Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én hibám, ha a lányom foga...

Én hibám, ha a lányom foga zománc hibás?

Figyelt kérdés

Így bújt ki neki 4 foga is, doki szerint az anyaméhben így alakultak ki a fogcsírák ásványi anyag hiány miatt.

Szedtem terhes vitamint és szerintem sokoldalúan találkoztam.


2020. máj. 21. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Most már kár rágódni rajta, hogy a te hibád-e. Akár igen, akár nem, a leírtak alapján nem viselkedtél felelőtlenül (nem dohányoztál). Lehet, hogy egy kiderítetlen felszívódási zavarod volt/van. Akárhogy is, azt kellene megkérdezni a dokitól, hogy most mit lehet csinálni, hogy a maradandó fogaival ne legyen probléma, ezekre lehet-e még most hatni valahogy? (Pl.flourid szedésével?)
2020. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne a te hibád ha szándékosan károsítottad volna a saját egészségedet terhesen. Ha ilyet nem tettel, akkor nem a te hibád.
2020. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te hibád! Zománcfejlődési rendellenességet rengeteg dolog okozhat, elegendő csak egy tünetekkel nem járó vírust benyelni a fogfejlődés pillanatában, de számtalan dolog van, amiről nem is tud az ember, de hatással lehet a magzatra. Nekem is van például, nem szuvasodnak jobban a fogaim, teljes mértékben együtt tudok vele élni, a tejfogaimra nem emlékszem, hogy érintettek voltak-e, az őrlő fogaim mindegyikén megtalálható, illetve az egyik kismetszőm is érintett, de azt megcsináltattam sima tömőanyagból.

Mivel a maradó csírák már a születés pillanatában is jelen vannak, ezért ha érintettek voltak a károsító tényezővel, akkor sok mindent nem tudsz tenni, de önmagában az, hogy a tejfogak olyanok, még nem jelenti azt, hogy a maradók is olyanok lesznek, illetve a tejfogak nem tudják ezzel a lézióval befertőzni a maradókat. Úgyhogy nem kell aggódnod miatta, mossad a fogát rendszeresen alaposan, vigyed fogorvoshoz bizonyos időközönként, hogy ne induljon meg semmi szuvasodás.

Üdv, egy fogorvos.

2020. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik gyereknél elég durva (-3-as) csontritkulásom lett, mert nem ehettem tejterméket és ugyan szedtem kalciumot, de a reuma orvos szerint, az nem volt jól felszívódó, írt fel másikat, rendbe is jöttem (persze hozzájárult, hogy már nem szoptattam). Lehet, hogy nincs összefüggés és csak genetika vagy más okozta, de neki már sajnos több lukas foga is van, pedig ugyanúgy és ugyanazzal mosom őket, mint a nagyobb testvérének és ugyanazt is eszi.
2020. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Telefonon beszéltünk csak, viszem majd hozzá jövő hónapban.

Még szoptatom a lányom, nem tudom ez ront-e a helyzeten, sok helyen olvastam hogy igen(iszsz).

Mosom neki mióta kijottek a fogak, viszont a problemasakat egyáltalán nem engedi, szerintem érzékeny is neki, évesnél látom.

Vérszegény voltam bár csak enyhén, kezelni sem kellett, másról nem tudok.

2020. máj. 21. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézess gluténérzékenységet elsősorban magadnál. Ha rossz a felszívódás, akkor valószínűleg sérültek a bélbolyhok.

Nekem más miatt kellett immunológushoz menni és ő mondta, hogy sokaknál tünetmentes csak apró jelek utalhatnak cöliákiára (pl. rossz fogzománc), szóval ő mindenkinek megnézeti.

2020. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Halmiaarszen válasza:
Nem, mert ő nem moss fogat!!
2020. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!