Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól igényelhetem az...

Mikortól igényelhetem az adókedvezményt, ha a 91. napos igazolást később kapom meg?

Figyelt kérdés
19 hetes kismama vagyok, jelenleg Romániában lakok,júliusban költözök a páromhoz Magyarországra. Szeretnénk igénybevenni az adókedvezményt, de itt nem tudom milyen igazolást tudnak adni, mivel itt ilyen kedvezmény nincs. Ha költözés után július/ augusztusban kérek nőgyógyásztól igazolást, akkor beleírja hogy áprilisban töltöttem be a 91 napot? És tudom igényelni a kedvezményt már áprilistól, vagy csak attól a hónaptól amikor az igazolást kiadja?

2020. máj. 18. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van munkaviszonyod Magyarországon? Mert csak akkor tudod igényelni. Apuka nem veheti igénybe, ha nem vagytok házasok, csak miután már megszületett, a következő évben az adóbevallásnál egy összegben visszaigényelhetitek.

Amúgy akkor lehet igényelni, ha viszed az igazolást róla, amit nőgyógyász állít ki, és a leadástól él. Ha már előtte is jogosult lettél volna rá, akkor azt szintén a következő évben leadott adóbevallásnál tudod visszaigényelni.

2020. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs munkaviszonyom, nem vagyunk házasok. A párom szeretné igénybe venni év végén egy összegben. És ha odaállítok az orvoshoz júliusban hogy papírt szeretnék arról hogy áprilisban betöltöttem a 91 napot kapok? És akkor ha jól értem év végén igényelhetem áprilistól, nem számít ha a papír júliusban lett kiállítva? Köszönöm a választ!
2020. máj. 18. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem év végén, hanem jövő tavasszal, mikor az adóbevallást kell leadni. Akkor a párod a saját adóbevallásán tudja érvényesíteni. De ez csak a magzati adókedvezményre vonatkozik. Tehát a 91.naptól a baba születéséig tart. Ez az amit jövő tavasszal tudtok visszaigényelni. Ha megszületett, onnantól már családi adókedvezményről beszélünk, ezt már tudja a párod is havonta igényelni, ha nektek úgy jobb. Akkor ezt a munkahelyén tudja intézni, a baba papírjaival. Ha nem akarjátok havonta, akkor pedig ugyan az menete, mint ami a magzatinál. Minden évben adóbevalláskor egyösszegbe visszaigénylitek.
2020. máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aham, értem. Még csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ha júluisban kapok papírt, akkor az április és július közötti pénzt is megkapom utólag? Meg a nőgyógyásztól így hónapokkal később is lehet kérni az igazolást? Bocsi, hogy ennyit értetlenkedek csak nálunk tök máshogy van minden.
2020. máj. 18. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor lehet kérni. Az igazoláson rajta lesz, mikor töltötted a 91.napot. Onnantól fog járni, teljesen mindegy az igazolás mikor lett kiállítva.
2020. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mostmár minden tiszta :D Nagyon köszönöm a válaszaidat, sokat segítettél! :)
2020. máj. 18. 13:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen! Örülök, hogy tudtam. :)
2020. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!