Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg állandóan nevettetni...

Tényleg állandóan nevettetni kell(ene) a babákat?

Figyelt kérdés
Nem rég születtek ikreink, és édesanyám folyton azt mondja, nevettessem a babákat. Nagyon szívesen nevettetném is őket, de nagyon fáradt vagyok és lelkileg sem vagyok valami csúcsformában. Ölelgetem, puszilgatom, tornáztatom őket, éneklek, zenét hallgatunk, de a nevetés nekem sem megy... Mit kell ilyenkor tenni? Mi történik, ha nem sikerül nevettetni őket?

2020. máj. 16. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene állandóan nevettetni? Ez butaság. Majd nevetnek ők olyan dolgokon amikről nem is gondolod hogy viccesek. Nem tudom mennyi idősek, de pár hónapig az elején a konkrét dolgokon való nevetés nem létezik. Nem nevet egy egy hónapos azért mert bohóckodsz.
2020. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koraszülöttek, most lennének 2 és fél hónaposok (hivatalosan az 5. hónapot súroljuk).
2020. máj. 16. 14:38
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én nagyon egyszerűen nevettetem a két és fél hónapos babámat: cuppanós puszit küldök neki, vagy pukizó hangot adok ki a számmal, óriásiakat mosolyog rajta. Talán ennyi neked is belefér :)
2020. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell folyton nevettetni őket, hidd el ha neked sincs erőd viccesnek lenni csak magadra erőlteted azt is megérzik és nem fog rád mosolyogni.

Légy ott, szeresd őket, ennyi elég és ez nyilván meg is van. Fogtok közösen nevetni még bőven! Számukra még minden vicces lesz, nagyon hosszú ideig.

Az én fiam már másfél éves de ha kukucs játékhoz van kedve még mindig nagyokat kacag közben, pedig már pontosan tudja hogy attól hogy a takaró alá bújt még én sem tűntem el. Mégis szó szerint borul a nevetéstől ahogy lerántom róla a takarót. És még lehetne sorolni..

Nyugi majd leszel pihentebb is és akkor majd fogsz tudni velük bohóckodni is.

2020. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

"Talán ennyi neked is belefér :)"


Na megjött a mintaanyuka is. De jó.

2020. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
XD milyen mintaanyuka... minden vagyok, csak az nem... csak ötletet adtam, hátha belefér neki ha CUPPOG... de itt ha valaki nem azt írja hogy 'dehogy kell nevettetni' hanem egyszerű tanácsot akar adni, az már ősanya xD süt csináltok amit akartok... én sem alszom semmit és rengetegszer kiakadok, de ha csak fel akarok vidulni akkor a babám segít ebben.
2020. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De miért kéne állandóan nevettetni egy kisbabát? Nem létszükséglet az egy kisbabának. Jó, cuki amikor nevet, de ennyi. Az anyja fáradt, és elég hülyeség, hogy megmondják neki, hogy kellene nevelni egy gyereket.


Kérdező: nem kell folyamatosan nevettetni. Fog ő majd nevetni magától is.

2020. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Ki mondta, hogy folyamatosan nevettetni kell? én arra reagáltam, hogy nincs kedve... ezért írtam egy olyan tippet, amit kb bármilyen lelkiállapotban lehet csinálni, és rögtön mindenkinek jobb lesz a kedve... meg ha már énekelni meg minden másra van ideje akkor egy két puszit küldeni nekik igazán nem nagy dolog... egyébként nem tudom miért de nekem valahogy mindig az a célom, hogy mosolyogni lássam a babámat, mert ennél nincsen szebb. sokszor az is elég ha meglát :)
2020. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

"...de nekem valahogy mindig az a célom, hogy mosolyogni lássam a babámat..."


Mondom megérkezett a mintaanya.

2020. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A te anyukad meg az enyém sztem megertenek egymást. Csak én szulesi depresszio közepén hallgattam folyamatosan azt tőle h allandoan beszélnem kellene hozzá és mondokazni... Hát mondjuk úgy h nem tett jót a kapcsolatunknak. Nagyon könnyű egy pihent aludt szabidodvel rendelkező egyednek ilyen szuper tanácsokat adni. Ha ezt a most kezdené el nekem h mar van masfel év tapasztalatom és aludtam egyben 8 orat én kitessekelnem az ajtón. Csupa jó szándékkal képesek az emberben bűntudatot kelteni
2020. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!