Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Van olyan szakma/hivat...

Szülők! Van olyan szakma/hivatás amitől olyan mértékben óva intitek a gyermekeiteket, hogy ha "sírva könyörög" miatta sem engeditek, hogy kitanulja?

Figyelt kérdés

Most én nem a prostitúcióról, illetve az ilyen modellkedés szakmáról beszélek amire talán mindenki elsőre gondol. Leginkább a teljesen "hétköznapi" szakmák közül érdekelne, hogy van e olyan ami irányban ha addig éltek se engeditek a "gyermekeiteket", hogy elvégezze.

Vagy ti abszolút nem szóltok ebbe bele?

Azért érdekel, mert pályaválasztás előtt állok és anyámék letettek elém egy listát amin azok a szakmák szerepeltek amit biztos, hogy nem fognak engedni nekem elsajátítani és felejtsem el. Példának mondok néhányat: kamionos, taxis, rendőr, festő...


Ez csak az én szüleimnek egy sajátos tulajdonsága vagy azért ti is beleszóltok a gyermeketek pálya választásába?



2020. máj. 23. 22:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A párom rendőr. Amikor mondta anno a szüleinek,az anyja elsírta magát. Ennek ellenére nem szólt bele,nyilván hagyta. Nekem se szóltak bele sosem.
2020. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
anyám megmondta nekem gimiben, hogy lehetek tanár ha akarok, de ő nem fog engem szponzorálni. tudta miről beszél, ő is tanár. végül nem az lettem, de nem emiatt
2020. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
20%
végrehajtó, hentes, sintér, "civil jogvédő", rabbi,
2020. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

"letettek elém egy listát amin azok a szakmák szerepeltek amit biztos, hogy nem fognak engedni nekem elsajátítani és felejtsem el"


A szüleid fordítva ülnek a lovon. Nem tudom, hány éves vagy, de legalább 14-15 évesen az ember már tudhatja, hogy mi akar lenni és az csak rá tartozik. Az ő választása. Anno anyám is oda meg vissza volt, hogy úristen nehogy tanár legyek már, mert mindig agyondolgoztatják őket stb. Megmondtam neki, hogy nem zárom ki, mert szeretek emberekkel dolgozni. Végül nem az lettem, de ha annak akartam volna tanulni, nem hagytam volna magam.

2020. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Lányom van. Még kicsi, nem tudom, mennyire lesz esélyem beleszólni (sajnos nagyon önfejű), de ha úgy van, megtenném... 😳 Nem szeretném, hogy valami olyat válasszon, amiből egyedül nem tud megélni és azért valamennyire jól élni, nem pedig csak rezsi + olcsó szennykaja, és ennyi. Azt meg pláne nem, hogy éhbérért cserébe még tönkre is menjen, pl. ápolóként túlsúlyos időseket emelgetve, mozgatva, miközben ő várhatóan egy gyenge, vékony alkat lesz később is.
2020. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
Természetes, hogy a szülôk terelgetik a gyermeket. A kamasz jó esetben álmodik egy nagyot, a szülô pedig igyekszik a realitás talaján tartani a gyereket. Azt érdemes tisztázni, hogy ma már 1 szakma nem elég. Most választasz azok közül, amik a szüleidnek is szimpatikusak. Aztán ha már lesz önálló kereseted, olyan iskolába jelentkezel, amilyenbe szeretnél.
2020. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

5

Ápolónő vagyok. Jobb helyeken ketten/többen dolgoznak, nem muszáj nehezet emelni. És nem tudom hol laktok,de túlzás lenne állítani,hogy éhbér. Fővárosban túlórákkal ugyan,de okj végzettséggel 360-at megkerestem. Most vidéken vagyok, itt szintén túlórákkal 230 körül keresek. Párom szintén 250 körül. Nem mondom,hogy úszunk a pénzben,de meg lehet élni. Nyilván vannak könnyebb és jobban kereső szakmák,de ha valaki van olyan elvetemült,hogy igazán ápoló akarjon lenni,az szeretni fogja a munkáját. Én is szeretem,néha baromi nehéz de a szép pillanatok miatt úgy érzem,megéri. Vannak ennél roszabb szakmák is. Egy jó tanács.. diolomás ápolóként kezdőként is jobban keresne, én 11 éve vagyok a pályán és a kezdő diplomás kollegina többet keres mint én. Szóval ne ítéld el ezt a szakmát. :)

2020. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Terelgetném esetleg. Van aminek nem örülnèk. Bárcsak engem is terelgettek volna akkor ben cseszek el 2 évet egy hasznavehetetken szakmára.
2020. máj. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Megelőztél, 7. Tesóm sürgin nettó 320, és nem Bp.
2020. máj. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

9

Ennek örülök. :) azt hiszem,a sürgőn is jár plusz pótlék. Jó ezeknek is utána nézni.

2020. máj. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!