Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj, ha itthonra(!)...

Miért baj, ha itthonra(!) ráadom a nővére ruháját?

Figyelt kérdés
A nagyobbik gyerekünk lány, a kicsi fiú, de kiválogattuk a lányka ruhákat, hogy ami kicsit is unisex azt tudjam használni most is. Természetesen ezeket csak itthon adom rá és vannak normális kisfiú ruhák is. Ma reggel kitettem egy 24 órás képet, amin rózsaszín kisvirágos ruha van a fiúnkon, de alig látszik. Persze 2 ismerős meg a sógornőm egyből reagált rá, hogy kislánynak tűnik. Egy 2 hónapos babáról még egyébként is nehéz eldönteni a nemét és nem masnit vagy hajráfot tettem a hajába, hanem csak egy kisruháról van szó. Nem értem itthonra miért nem adhatnék rá bármit? Rengeteg ruha maradt ránk, olyan is ami egyszer sem volt a lányomon és nem szeretném kidobni őket. Más nem adta külön nemű gyerekekre a megmaradt kisruhákat?
2020. máj. 24. 10:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Itthon én is ráadtam, de fényképeken csak fiús ruhában van. Kb.fél éves korig rózsaszínben volt itthon.
2020. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem baj, ha otthonra ráadod a lányos ruhákat. Csak ha felrakod az internetre, onnantól már ugyanúgy bárki láthatja, mintha utcára is mennél vele. Sőt, még többen.
2020. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Az 50-es rózsaszín rugit ráadtam 2 hetesen a fiamra idehaza, mert örültem, hogy egyáltalán van ekkora kéznél, de szerintem egyáltalán nincs is róla fotó, nem hogy még kitettem volna a facebookra... 2 hónaposan pedig már nagyon max csak azt a bodyt adtam rá, ha rózsaszín volt, ami tutira nem látszott a felsőruha alatt. 2 nővére van. De mégis futotta pasis göncökre.
2020. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

De minek teszed ki?

Ami tényleg uniszex, az oké, a virágminta nekem már nem az. De mondjuk egy állatmintás, vagy olyan amiről nem üvölt, hogy lányos, azt simán ráadnám fiúra

2020. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%
Lanyra adtam fiu ruhat,de a fiura lanyosat sosem. Nem tudom,nekem fura,meg itthonra sem...
2020. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%
Én még otthon is cikinek érzem, de az én vagyok.
2020. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nem gáz, de az internet jóval nagyobb nyilvánosság, mint az utca. Szerintem egyébként sem érdemes nagyon posztolgatni, a gyereked nem biztos, hogy örülne neki.
2020. máj. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ami nem uniszex, az már gáz, a férjed se veszi fel otthon a viragos polodat meg te se az övét. A gyereknek igaz "mindegy" de mégis csak egy kicsi ember, es valamiért ennek olyan hatása van mintha nem tisztelned meg azzal hogy nem bohocnak oltozteted hanem normálisan.
2020. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Én most várom második gyerekemet, persze még nem tudjuk, hogy milyen nemű lesz. Lányom ruháit mind eltettem, sok uniszex van közte szerencsére. De ha fiú lesz, a nagyon lányosokat eladom vagy elajándékozom. Max azokat hagyom meg, ami annyira nem túlságosan lányos, itthonra jó lesz, de nem fotózom le benne. Vagy ha mégis, nem teszem ki közösségi oldalra, max közvetlen családtagok láthatják.
2020. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%

Hat ha kis virágos az gaz. Nekem is fiam van és örököltünk lányról egy csomó ruhát. Kék nadrágokat meg szürke bodykat amiken állatminta van stb. Ha lányom lenne az fiús ruhákba lenne öltöztetve leginkább, mert a rózsaszíntől viszketegséget kapok (és valamiert a ruha készítők nem bírnak leszakadni a rozsaszinrol) uh eleve nem adnám a lányomra sem, nemhogy a fiamra. Szóval van olyan ruha ami ok, de van ami nem. Azt meg el tudom képzelni, hogy lányos rugdalozot rá adják éjjelre ha annyira meg vagyunk szorulva, hogy nem tudunk neki normálisat venni. De ha a második gyerekem lány lenne arra se adnám rá a fiam autó mintás cuccait. A dinosakat, mickey egereseket, zsiráfosakat stb igen.

De, hogy válaszoljak neked is nekem nem gáz, hogy te mit adsz a gyerekedre, de ha közszemlére teszed ne csodálkozz, ha ráugranak. Ez kb olyan, minthogy ha tápszeres a gyereked a kutyát nem érdekli, amíg egy fórumra ki nem teszed, mert ott aztán neked esnek.

2020. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!