Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Koronavírus miatt korlátozott...

Koronavírus miatt korlátozott láthatás?

Figyelt kérdés

Apuka dolgozik és jár mindenfelé. Nem igazán a higiéniáról híres...egyedülálló pasi, ha így érthető. Nem igazán hatja meg a vírus miatti fertőtlenítés, mint olyan, lehetősége. Egy ideje nem aludtak nála a kozos gyerekeink, nehogy valami gáz legyen, maszkban jött el őket látogatni is, szinte naponta, online is bármikor beszélhetnek. Most forszírozná a láthatást újra, nála, nem maszkban, sőt vinné őket rokont látogatni. Mikor engedjem? Pici babám van, miatta még jobban félek. A srácok már nagyobbak, de őket sem szeretném veszélynek kitenni.

Engednétek a gyerekeket?


2020. máj. 24. 21:12
A kérdező szavazást indított:
Nem, amíg tart a járvány
Igen, heteken belül
Igen, sosem korlátoztam volna
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szia! A hivatalos álláspont szerint nem szabad a járvány helyzetre hivatkozva korlátozni a lathatast, de megértem, hogy aggódsz. Nem lehet rábeszélni, hogy jobban figyeljen oda, vagy arra, hogy maradjatok az eddigi találkozási formáknál? Talán tudnátok olyan megoldást találni, ami mindenkinek megfelelő, például hogy rokonlatogatas csak szabadtéren?
2020. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Dehogynem. Ő nagyon türelmes és megértő volt eddig, most firtatta először, mikor már...meddig még...mitől függ. Egyikre se tudok válaszolni.

Addig,míg nem mondok igent, így marad. Nem veszekszünk ezen. Csak vajon meddig legyen ez így?

2020. máj. 24. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ti magatok is tartjátok az izolációt. Ha a fiad már jár közösségbe (pl sportolni, vagy a barátaival találkozni) vagy ti is mentek a te szüleidhez, akkor nem fair apukát tiltani, nekem ez a személyes véleményem.
2020. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

A járvány miatt egyetlen napig sem volt korlátozva a láthatás. Ha te korlátoztad, akkor jogellenesen jártál el.

Egyedül annyit javasolt (akkor!) Müller Cecília, hogy lehetőleg ne tömegközlekedéssel hozza-vigye a szülő a gyerekét.

Most meg lecsengett a járvány, mire parázol? A kisgyerekek, babák meg a legkönnyebben vészelnék át, ha megkapnák, de most gyakorlatilag esélytelen, hogy elkapják.

2020. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük. Saját belátás. Mondom, mi nem veszekszünk ezen. Megkérdezte, meddig lesz így..gondolkodtam . Mi 9 hete sehova nem mentünk és ezután sem fogunk még. A férjem itthonról dolgozik ősz közepéig, én picivel vagyok itthon. Gyerekek nem mennek közösségbe, csak ősszel. De mi legyen nyáron?
2020. máj. 24. 21:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyszülők: eljöttek eddig kb 2 hetente, maszkban, udvaron. Minden házhozszállítás után törlök el mindent, én nagyon vigyáztam eddig. Tudom, hogy lecsengőben, de ha már ennyit kibírtunk, nem kellene egyből mindent felrúgni...szerintem.
2020. máj. 24. 21:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj neki, hogy az apa ennyire partner volt idàig. Nem korlátoznám tovább a láthatàst, nincs rà ok ès teljesen jogellenes. Mondjuk a gyerekeket sem zàrnám be egèsz nyàrra...
2020. máj. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hatalmas udvar, 10 perc sétára az erdő, patak. Ahova eddig is jártunk, ők is az apjukkal. Nem bezárva vannak..
2020. máj. 25. 11:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem találkozhatnak senkivel a korosztályukból, csak veletek vannak, hidd el, ez bezártság. Nálunk is van udvar, jártunk sétálni, de el nem tudom mondani azt az örömet, amit a 8 éves fiamon láttam, mikor végre a bartaival találkozhatott. Megértem ha félsz (bár én nem tettem eddig sem, pedig kismama vagyok), de ésszerű keretek között kellene, mert nem teszel jót a gyerekeidnek. Igen, az apjukkal történő normális kapcsolattartás is fontos és engedned kellene, mert az apjuk ugyanolyan szülő, mint te.
2020. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!