Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülőséget hogy...

Egyedülálló szülőséget hogy tudtátom feldolgozni? Túl lehet lépni rajta hogy az élet nem olyan ahogy fiatalkorunkban elképzeltük?

Figyelt kérdés

10 hónapos babával vagyok itthon. A párom bár sokat dolgozik és tudom hogy anyagilag nem panaszkodhatunk. De amikor hetek telnek el úgy hogy hetente 2x fél órát van itthon amikor ébren van a gyerek nagyon padlóra tudok kerülni. Közbe tudom hogy ügyet intéz, vállalkozás stb. De mellette hallom hogy kedélyesen beszélget telefonon az ügyfeleivel mint aki annyira ráér. Ha ezt megemlítem neki akkor rögtön kiakad. És visszatamad hogy plnem volt rend a hűtőben vagy vmi hasonló, akkor én miért nem csinálom a dolgom. Persze csinálom ahogy tudom, csak próbálom mellette társaságba is vinni a gyerekünket mivel csak engem ismer a gyerek lassan 1 évesen, és ez nekem fontosabb mint hogy minden a helyén legyen 0-24 (ez a sztori csak egy példa volt). Nincsenek meg azok az alapok amikre a gyereknevelés épülne. Kommunikáció és együtt töltött idő megvolt. Viszont az életünkben minimális rendszer sincs! Akármilyen közös program van, nekem kell alkalmazkodni a gyerekkel hozzá. Pl a gyerek 4 hetes koraba vendégségbe mentünk. Nem ért haza hogy idöbe együtt tudjunk elindulni. A gyerek addigra elaludt és fel kellett ébreszteni. Utáni végig bögte az utat, és én is feszült lettem már ettől. És kismillió ilyen történet van még. Belehalok a fájdalomba hogy a gyerekemet apa nélkül kelljen felnevelni, de így meg én nem birok élni. Mindig arról van szó hogy majd más lesz, hogy majd lesz ideje stb... de nem látom azt hogy erre törekedne. Totál semmit sem ért az egész életúnkből csak rohan a saját élete után. Mi meg várjuk türelmesen.

A kérdésem az lenne. Lesz az a pont amikor elengedem az egészet és beletörödök hogy kár tovabb nyúzni egymást?


2020. máj. 21. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Elöször is NEKED kellene felnöni, és nem csak picsogni mindenért.

AZ, hogy a párod az ügyfelekkel beszélget, a munkája része, ha nem tenné, akkor nem vele dolgoztatnának.

Emellett a lakást nagyjából rendbentartani azért nem akkora munka, ezt gyerek mellett böven meg lehet csinálni.

AZ is természetes, hogy neked kell alkalmazkodni a párod idöbeosztásához, te úgy osztod be az idödet, ahogy akarod, neki a munkája miatt ez nem megy.

Emellett a párod azért amellett, hogy szerinted rohan a saját eélet után, ebböl biztosítja a megélhetéseteket, ha nem tenné, akkor meg az lenne a bajod, hogy nincs elég pénz az életetekre.


Szerintem neked kellene lassan felfogni, hogy mi a reális valóság, esetleg menj el te is dolgozni legalább fél napra, akkor kevésbé zavarna, hogy nem tudod beosztani az idödet, és nem vagy képes felnöttként viselkedni.


Ne halj bele a fájdalomba, azt majd a gyereked teszi, ha elszakítod az apjától és emellett neked sem lesz sem idöd, sem energiád foglalkozni vele. Semmi okod elhagyni a párodat, és elszakítani az apát és a gyereket egymástól a saját hisztid miatt.

2020. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
a gyerek elott is ilyen volt a parod?
2020. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha a gyerek előtt is ez volt a párod munkája, akkor miért sír a szád? Te szültél neki, holott pontosan tudtad mi vár rád, gondolom ismered őt annyira hogy tudd az ígéretei semmit sem érnek. Nálunk is van egy bizonyos téma amiben a férjem fűt fát ígér, de tudom hogy sosem fog bekovetkezni, hisz ismerem őt, de ezzel együtt elfogadtam, és így alapítottunk családot. Na most, szerintem szülés előtt is ugyanezt csinálta a férjed, hát mit vársz, vagy mire számítottál?


Én annyi tippet tudnék mondani, hogy kérd meg vegyen ki szabadnapot, mondjuk 2-3 napot és maradjon otthon a gyerekkel te pedig este menj csak haza minden nap. Kérd számon, hol a vacsi miért nincs rend stb. Majd észbe kap. Ha nem, és továbbra is zavar, költözz el tőle a gyerekkel együtt.

2020. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem értem miért kellett egy 4 hetes gyereket vendégségbe vinni, azt meg pláne nem, hogy minek kellett felébreszteni, de ezt hagyjuk is.

Az ügyfelekkel evidens, higy kedélyes, abból él, abból éltek. Nyilván a gyerek előtt is iylen volt.

2020. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Azt hitted, hogy megváltozik, mi? Ismerek olyat is, aki kettőt szült, de a második után is meglepődött, hogy 10 percnél tovább nincs el az apuka a gyerekkel. Én nem értelek titeket...
2020. máj. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 nahat te is ismered a nagynenemet? :D
2020. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
De a pénze azért kell, amit azért kap, mert kedves az ügyfelekkel. Elegáns, maffiafeleséges attitűd.
2020. máj. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kerdezo gyanusan hallgat
2020. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kérdezö nem ért rá.

Nem, nem teljesen ilyen volt a gyerek előtt.

Igen picsogtam, mert kikészültem.

Igen, valóban fel kell nőnöm hogy ilyen a való világ.

Nem, nem ebből él hogy kedélyesen dumcsizgat másokkal.

Ami zavar röviden:mi vagyunk mindig az utolsó helyen. És hogy hosszú távon ez kivitelezhetetlen. Nem tudunk családként együtt működni.

2020. máj. 23. 11:31
 10/13 anonim ***** válasza:
hat mostmar keso neki kibujni a felelosseg alol, az a gyerek az o gyereke is, akar egyutt van veled, akar nem. o is akarta a gyereket amugy?
2020. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!