Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki már idősebbe...

Van itt olyan aki már idősebben (26+) szült?

Figyelt kérdés
A párommal 7éve vagyunk házasok és 12éve együtt vagyunk! Mégsem szeretnénk gyereket (én 28 vagyok ő 34). Már fiatalabb korunkban volt egy álmunk. Egy csodálatos ház. Már másfél hónapja bele is költöztünk és imádjuk! Viszont mi régen azt beszéltünk, ha meglesz az új ház jöhet a gyerek...azt hittem, hogy mire ide jutunk jobban előjöhet az anyasági ösztön, mégsem jött elő. A szüleinek mi vagyunk az egyetlen lehetőségok unokára, hisz mindketten egykék vagyunk. Van itt olyan aki 26 felett szült és mondana egy élmény beszámolót? Nagyon rosszul tettem, hogy nem szültem előbb?
2020. máj. 23. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradtál még lesemmiről. A fiamat 27, a lányomat 33 évesen szültem. A barátnőm is most szülte meg első gyermekét 31 évesen. Élvezzétek az új otthonotokat, utazzatok, éljetek, és idövel megjön majd a gyereket akarok érzés. Nekem is egyik napról a masikra jött. Pont elfogyott a fogamzásgátlóm és mondtam a férjemnek, hogy nem íratok újat, azt mondta ok. Fél éven belül teherbe is estem.
2020. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Le leszek pontozva, de szerintem pont hogy jól tetted. A huszas éveket hülyeség gyerekezésre beáldozni. 32 és 33 évesen szültem. 35 felett viszont már én is későinek tartom.

És nem, egyáltalán nem igaz, hogy 40 pluszosan is be lehet pótolni az elvesztett éveket, amikor a gyerekek már kirepültek.

2020. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm, aki 34 évesen szülte az elsőt, 45 évesen a negyediket. Semmiről nem vagy lemaradva, sőt, még rá is érsz.
2020. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
3 hónapja szültem az elsőt. 37 évesen. Nincs mit élménybeszámolni. 33 voltam mikor megtaláltam az igazit. Előbb ha akartam volna se tudtam volna...
2020. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Mi is hasonlóképp voltunk, mint ti kérdező. 28 évesen lettem terhes, a kistesót 31 éves koromban szültem. Ha szeretnétek babát ne várjatok tovább. Nem kell túlidealizálni a dolgot.
2020. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem szeretnék véleményt mondani általánosan, sem megbántani másokat. Viszont én pont azt látom a környezetemben, hogy a legboldogabb kis családok ott alakultak ki, ahol később jött a baba.


Lehet véletlen egybeesés, de gyakran azt látom, hogy 25 alatti baba sok frusztrációval jár, mártír mamik lesznek (tényleg ne kövezzetek meg, ez csakis az én tapasztalatom, és nem túl tág környezetben, ezért nem gondolom, hogy jó mintavétel).


Én 29 éves vagyok, még javában a doktorimat írom, leghamarabb 32-33 évesen szeretnék babát. Párom már most 37, úgyhogy nem a fiatal szülők táborát fogjuk erősíteni. Azt nem állítom, hogy nem bolondulnak be néha a hormonok bennem, és nem vágyom azonnal babára, de még bőven van teendőm, mielőtt jó anya leszek.


Egyébként általában nem akarattól függ, hanem attól, hogy mikor lép be az életedbe az igazi, milyen ütemben tudjátok felépíteni a stabil hátteret és környezetet. Sokan ha akarnak sem tudnak 35 előtt saját ingatlanhoz jutni, és ezzel alapvetően nincs semmi gond.

2020. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
28 vagyok, ferjem 29, a pocakban az első babánk. Egyáltalán nem bántuk meg, hogy így alakult. Én egyetemre jártam, 2 ex barát, buliztam sokat, férjem csajozott, bulizott, mellette melózott, spórolt..Aztán összeismerkedtünk, én munkába álltam 6 éve, spóroltam szintén. Ezután 1 év albi, eljegyzés, saját 4 szobás lakás, amit fullosra felújítottunk, majd esküvő. Én sem vagyok az az ősanya típus, de amint felfogtam, hogy várandós vagyok, nagyon boldog lettem, s bár félek az anyaságtól, nagyon várom már, milyen is lesz a kisfiúnk :)
2020. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

25 évesen szültem az elsőt,egy rossz kapcsolatba,szét is mentünk.

29 évesen találtam meg az igazit, aki egy fantasztikus férfi.

Mostmár a férjem, 32 vagyok , és jön a baba.

Boldog babavárást!

2020. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Minden helyzet egyéni. 23,5 évesen szültem, rossz döntés volt, korai (nem tervezett babát tartottam meg). DE: én fizikailag már akkor sem voltam kicsattanó formában, és már akkor sem kellettem normális férfinak, a gyerekem apja a "legminőségibb", akivel valaha dolgom volt. Szóval egy teljesen megalapozott, reális félelmem volt, hogy ha akkor nem vállalom be, talán sosem lesz újra lehetőségem. És ilyen szempontból maximálisan igazam is lett: ha máshogy döntök, most vakarhatnám a fejem, hogy nem elég baj önmagában az, hogy régóta egyedül vagyok, és még kilátásban sincs senki, így a gyerekről is lecsúszok. Hát ez van. Az élet nem tündérmese, van, akinek nincsenek igazán jó lehetőségei, két rossz közül kell a kisebbet választania.
2020. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

32 voltam mikor a fiam született. Mentálisan kellett ennyi idő, testileg már más kérdés, de ez meg már sosem fog kiderülni.

Most vagyok a végén a második terhességemnek, idén már 35 leszek, érzem ezt a 3 évet is, de ennyi.

2020. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!