Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki elkötéssel kapcsolatban...

Valaki elkötéssel kapcsolatban tudna némi információt adni?

Figyelt kérdés
Van már egy gyermekem, volt egy méhen kívülim is és most is terhes vagyok és reménykedem hogy velünk is marad. Az már tuti hogy császár lesz, és szeretném elköttetni magam, nem szeretnénk több gyermeket és félek is még 1 méhen kívülitől. Orvosomtól még korainak éreztem ezt megkérdezni, meg elsőnek érjem el a terhesség végét is, de hogy van ez? Megcsinalja ha kérem vagy tényleg valami papírt kell be nyújtani?
2020. máj. 18. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
De hàny éves vagy? Mert itthon vannak feltételei, elmúltál 40?
2020. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Itthon 40 évet be kell tölteni és/vagy 3 gyerekednek kell lenni. Ilyen országban élünk...

De Szlovákiában, vagy Ausztriában nincs ilyen feltétel, ott hamarabb meg tudod csináltatni szarakodás nélkül.

2020. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen persze, csak ha már amúgyis császár lesz, irtó bosszantó hogy menjen utána egy újabb műtétért külföldre, császár közben meg egy mozdulat.. de ez van, bár nem tudjuk hány éves vagy.
2020. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Oh azt nem tudtam hogy korhoz van kötve. 30 éves vagyok, anyósom mesélte hogy neki 35 évesen csinálták meg szintén egy méhen kívüli terhesség után, de gondolom régen ez másképp volt.
2020. máj. 18. 21:20
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezz rá az orvosodnál, mert egészségügyi indikáció esetén más szabályok vonatkoznak.

Nem ismerem az aktuális szabályozást, de jó idővel ezelőtt (10 éve kb.) egy kolléganőmnek megcsinálták, pedig nem volt 40, de valami oknál fogva egy újabb terhesség életveszélyes lett volna számára. Szóval, kérdezd meg az orvost szerintem.

2020. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Direkt nem is olvasgattam a neten mert össze vissza van írva de azt hittem hogy 3.terhességnek kell lennie és beke számít a méhen kívüli mert a kórházban is második terhességként emlegették. De akkor ezt jól be néztem. :) köszi szépen nektek 😊
2020. máj. 18. 21:24
 7/15 A kérdező kommentje:
Rá fogok kérdezni de ha minden jól megy, és el jutok a terhesség vége felé mindenképpen megkerdezem. Egyébként van egy rendellenességem ami miatt nem lehet normálisan szülnöm, hátha ez is bele számít majd.
2020. máj. 18. 21:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Most már egészségügyi indokkal sem csinálják meg, régebben más volt a szabályozás. Legalábbis én még csak olyat hallottam akinek nem csinálták meg, többek között nekem is volt rá orvosi javaslatom. És nem.. pedig meg kéne elvileg
2020. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Èn panaszt is nyújtottam be ügyfélkapun. Mert hogy az alkotmánybíróság egyszer már eltörölte a 35 évet is, most meg 40. Az volt a válasz hogy a magyar jog nem precedens alapú, ez van.
2020. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
29 éves vagyok. 3 gyerekem van, 2 spontán után a kicsi sürgősségi császárral született. Tőlem a doki kérdezte, hogy élek e az elköttetés lehetőségével, mondtam, hogy nem. Igazából én sem tudtam, hogy működik ez a dolog.
2020. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!