Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babonaságból ne vegyek még...

Babonaságból ne vegyek még ruhácskát?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A várandósságom 17.hétben járok jelenleg.

Ultrahangon már megerősítették, hogy kislányom lesz. Elkezdtem 1-2 dolgot megvenni, hogy ne az utolsó pillanatokra maradjon. Vettem babazsákot, kiságyba rácsvédőt és nővérem ajándékba vett nekünk babakocsit. Jövő hónapban tervezzük megrendelni a kiságyat is.

Anyósom viszont kiborult, hogy nehogy vegyünk babaruhát a kicsinek, mert korai és nem szabad...

Akkor már igazából úton volt hozzánk 2 db kis pamut body.

Ma anyukám megnézte őket és mondta, hogy a 7.hónapban szokás megvenni, addig nem szabad. Babonaság...

Nos eddig is halálra aggódtam magam a baba miatt, a 12.heti uh előtt hánytam és a hasam is ment, annyira aggódtam, nem győzött az orvos nyugtatni, hogy tökéletes a pici. Még dopplert is vettem, azzal hallgatjuk a baba szívjangját, az legalább egy órára megnyugtat.

Most viszont nagyon rosszul érint ez a babonás dolog,nem akartam ezt hallani a családtól. Lassan már hibásnak érzem magam, hogy megrendeltem a bodykat és a sírás kerülget, pedig tudom, hogy semmi alapja ennek az egésznek :(

Nem tudom mit gondoljak. Ti mennyire vettétek komolyan az ilyen babonákat?



2020. máj. 19. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Akkor veszed meg őket amikor akarod! Ebbe is bele kell szólni? :(
2020. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Én már 11 hetesen tudtam, hogy kislány várok (genetikai vizsgálat), és én már akkor elkezdtem vásárolni. Sőt, mi már a babakocsit is megvettük amikor még csak tervben volt a baba, jött egy kihagyhatatlan ajánlat :) Mindezt úgy, hogy volt már korábban egy korai vetélésem.

Most 25 hetes vagyok és már lassan mindene megvan a picinek. Nekem jobb így, hogy egyenletesen oszlanak el a kiadások, jobban tudok tervezni is, időm is több van pedig még dolgozom+ két gyerkőc van már. Nekünk így a jó, senki nem szólt és ne is szóljon bele. Nem ettől múlik, hogy történik baj vagy sem.

Ne aggódj és vásárolgass nyugodtan.

2020. máj. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Úristen, ne hogy már ilyeneken parazz!!! Mi mindent a 16-20 hét között vettünk meg, mert akkor volt vegkiarusitas egy nagy baba boltban és egy vagyont spóroltunk

Szerintem amúgy is jobb időben elkezdeni, mert akkor eloszthatod a költséget illetve 30.het után nekem kedvem se lett volna babacuccokert mászkálni...

2020. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ismerősömék is így voltak, hogy babonából ne. Aztán jött a korona és Angliában bezárt minden. Nálunk nincsenek nyitva a ruha boltok se a baba boltok se cipő bolt, semmi csak az élelmiszer bolt. Szóval mindent próbálnak online beszerezni, eléggé elegük is van.. Szerintem felesleges az utolsó 2 hónapra hagyni. Vedd amikor neked jól esik :)
2020. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél nyugodtan. :) Az nem baj, ha előre beszereztek mindent, legalább mire érkezik a pici, minden készen fogja várni :) Ne hagyd, hogy mások beleszóljanak, hogy mit és hogyan. Jogod van egyedül eldönteni, mit és hogy szeretnél. Felnőtt ember vagy, képes vagy önállóan is dönteni. Én se hagyom, hogy beleszóljon bárki a dolgaimba. A babonaság szerintem meg hülyeség, én nem hiszek az ilyesmikben.
2020. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
16 hetes vagyok, van már 2 nagy zsák babaruha, engem nem érdekelnek az ilyen babonák, nem is hallottam róla, csak arról tudtam, hogy 12 hét előtt elmondani nem szokás.
2020. máj. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne csináld már. Majd minden hülyeséggel ki fognak tudni billenteni? Nehéz éveknek nézel elébe akkor. Ne foglalkozz vele. 18 hetes körül mi már elkezdtünk venni neki apróságokat, és a kiságyat is megvesszük lassan. Felkészülten akarom várni, plusz 7 hónaposan már elnehezülten nem biztos, hogy úgy tudom járni a boltokat. Nem kell foglalkozni a babonás dolgokkal. Ráadásul nem akarom egyszerre megvenni a cuccokat, nem megtakarításból vásárolunk, hanem a havi keresetből, és hát azért én is akarok egy-két drágább, dizájnos dolgot.
2020. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

Szer ez hülyeség, a terhesség utolsó napján is történhet tragédia, akkor szülésig ne vegyél semmit? :) nyugi, úgy vásárolj ahogy neked kényelmes. Én pl húztam halasztottam, a 39. Héten vettem meg mindent és mit ne mondjak, nagyon elegem volt nagy hassal járkálni, ha újraélném a terhességet, inkább akkor vennék meg mindent, amikor még kisebb a pocak, kevésbé megterhelő. (pl én a baba ruhákat személyesen vettem meg, mert fontosnak tartottam hogy milyen a ruha anyaga, és mire körbe jártam a baba ruha üzleteket elszakadt a derekam.. ) Na meg, az se mindegy hogy a 9 hónap alatt veszed meg a dolgokat amikre szükség lesz, szépen elosztva, vagy 1 hónap alatt kell kiadni a sok sok pénzt. Egyszerre azért megterhelő.


Off : a babát nem "nem szokás" elmondani, hanem krva rossz érzés ha elmondod előbb, aztán a 12 heti genetikai vizsgálaton kiderül valami cifra dolog és mondjuk abortusz a vége.., majd magyarazkodsz mindenkinek hogy hova tűnt a gyerek..

2020. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Off: Nem mondod? Csak nem akartam én is több mondatban magyarázni, hiszen úgyis tudja mindenki, miért írtam... Nem szokás, pont ezért nem szokás elmondani, mert bármi gond történhet. Ha te máshogy fogalmazod, legyen, de nem értem, miért jó néhány embernek mindenbe belekötni.
2020. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugyan. 24 hetes vagyok a 2. babámmal, a cuccok nagy része már megvan. A kiságy és a babakocsi március végén megvolt, mert nem tudtam, hogy a korona miatt mit hogyan lehet majd beszerezni. Ruhák sem igen kellenek már, apróbb dolgok, mint például bébiőr vannak még hátra, de van még ezekre idő, na meg már el lehet menni vásárolni szerencsére.
2020. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!