Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki szintén nem tud...

Van aki szintén nem tud lefogyni szülés utàn,hiàba diétàzik?

Figyelt kérdés
Règen simàn lefogytam,diétàval,most 8 hete csinàlom,és kb 2 kilónàl jàrok. Màr 5-6 kg kellett volna lemenjen. Reggelire kèt kis szelet formakenyér,szénhidràt csökkentett,(2x57 kcal) tízórai kimarad,nincs idô a gyerekek mellett,ebédre eszem normàlidls kajàt,mèrtèkkel,hètköznap menüt rendelek,egytàlételt 700-800 kcal max. Uzsi gyümi vagy joghurt,vacsi abonett,virsli,hus vagy tojàs köret nélkül. Tehàt déli 12 utàn màr szènhidràtot sem eszek màsnap reggelig. A mozgàs napi egy óra séta. Többet nem tudok,fàjnak a belső varratok még,4 hónapja volt csàszàrom. Nem szoptatok. 10 kg van rajtam ,semmi nem jön ràm,màr lelkibeteg vagyok. Ennél kevesebb kajàval nem tudom,kibírom e a napot. Valakinek ötlet? Tapasztalat?

2020. máj. 24. 10:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a szoptatastol jott le napi 0,5kg, azt hittem nem jol latok, vagy valami bajom van.

68kg voltam 171cm magas

Hormonjaim miatt hiztam, 10kg ot.

Majd amikor terhes lettem, visszamentem 58ra az eredeti sulyomra a sok hanyastol.

73al mentem szulni.

4kg os gyerek 67kg os an mentem haza a korhazbol.

4hetre ra megint 58voltam, visszaaltak a hormonok.

De hiaba, a hasamon igyis ottmaradt egy kicsi,

Nagy cicim van, magasnak gondolom magam megse volt jo alakom. A hasam mas lett, a bor nem ment vissza 100%osan.


Szerintem peldaerteku amit csinalsz. A 2kg sem rossz. Nemreg szultel, a hormonok se olyanok mint reg. Adj neki idot!

Ugyes vagy!

2020. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Koszi,nehez kitartani,mikor semmi latszata :(

De jo neked,en sajnos nem tudtam szoptatni sem ,5 ml tejem volt kb,:(

Mar erre is gondoltam,h nezetni kene pajzsmirigy hormont vervetelbol,de ez most nem surgossegi ellatas,nem hiszem,hogy a haziorvos most adna beutalot.

Hasamon nekem is plötty a bôr, mondhatom gyönyörű.

2020. máj. 24. 11:20
 3/29 anonim ***** válasza:
88%

Tul sok a zsír, a szénhidrátok rosszak, gyorsan felszívódóak. Este se meg napközben se egyél abonettet. Este inkább valami fehérje salátával, pl tofu, csirkemell. A szénhidrát nem ellenség.. joghurtot felejtsd el.

Reggelire többet egyél és inkább valami táplálót, tk kenyér paprika uborka saláta mellé, sajtót se egyél mellé, esetleg zsírszegény sonkával. Tízóraira egyél egy almát vagy egy banánt. Nem a gyümölcsök nem hizlalnak egyáltalán. Ebédre így egyrészt kevesebbet fogsz kívánni, másrészt ahogy nézem az étkezésed elég vitaminszegeny. Ebédre a körét fele legalább zöldség legyen, mindem boltba tudsz venni kesz zoldsegkevereket, megpárolod mellé mehet rizs, bulgur, kuszkusz, akármi. Olajba ne süss főleg ne rántott hús, fánk stb ilyesmiket. Ezzel legalább 5kg le fog menni a következő hónapban

2020. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kovesd a cukorbetegek 160 gr diétáját. En ezen voltam terhesen. Ehetsz jó szénhidrátokat és közben jól is laksz. Az a baj amit te csinálsz az meglódítja a cukrodat majd sokáig nem eszel szénhidrátot ami megint nem jó. Ha esetleg van egy IR -ed, amit nem tudsz akkor az inzulin egyenletes elosztása segíteni fog. De ha nincs IR-ed akkor is csak jót teszel magaddal.
2020. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
3-as koszi,igazad lehet. Abonetett miert ne egyek? Este akkor inkabb sali hussal es sonkaval? Almat szeretrm,az jo. Delben tenyleg keves zoldkoretet eszek,mert mindegyik felpuffaszt nagyon,parolva is,de probalkozok.
2020. máj. 24. 13:03
 6/29 anonim ***** válasza:
69%
Az abonett semmire nem jó. Egy felfújt valami. Nem laktat de a cukrodat megdobja. Hamar felmegy, hamar leesik hamarabb ehesebb leszel. Jobban jársz egy szelet teljes kiőrlésű kenyérrel.
2020. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nagyon koplalsz és a szervezeted raktároz. Nagyon keveset eszel. Legyél magadhoz türelmes. Olyan nincs, hogy étkezést hagysz ki a gyerek miatt. Nem tud várni amíg előveszel tízóraira egy joghurtot? Dél után meg nem eszel?? És addig miből merítesz energiát? Tönkreteszed így magad hosszútávon. Keress egy diétás tanácsadót, és építsd fel a segítségével a napi étkezésed. Én is anyuka vagyok, mindig jut időm a rendszeres étkezésre. Szülés óta 10 kilót fogytam.
2020. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Hat ha koplalnek,akkor csak fogynek,nem?,epp az a bajom,h nem megy le igy se semmi. Amugy nem vagyok ehes du meg este,siman kibirom masnap reggelig,es rohadtul bosszant. De tudok enni tizorait,csak sokszor 11 mire eszreveszem,h setalunk es akkor mar nem akarok enni ebed elott. Megprobalom,amit a 3as irt.
2020. máj. 24. 13:58
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

Nem sajnos mikor koplalsz a tested raktároz hogy életbe maradj, ez fura lehet de tényleg így működik.

Igen egyébként a zöldségek engem is szoktak kozbe , de pl engem a franciasaláta keverék nem bánt, a karfiolos brokkoli répa meg igen, kísérletezni érdemes 😇

2020. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
9 köszi hogy kibővítetted. Sokan nem értik a raktározás-zsírlebontás biológiáját, ezért aki keveset eszik, értetlenül áll a tények előtt, miért nem fogy.
2020. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!