Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy mostohával?

Mit lehet kezdeni egy mostohával?

Figyelt kérdés

Dióhéjban annyi a történet, hogy van egy kislány elvált szülőkkel. Anyuka nevelte, de ő beteg lett, 8 éves korában átkerült az apához, aki azóta újra megházasodott, tehát idegen családba csöppent.


A mostoha nem fogadta el az amúgy példás magatartású és szorgalmú, kitűnő, de lelki sérült lányt, másfél évnyi lelki és fizikai bántalmazás után közös megegyezéssel átkerült a hozzám, a nagynénihez. Már jól van, családbafogadtam egy éve, lelkileg felépült (amennyire lehetséges), szeret velem lenni, nagyon kis hálás szegény, jó tanuló, érdeklődő, versenyekre jár, semmi gond vele alapvetően.


Abban maradtunk, hogy 2 hetente hétvégén apával lesz mostantól, de továbbra is olyan légkör van ott neki biztosítva, amiben nem érzi jól magát. Nem szól hozzá a mostoha, de szúrósan kinézi, útban van neki, így nem tud minőségi időt még havonta egyszer sem eltölteni az apjával és a féltestvéreivel mert fél, szorong, nem szívesen megy oda, pontosan jól érzi, hogy nem látják szívesen.


Adtunk időt az indulatoknak és a gyűlöletnek, hogy csituljanak, karantén ideje alatt nem találkoztak, sőt az elmúlt egy év alatt kb 3x aludt ott, mert nem akartam ilyen helyzetbe kényszeríteni, nem erőltettem a dolgot, de úgy tűnik, nem nagyon változik a nő sem.


Nekem nincs saját gyerekem, 2-3 hetente szükségem lenne egy hétvégére, máshogyan nem tudom megoldani a felügyeletét, és azt gondolom, hogy szüksége van az apjára, még ha csak így 2-3-4-5 hetente is. Volt, hogy elsírta magát egy két perces videochat után az apjával, hogy azért ő hiányzik neki. Mit tudnék még tenni ebben az ügyben? Nagymamára, rokonokra, anyukára nem lehet számítani.


Most ott a lány, könnyes szemmel gubbaszt egy szobában, szörnyen érzem magam, hogy ott van a hétvégén, de magamramaradtam az itthoni iskolával és az itthoni munkával, muszáj lenne valahogy megoldani, hogy az a nő elviselje a kislányt havonta 4 nap..


Nem felesel, nem rossz gyerek, fogalmam sincs, hogy tud-e ez még változni.


Már órákat beszélgettem vele, hogy peregjen le róla, ne érezze magát rosszul, ne hagyja hogy az útjába álljon, stb. de egyszerűen lefagy a gyerek amikor oda elmegy, teljesen bestresszel és megnémul, előtte minden mondatába és mozdulatába belekötöttek, ez lett az eredménye.


Máshol van hasonló helyzet? Hogyan találtatok rá megoldást? Mennyire általános egy ilyen mostoha? Hagyjam, hogy örökre elmarja az apját, vagy üljek le velük újra meg újra meg újra?


2020. máj. 23. 15:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztő ez a sztori. És nagyon szomorú. En azt gondolom úgy lehetne megoldani, ha apuka nem vinne haza a kislányt. Csináljon vele házon kívüli programokat csak kettesben. De nem fűzök apukája hoz se sok reményt ebben ő is ugyanolyan ludas, mint a becses felesége. Persze mint mindig csak a sztori felet ismerjük de nem szép.
2020. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Próbált egyébként még tavaly kettesben programot szervezni vele, ennek örültem is. 2x is elmentek, azt imádta a kislány, de ez nem fér bele rednszeresen, mert apára szükség van otthon a hétvégéken, kicsik a gyerekek. Gondolom ezt sem nézte jó szemmel a nő, hogy rámegy egy nap a mostohalányra..


Most is inkább az a fő problémája, hogy kettesben szeretne lenni az apjával, de nem tud, nem tudnak beszélgetni egyáltalán. Lektik a kisfiúk, a ház körüli munka.


Nagyon szomorú vagyok. Ráadásul hiába bíztatom hogy ne féljen az apjától, bátran mondja neki, hogy menjenek el sétálni, nem meri a mostoha előtt kérni ezeket.

2020. máj. 23. 16:01
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

NEM a kislánynak kellene beszélni az apával, hanem neked.

(Mellesleg mennyi idös a kislány? Mert ennek is van jelentösége az adott esetben.)

Egyszerüen beszéld meg vele, hogy a gyerekkel kettesben csináljanak programokat, vagy házon kívül, vagy esetleg nálad - közben neked is megvan a lehetöséged máshol lenni, kikapcsolódni. Az apa is tudja, hogy a gyerek nem érezte jól magát az új feleség társaságában, ezért jobb nem odakényszeríteni a kislányt.

Nem kizárt, hogy az apa is látja, hogy a jelenlegi megoldás nem jó, csak nem tudja, mit tehetne.

2020. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Én azért kíváncsi lennék a másik oldalra is, mert így elmondva olyan, mint egy megelevenedett Hamupipőke mese... De tudjuk, hogy az élet sose olyan mint a mesék.

Tán a mostohával kéne leülni beszélgetni, hogy ő hogy látja miért alakult így a helyzet és ők mit tudnának tenni.

2020. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Beszéltem az apjával, de arra azt mondta, hogy nem fog menni, csak úgy fog működni, ha ott tud aludni, mert nem fog ennyit autókázni feleslegesen.


Igazából több családtagunk is külföldön él, még velük is sokkal jobb a kapcsolata, hála a skype-nak, telefonhívásoknak, rendszeres kommunikációnak, és a többi.


Kértem az apját, hogy hívja fel gyakrabban, telefonáljanak, nem törne le a keze, ha gyakrabban megkérdezné tőle, hogy mi a helyzet, de nem történt semmi. A 2 hónapos karantén alatt egyszer hívta fel 2 percre videon, de annak is sírás lett a vége.


Már betöltötte a 11-et szerencsére, sokat nőtt az elmúlt 1 év alatt.

2020. máj. 23. 16:12
 6/24 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez bizony egy megelevenedett Hamupipőke történet, pedig részleteket nem is írtam, de nem is szeretnék, szeretném elfelejteni ezt a sok szörnyűséget.


Családsegítővel rendszeresen kommunikálok, de ők csak annyit mondanak, hogy nem szabad erőltetni semmit velük, amivel egyet is értek, de örülnék egy kis pozitív változásnak.

2020. máj. 23. 16:16
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
“Nem fog ennyit autókázni feleslegesen”. Nincs több kérdésem. Hagyd a francba. Jobban hat a kislány ha megszokja, hogy nincs apja, kint hogy folyton a sebeket tépkeditek. Apa meg mehet a fenébe.
2020. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Az lenne a jo a gonoszmostoha elhuzna legalabb heti egy nap valahova.


De most akkor az a program, hogy odamegy es nezi apukat es ennyi. Kene valami amit tud ott csinalni.

2020. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igen, csak ugye azt nem kérhetem a mostohától, hogy lépjen le a saját otthonából, pedig ez jó ötlet lenne. Ő igazából nem is beszél velem, utoljára akkor nyitott felém amikor közölte velem, hogy felfordul a gyomra saját magától is (már annyira rosszul bánt a lánnyal), és vegyem magamhoz, és biztos benne, hogy 2 hetente többet fog tudni nyújtani neki.


Ez talán még szimpatikus is volt, belátta, hogy csak bántani tudja, akkor nem kínozza tovább. Viszont az ígéretének a második fele nem igazán látszik teljesülni.

2020. máj. 23. 16:26
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Eddig bántotta. Most amikor ott van nem beszél vele. Nem védem, de ez előrelépés. Lehet hogy ő ennyire képes.

Anno az nem merült fel, hogy miért bánt rosszl a kislánnyal?


Az talán tudna segíteni, ha minden alkalommal lenne egy előre megbeszélt menetrend amire minden szereplő rábólint. Persze ehhez kommunikálni kell.

2020. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!