted, ne vidd magaddal vagy vásároljon más, rendelj házhoz, ha nem, akkor ez van.
2020. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

6 éves kor alatt veszélyes emiatt nem kötelező

/ nyilván nem egy nappal előtte és utána már nem, de meg kellett húzni egy határt/


/ széndioxid bennragad a maszk altt, ami feldúsul, ez pedig a fiatal gyerekekre veszélyes lehet/


A maszk nem amiatt kell, hogy magadat megvédd, hanem a többieket véded a fertőzés ellen, ha Magad hordozó vagy..

2020. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

1.Hagyd otthon (felügyelettel)!

2.Rendelj házhoz!

3.Kérj meg valakit, hogy vásároljon be nektek!

Nem kéne gyerekeket vásárolni vinni mostanság! Sajnos olyant is látok, hogy apa+anya+gyerek(ek) mennek vásárolni, mikor sokkal figyelmesebb lenne a többiekkel szemben, ha az egyik szülő kint/vagy otthon maradna a gyerekekkel.

2020. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!