Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2,5 éves kisfiunk étkeztetéséb...

2,5 éves kisfiunk étkeztetésében tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném kérni a segítségeteket, tapasztalatotokat.

2,5 éves kisfiunknál mindig is hadilábon álltunk az étkezésekkel, de mostanra már "csak" a főtt ételek, az ebédek okoznak galibát. Sikerek, kudarcok váltották egymást mindig. A legutóbbi időszak sikere az volt, hogy sokféle üveges ételt megevett (lencse, bab, spenót, bolognai, gyümölcsösök, zöldséges húsok), illetve a túrógombócot és szilvás gombócot. Most elkezdett sajnos ezzel is felhagyni. Levest még életében nem fogadott el, nem érdeklődik a mi ételeink iránt.

Leírnék néhány dolgot, amik jellemzőek:

-sosem erőltettük az étkezést;

-adunk rá lehetőséget, hogy egyedül egyen (a joghurtot ügyesen kanalazza, a gombócot villával megoldja);

-együtt eszünk;

-apró finomsággal jutalmazzuk az étkezés végén, ha hiszti nélkül eszik (azaz nem a mennyiségre hajtunk, nem tömjük. Ennek inkább az a célja, hogy kommunikáljon és ne csak kiakadjon. Szerencsére szépen beszél, képes rá.);

-nem kap étkezések közti nasit, gyümölcslevet, ebéd előtt semmiképp;

-ügyesen rág minden más étkezésnél (gyümölcsöt, zöldséget, pékárut héjával gond nélkül).

Tudom, hogy mostanra már sok kisgyerek ügyesen azt eszi, amit a szülők és tényleg igyekeztünk ebbe az irányba terelni. Ez a nagy visszalépés már eléggé elszomorít.

Egyszerűen adjuk neki az ebédre, amit mi is eszünk és vagy megeszi vagy nem? Vagy kapjon azt, amit kér és majd elmúlik ez az időszak? Vagy majd úgyis megoldódik, ha közösségben kell ennie? (Terv szerint 2021 szeptemberében megy oviba. Nem bölcsis.)

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!



2020. máj. 16. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Ennyi idosen mar siman eheti azt amit ti. 2.5 evesen nem bebietel kell neki hanem normalis jol osszavalogatott alapanyagbol keszult egeszseges etel. Ahogy nektek is.

Szoval fozz normalisan es adj neki azt amit ti is esztek. Ennyi.

Valszeg mar o is erzi h nem jo neki az az etkezes amit te adsz neki akkor.


Bakker nem evett meg levest?

Csinald meg es add neki poharba a levet 🙂


Noveld az onbizalmat azzal h o mar olyan nagy ugyes h azt eheti amit ti !

2020. máj. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazán tudom én sem, mi lenne a jó döntés. Az enyém ugyan már 4 éves, de egyre válogatósabb, és ami ennél is rosszabb, hogy képes csípőből közölni, hogy "nem szeretem", olyan kajákra, amiket soha meg sem kóstolt. És nem lehet rávenni.

Régebben mindent megevett, most nagyjából a csirkemell, a krumplis és tésztás ételek, meg jobb napjain a rizs jöhet szóba. A paradicsom alapú szószokat (pl. bolognai, paradicsomleves) szereti, ja meg érdekes módon mindent, ami hal. Gyümölcsből alma meg banán, mást meg sem kóstol. Zöldség kizárólag kaliforniai paprika.

Az oviból meg azt hallom, hogy milyen jó étvágya van. Nem is értem...

2020. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ezzel kuzdottunk 3 eves fiammal. De nala a nasik sem mentek, egyedul a pufi csak.

A gyerekorvos elkuldte vervetelre, ultrahangra is. Semmi szervi baja nem volt, vashiany sem. Orvosi javaslatra nem adtunk semmi "vitamint" hogy jobban egyen.

Minden etkezest egyutt ultunk vegig, mindig figyeltem ra, hogy tobb fele dolog legyen elotte. Ma ebed pl husleves csigatesztaval. Abbol evett levet es repat tesztaval. O mutatta megit enne meg.

A masodik lecsos szelet rizzsel. Abbol meg szedtem neki es csipegetett. De volt, hogy egy labas porkoltbol kiette a gombat meg a husit.

Ha nem akart enni akkor mehetett az asztaltol de nem volt mas neki, sem nasi.

Evett mikor ehes volt.

Delelott reggelizik bosegesen utana nincs nagyon laktato etel.

De meg az elejen mikor bevezettuk ezt a rendszert mindig volt tartalakban bebietel uveges itthon.

2020. máj. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Őszintén nem értem, ki pontozott le titeket... 0.o mindenkinek ment a pipa tőlem
2020. máj. 20. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:

A súlya rendben van?

Ebben a korban sok kisgyerek válogatós, mondhatnánk, hogy életkori sajátosság. Persze ebbe nem kell beletörődni. Próbáld valahogy rávenni, hogy legalább kóstolja meg azokat az ételeket, amiket ti esztek. Nyilván egy ponton túl nem érdemes erőltetni.

Nálunk a vitaminok sokat javítottak nem csak a gyerekeim étvágyán, hanem a válogatósságon is.

2020. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
98 centi és 12 kiló
2020. aug. 12. 09:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom nagyon hasonlóan eszik, úgyhogy a megoldást nem tudom, de sorstárs vagyok. Már 3 éves elmúlt, a hipp gyerekételeket ette egy jó darabig, de már azt sem, a normál főtt ételt itthon egyetlen egyszer sem ette meg, mindegy ki főzi, vagy rendelem, hozzá se nyúl. Levest csak levesgyönggyel eszi, ezt tudom ajánlani, másoknál is bevált. A gombóc állagot szereti, hajdina, kölesgombócot gyakran csinálok, egészségesebb, mint a cukros, lisztes gombócok. Könnyen lehet, hogy az oviban, vagy máshol enni fog, otthon szoktak ennyire válogatósak lenni.
2020. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!