Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki terhességi toxémiás volt,...

Aki terhességi toxémiás volt, annak ajánlották az ágynyugalmat, javít ez valamit az állapoton? Fehérje értéketek mennyi volt? Tapasztalatok, tanácsok érdekelnének

Figyelt kérdés
Első babánál, 38.héttől középsúlyos preeklampsziam volt. Most 2. baba, 32 hét, 140-150-es vérnyomásaim voltak, gyors lefolyású vizesedés.. Pillanatok alatt bedagad kezem-lábam.. A fehérjém a vizeletben 115. Holnap beszélek az orvosommal az eredményről, és a hogyan továbbról. Egyébként már szedem a 2x1 dopegytet, beallt a vernyomasom.Aki átesett már ezen, mondjon valamit.. Nagyon türelmetlen vagyok.

2020. máj. 12. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsőnél toxémiás voltam. Az utolsó 3 hetet már kórházban töltöttem, szoros megfigyelés alatt. Nekem csak egy csík volt a szemem helyén úgy ödémásodtam.

Akkor indítottak mikor megjelent a fehérje a vizeletemben. (37+4) első lányom toxémia miatt sorvadt babaként született. 1 hetet volt a PIC osztályon 4 napig oxigéninkubátorban.

Nem is értem van fehérje a vizeletedben már, hogy a csudában nem indítanak vagy császároznak?


Második terhességemnél szimpla magasvérnyomásom volt.

Most várom a 3.babát 7.hetet taposom. Holnap megyek 24 órás vérnyomásmérőért.

2020. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első gyerekkel a 36. héttől kórházban voltam toxémia miatt. Nem volt vészesen magas a vérnyomásom, de többször volt fehérje a vizeletben, de 40+4 héten császároztak. A lányom makk egészségesen 10/9-es Apgarral született. Mivel nem lehetett semmit csinálni, így volt ágynyugalom bőven. Ártani biztos, hogy nem árt.

A második terhességnél a 12. héttől a 36. hétig napi 75mg aszpirint szedtem (AcizalEP75) és nem lett magas a vérnyomásom.

2020. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kíváncsi vagyok, mennyire ítéli súlyosnak a helyzetet az orvosom. Remélem nem lesz semmi baj.. Nektek mennyi fehérje volt a vizeletben? Mivel a vernyomasom beállt, a vizesedés pihenésre javul, lehet, már csak azt lenne jó tudni, hogy ez a fehérje vészesnek mondható-e. Persze, ha cselekedni kell, megértem, de még csak holnap töltöm a 33 hetet, jó lenne még egy kicsit bent tartani a babámat. Első válaszolótól kérdezném, hogy nem vették észre, hogy nem fejlődik a baba rendesen?
2020. máj. 12. 17:03
 4/4 anonim ***** válasza:
36 hetesen kerültem kórházba görcsökkel és enyhe vérzéssel. Szülés nem lett belőle, viszont toxémiát diagnosztizáltak. Az egyik orvos közölte, hogy hú, hát ez milyen súlyos és ilyenkor meg szokták indítani a szülést, nehogy baj legyen a kismamával, az osztályvezető pedig közölte, hogy 36 hetesen korai indítani. Bent fogtak a kórházban és csak másfél hét múlva szültem. Addig is mérték a vérnyomásomat, napi 3x1 Dopegyt-et kellett szednem, plusz szívritmus-szabályozót, nézték a vizeletemet, mígnem a 38. héten délután elment a nyákdugó, este nagyon erős nyomást éreztem a fejemben, illetve a szememnél, a gyógyszer ellenére nagyon magas lett a vérnyomásom, ekkor döntöttek úgy, hogy indítani fognak. A szülőszoba felé szivárogni kezdett a magzatvizem, de nem folyt el mind, így burokrepesztés volt, oxitocin és így született meg a fiam.
2020. máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!