Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen formában gyűjtötök,...

Scream85 kérdése:

Milyen formában gyűjtötök, takarékoskodtok gyermeketek jövőjére?

Figyelt kérdés

Számlát nyitottatok neki?

Lakástakarék számla?

Valamilyen értékpapír?

Esetleg más formában?


2020. máj. 14. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Összességében takarékoskodunk.


Lakástakarékkal viszont semmit nem ér.., hiába akarják gyerektakarékosságnak eladni..



Van autónyereménybetétkönyve /500e értékben/

Nem takarékosság, csak lehetőség



Úgy gondolom, hogy akkor és úgy segítem amikor és ahogy szükséges lesz.

2020. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Külföld de gondolom leírom. A 'családi pótlékot' fogom félre tenni, az kb annyi pénz amiből egy lakás vagy ház induló tőkéjét tudja megalapozni 18 évesen, vagy vehet vadonat új autót + utazgathat, esetleg tovább tanulhat, amit akar, csak értelmesre költse.


Ha lesz második gyerek, ez változik, mert sajna a csp nem dupla, szóval akkor szerintem osztoznak, és ha nem elég, a saját megtakarításból pótolom.


De már így is nagyobb eséllyel indulnak az életben mint én meg a férjem. Mi semmit nen kaptunk, mindenért magunk küzdöttünk meg. Valahol jó, mert értékeljük, valahol rossz, mert még mindig nincs egy csomó minden, és utazgatás helyett pl. gyűjtögetni kell. Ez van. Neki könnyebb lesz. Viszont hogy értékelje amit kap, valami diákmunkára ösztönözni fogom, nem kell kidolgoznia a belét, de tanulja meg, hogy nem akar pl pincér lenni, vagy kisegítő, és hogy az étel meg a szórakozás nem a fán terem.


Ez az én elképzelésem.

2020. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Babakotvenyt nyitottuk meg neki, de ezen kívül kötöttünk több olyan magánnyugdíj megtakarítást is, aminek a végén a pénzt egyösszegben megkapjuk, halál esetén pedig azonnali kifizetés van nyereséggel. Ezekre évi 50-100 ezret utalunk.
2020. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

1. Vagyok

Egyébként

3 megtakarításunk van jelenleg.

Havi 18-20 megy rá

Egy az LTP, magunknak, de végsősoron az ingatlan, amibe beletesszük a gyerekeké lesz majd.

Ha az lejár, akkor továbblépünk, mert már nem lesz értelem LTP-t kötni.

Egyébként 21-22 éves korunk óta vagyunk 1 pár.. azóta ez a 4. LTP.


Emellett forgatjuk is a meglévő tőkénket, hozzácsaptuk a babaváró 10 milliót.

Más hitelünk nincs, ezt sem kell fizetnünk jó ideig még, feltételeket teljesítettük.

2020. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi az állam által inditott babakötvényt mellőztük, nem gyarapítjuk, lesz belőle amennyi lesz.

Nálunk egyelőre minimális szintű sajnos a takarékoskodás amíg vissza nem megyek dolgozni mert a gyed és főleg majd a csed összegéből szinte lehetetlen. Könnyebb lesz ha már fizetést fogok kapni.

De nálunk is ez az autó nyeremény betétkönyv van első helyen. Igaz nem kamatozik de talán egy kis szerencsével a 18éves koráig nyerünk egyet :)


Meg van egy örökölt ingatlanunk amit ha sikerül eladni annak is egy jó részét erre fogjuk fordítani :)

2020. máj. 14. 18:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen a baba kötvényt mi is csak kis mértékben gyarapítjuk. Ezért kötöttünk másfajta takarékoskodásokat is. Nem lehet tudni 20-30 év múlva mi az ami bejön mi az ami nem. Nekem nagyszüleim nagy befektetők. Van amin buktak, de összességében sokat nyertem. Volt amin milliókat. Ők mondtak, sose egy helyre menjen a pénz.
2020. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A csp-t rakjuk egy külön számlára, valamint utalunk 5-10 ezret havonta mellé.
2020. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Babakötvény van lánynak .
2020. máj. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Házat készülünk venni amit természetesen a gyerek/ek örököl/nek majd, emellett egyenlőre a baba kötvényt kössük meg és van még lakás takarékunk. Mindenféle képen szeretnék még valamilyen módon takarékoskodni, hogy legyen a tanulmányokra. Mi a párommal sajnos semmi ilyesmit nem kaptunk indulóknak, így most elég nehéz, folyton csak spórolunk. Igaz otthon a szülők szép nagy házat építettek hogy legyen hol "lakni", viszont nem hagynak levegőhöz jutni mindenbe bele szólnak.
2020. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!