Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érvényes lehet e még a társada...

Érvényes lehet e még a társadalom biztosításom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17éves vagyok.

2018.júniusába elkeztem dolgozni kiskönyvesként, mikor kijártam az álatlános iskolát. Egy igy volt 9.-dik osztály végéig, mikor kirúgtak az iskolából. Fel vettetem magam mejelentettként ugyan azon munkahelyen 2019.07.08.-án.. 2020. Januárban azonnali hatályal fel mondtam a munkáltatóval közös megegyezés szerint. Azóta nem dolgozom. Most májusban kiderült hogy 6 hetes terhes vagyok. A párommal lakom akinek biztos munkahelye van. Jól megvagyunk nincsenek problémák. A kérdésem pedig az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő? A babát megtartjuk 18 leszek mire megszületik. A társadalom biztosítás ugyan ugy érvényes vagy minden vizságat után küldik a csekket és fizetni kell?

Eddig nem szoltak a korházba se mikor voltam vizsgálaton, és a házi orvos se szolt semmit pedig ő tudja hogy nem dolgozom. Normális válaszokat szeretnék! És nagyon megköszönném ha valaki válaszolna!



2020. máj. 26. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Minden 18 éven alulinak rendezett a tb-je, egészségügyi szolgáltatásra ingyenesen jogosult.
2020. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Miután megszűnt a munkaviszonyod, 45 napig még passzív jogon jogosult voltál ellátásra, utána már nem. Menj be a NAV-hoz és jelezd, hogy fizetni akarsz, segítenek kiszámolni, hogy visszamenőleg pontosan mikortól kell.

Nem küld senki csekket, csak majd egyszer a NAV, ha észreveszik, hogy elmaradásod van, ez ugyanis adótartozásnak számít. Illetve úgy tudom, talán júliustól tervezik bevezetni azt, hogy ha 3 hónapnál hosszabb tartozásod van, akkor - azt hiszem - kiszámlázzák.

2020. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Háziorvostól azért kérdezd meg hogy ő hogy látja a gépben hogy van e tbd. Amúgy tudod magad után fizetni minden hónapban. Ha megszületik a baba lesz tbd automatikusan.
2020. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha megszűnt a munkaviszonyod 2020 januárban, akkor neked már nincs tv-d. Ha nem dolgozol, ezt neked kell fizetni havonta vagy kérni az önkormányzatnál hogy fizessék egy évig, ha megállapítják hogy rá vagy szorulva. Amint megszülsz, akkor már biztosított leszel, de addig nem!

Senki sem küld csekket a vizsgálat után. Az történik, hogy a doki piros lámpát fog látni a rendszerben, hogy neked nincs rendezve. Elvileg ő ezt jelenti a nav felé, akik előírják a jövőre nézve a fizetési kötelezettséget, és visszamenőleg is kérni fogják hogy fizesd meg.


Azért elméletileg jelenti, mert én is voltam ilyen helyzetbe, voltam állami dokinál többnél is, viszont egyik se értesítette a nav-ot.

Ezt egyébként ne várd meg, menj be a hozzád tartozó nav irodába, és jelezd hogy magadnak fizetnéd innestől,

2020. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Kettes vagyok, lehet, az elsőnek van igaza, ebbe nem gondoltam bele. Így majd ha betöltöd a 18-at, akkor kell fizetned.
2020. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, én sem gondoltam rá hogy 18 éven alatti vagy, így lehet hogy tényleg jár! Bár így, hogy se nem dolgozol, nem is tanulsz így nem tudom. Érdeklődd meg akár telefonon első körben a társadalom biztosítónál!
2020. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Utána érdeklődöm. :)

2020. máj. 26. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont most tanulom, hogy minden kiskorúnak van tb-je. Azonban, ha betöltöd a 18-at, akkor magad után kell fizetni a tb-t, ami ebben az évben havi 7710 forint, azaz napi 257 forint. Ezt a NAV-hoz kell befizetni a honlapjukon fent van.

Szülés után jogosult leszel az egyszeri anyasági támogatásra, a családi pótlékra, illetve a gyesre.

2020. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-ashoz kieg:

a 18. szülinapod és a szülés napja között kell fizetned.Ha megigényelted a gyest, onnantól 3 évig megint nem, mert a GYES alatt szintén "van tb-d".

2020. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!