Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet boldog egy gyermektelen...

Lehet boldog egy gyermektelen nő, és lehet boldogtalan egy anya?

Figyelt kérdés

A boldogság alatt most az általános jól létet értem, nem azt, amikor egy tragédia, vagy nagy szerencse miatt valaki boldog/boldogtalan átmenetileg.

Mennyire függ össze ez az elégedettség, életszeretet a gyerekvállalással?


2020. máj. 15. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem azzal függ össze, hogy valakinek simán csak lett-e gyereke.

Szerintem az összefüggés inkább ott van, hogy valakinek azért lett vagy nem lett gyereke, mert úgy döntött, vagy valami körülmény miatt, esetleg véletlenül.

Gondolj bele, például ha valakinek kiveszik a méhét és soha nem lehet gyereke, összehasonlítva azzal, aki tudatos gyermektelen, és éli világát.

Vagy a gyermekre vágyó anyát, aki meg is fogan, összehasonlítva azzal, aki véletlenül lett terhes, és valamiért meg is tartja, például lelkiismereti okból, de annyira nem örül neki.

Szerintem ezen múlik. Ráadásul az ember folyton változóban van, aki egyik nap nem boldog, másnapra az lehet. Ez nem ilyen konstans állapot.

2020. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Lehet. Elég baj, ha a boldogságot csak gyerekben méri valaki.
2020. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

egyértelműen igen

semennyire nem függ össze

így és úgy is lehet teljes, boldog és kiegyensúlyozott életed

2020. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Persze! Feltéve, hogy úgy gyermektelen, hogy ő akarja és nem azért mert nem lehet gyereke. És sajnos vannak anyák akik megbánták, hogy gyerekük lett és tehernek érzik.
2020. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Pont tegnap volt a sutyikban egy poszt erről. Anyukának van 2 gyereke és állandóan azon töri a fejét, hogyan tudna megszabadulni tőlük. Nem mindenkinek való gyerek. Ha ezt valaki időben felismeri, akkor van remény.
2020. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Boldogság akkor van, ha az elvárási horizont egybeesik a realitással. Ha gyereket akart és lett neki, vagy ha nem akart és nem lett. De emellett van még párezer szempontja a boldogságnak.
2020. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Manapság, amikor egy nőtől nem elvárás szülni, illetve vannak más perspektívák is a gyereknevelésen kívül úgy igen, lehet boldog egy gyermektelen nő. Sok nő pedig a mai napig inkább társadalmi presszió miatt szül (még én is megkapom mindennap szülőktől, nagyszülőktől, hogy mikor lesz már gyerek, random idegenek, akikkel a munkám során találkozom is kérdezgetnek, hogy kismama vagyok-e - épp beebédeltem - van-e már gyerekem stb), egyes férfiak pedig szeretik játszani a mozgássérült értelmi fogyatékost, rá nem teszik a saját gyerekükre a kezüket, "nem tudom, hol a bugyikája" "fúúúúúj kaki, hát az olyan undi" "nem tudok vele mit kezdeni" "fáradt vagyok, mert dolgoztam egész nap, hagyjatok békén". Elhiszem, hogy egy nő boldogtalan, ha teljes mértékben magára hagyják ebben a szituációban, magányos, nem kap segítséget, ő is fáradt, de ő rá nincs senki tekintettel, csak ugye apára, mert apa a világ közepe, mert apa, aki dolgozik, apára tekintettel kell lenni, mert 8 órát dolgozott ma, amiről tudjuk, hogy földöntúli teljesítmény még egy kutyaközönséges munka esetén is, de teljesen mindegy, mert apa amúgy is mindent tud, és egy ilyen kiválóságnak szüksége van arra, hogy mikor hazaér, mindenki lábujjhegyen suttogjon, és legyen kitálalva a gőzölgő húsleves (tán csak nem magának meri ki!). És most semmi túlzásba nem estem, leírtam az átlag magyar férfit, a példáim egyébként a környezetemből valók. Én is boldogtalan lennék, ha egy ilyen palinak kellene szülnöm, de szerencsém van, a párom nem ájul el egy kis kaki láttán, nem gondolja, hogy övé a világ legfontosabb munkája (amúgy is ugyanaz a végzettségünk, tehát nem is lehetne azt mondani, hogy valaki fontosabb a másiknál), jól bánik a gyerekkel és elismeri, hogy egy kisbabával otthon lévő anyuka sem feltétlenül csak a valagát mereszti otthon egész nap.
2020. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!