Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatalkori (30alatt) apaság...

Fiatalkori (30alatt) apaság előnyei?

Figyelt kérdés
2020. máj. 25. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
azt mondják az "okosok" hogy minél hamarabb van gyereked, annál több időt tölthetsz el vele. Szerintem ez egész jó kis előny, illetve az is, hogy túl leszel a nehéz sírós gyerekkoron fiatalon amikor több türelmed is van viszonylag, mint mondjuk 30+ évesen.
2020. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Az elsővel egyetértek, meg talán annyit hozzá tennék, hogy minél közelebb vagy a gyerelhez korban, annál jobban átérezheted az idősebb kori problémáit.
2020. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Tovább leszel része az életének (pl. nagyobb eséllyel láthatod az unokáid), illetve mire te idős leszel, ő remélhetőleg saját lábra áll. A hangot is könnyebben megtalálod vele (ez főleg kamaszkor környékén fontos), ha nincs akkora generációs szakadék köztetek.
2020. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Tovább leszel része az életének.Ha nem úgy jönnek össze pároddal a dolgok 30-35-40 évesen újra tudsz nősülni és lehet akár ott is gyerek/gyerekek és még az ő életükben is bőven részt vehetsz,unokàzhatsz..stb...stb
2020. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem harminc alatt apává válni egy férfinak, az minden csak nem előny!
2020. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem semmi. Elvileg több időt tölthetne a gyerekével, de jóval nagyobb arányban lesznek hétvégi (vagy semmilyen) apukák, mint akik idősebben vállalnak gyereket. A türelem meg pont nem a fiatalok erénye.

Nem a másik végletet pártolom, szerintem 30 körül már nem túl fiatal egy férfi a családalapításhoz. Kb. ideális kor.

2020. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Előnye,hogy fiatal,strapabíró,tud játszani a gyerekeivel.Nem az van,hogy jaj,hagyd apukádat,mert fáradt.Nincs akkora korkülönbség.Meg tudja érteni a gyereke nézeteit,el tudja fogadni,hogy nem csak ugyanazokat kell csinálnia,mint neki gyermekkorában.Nem az van,hogy bezzeg az én időmben.Sokkal rugalmasabb.

A jövőre nézve pedig az,hogy ha egészséges tud maradni,látja felnőni a gyerekeit,esetleg unokáit.

2020. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem semmi. És ha újra kezdhetném, nem választanék 30 éves kor alatt férfit magam mellé. 2x váltam el... És elsősorban ezért, mert még éretlenek egy kapcsolathoz is, nemhogy egy gyerekhez.

Jó, nyilván ezt nem lehet mindenkire ráhúzni, vannak fiatalok is jó apák. De nekem nagyon negatív tapasztalataim vannak sajnos :(

2020. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Férjem 30 alatt volt mikor 3 gyermekünk született.Nagyon jó apa.12 éve vagyunk együtt.Szerintem ez felfogás kérdése is.Ő így döntött,hogy fiatalon akar apa lenni(24),meg én is fiatalon anya(26).Természetes,hogy nem mindenki ilyen.Mi ezt gondoljuk és ehhez tartottuk magunkat.Más meg mást gondol,nekem ez a tapasztalatom.

Szüleim a 3.gyereket vállalták úgy,hogy anyu 35,apu 40,és hát úgy nevelték,mintha nagyszülők lennének.Nekem ez volt az ellenpélda.De ezt sem lehet ráhúzni másra,van aki 40 felett vállal első gyereket és boldog.

#7

2020. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!