Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi vagyunk a hibásak, mert...

Mi vagyunk a hibásak, mert még nem jár?

Figyelt kérdés
Lányom 15 hónapos és még nem jár. Nem rég kezdett el felállni, de még csak próbálkozik. Anyós gyakorlatilag letámadott, hogy miért nem foglalkozunk vele, már rég járnia kellene, mert az ő gyerekei is, a másik unokája, meg ismerőse gyereke is már egyévesen járt, szaladt. Most tényleg nekünk, szülőknek kellene gyakorolni a járást? Azért nem indult még el, mert nem erőltettük?

2020. máj. 12. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem szabad erőltetni, állatni, járatni. Nyugi.
2020. máj. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Vezetgetni valóban tilos, de ez összetettebb kérdés.

Ha 15 hónapos kora ellenére csak most kezd felállni (kapaszkodva?), akkor (ha nem lenne ez a korona) a védőnőnek már tovább kellett volna küldenie.

Kapaszkodva felállás határideje 13 hónapos kor. Ha addig nem csinálja, érdemes megmutatni neurológusnak.

Egyébként persze, az önálló járással ráér 18 hónapos korig, csak ahhoz hogy ez teljesüljön előrébb kellene járnia.

2020. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kapaszkodás nélkül kezd felállni. Bútorok mellett már hónapok óta áll egy kézzel is.
2020. máj. 12. 23:23
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Akkor más a dolog fekvése. ;) Annak 17 hónap a "határa". Utána megkésett.
2020. máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Bőven ráér még.
2020. máj. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Én ezt a nem szabad járatni dolgot soha nem értettem. Mikor már kapaszkodva felállt és a bútorok mentén lépegetett,mi fogtuk a kezét és úgy járkáltunk,odaraktuk a labdát elé és ahogy mentünk úgy rúgta a lábával,nagyon tetszett neki.14 hónapos volt mikor önállóan jópár lépést megtudott tenni,1 hónap múlva már szépen járt.De Apukám és Anyósom is vezetgette,nővérem is,sokan a családból.Ha jól emlékszem videókat is nézegettem a neten( gyógytornász) hogyan segíthetnék neki.
2020. máj. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Azon mit nem lehet érteni, hogy ha vezeted

1, demotiválod: mindent elér, csökken a motivációja = késlelteti.

2, vezetgetéskor más testhelyzetet vesz fel, mint amikor önállóan jár. Előre dől, máshol van a súlypont:

-emiatt máshogy egyensúlyoz,

-késleltetve tanul meg kitámasztani

=késlelteti

2020. máj. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
6os vagyok. Ahogy a mi példánk is mutatja ez nem így van. A másik pedig hogy régen is mindenki vezetgette a gyereket
2020. máj. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem vezetgetett senki. ;)
2020. máj. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyóssal ne foglalkozz. Egyevesen szaladtak a gyerekei, na és? A tiéd is fog, és egyéves lesz még akkor is. Egyáltalán nincs még elkesve, valószínűleg hamarosan elkezd kapaszkodas nélkül is lépni párat.
2020. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!