Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaotthon. Milyen, hogy...

Anyaotthon. Milyen, hogy telnek a napok? Milyenek az emberek ? Nem egy leányálom, mindenki mást mond, de szeretném elképzelni mire számíthatunk.Olyannal szeretnék beszélni aki volt már ilyen helyzetben.

Figyelt kérdés
Sok rosszat hallottam , meglopnak , ha sokat sír a babám bemószerolnak azért is. Másfél éves a fiam. Az apja bántalmaz. Nincs hova mennünk. Folyamatos lelkiterrorban vagyunk tartva. Visszaszoktam még a dohányzásra is,de olyat is olvastam az is tilos. Sőt , ellenőrzik hova mész mit csinálsz. Gorcső alá vesznek. Ugyanolyan mint ha csak egy börtön lenne. De más kiút mégsem maradt. Tud ezekben a kérdésekben segíteni ? Több információval szolgálni ?

2020. jún. 2. 22:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Valóban 4család él egy szobában ?
2020. jún. 3. 00:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a helyzeted. Nem tudok információval szolgálni, nem ismerem az anya otthonokat. Csak el szeretném mondani, hogy én is hasonló helyzetben nőttem fel. Akármilyen is a helyzet,lehet jobban szerettem volna ott lenni néha anyukámmal, mint otthon. Kitartást és minden jót kívánok!
2020. jún. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom, ami történt veled. Én gyerekként éltem anyaotthonban, de se nekem, se anyukámnak nincsenek rossz emlékei rólam. A vezetők törődtek velünk, segítettek, ahogy tudtak, ha anyukám nem ért rá, vittek iskolába, néha adtak ezt-azt. Rendszeresen szerveztek közös programokat is, egészen jól el tudtuk tölteni az időnket. Egy saját szobában éltünk, aminek volt saját fürdője, csak a konyha volt közös. Teljesen kultúrált volt az egész épület, a többi családdal is ki lehetett jönni. Este 6 után viszont már nem lehetett kimenni a házból, minket ez nem zavart annyira.

Remélem, tudtam segíteni!

2020. jún. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*nincsenek rossz emlékei az anyaotthonról :)
2020. jún. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy anyukát ismertem, aki ott élt. Nem panaszkodott, igaz, nem is voltunk olyan szoros kapcsolatban. Viszont összejött egy pasival, össze is házasodtak, és rendeződött az életük.

Szerintem egy bántalmazó kapcsolatnál csak jobb lehet neked is, meg a gyereknek is. Onnan legalább van kiút. Otthon meg csak a dagonyában tapicskoltok. Esetleg szülsz még egy-két gyereket, akiknek szintén rossz élete lesz. Ennél minden jobb. Az anyaotthonban segítséget is kapsz, hogy tovább tudjál lépni, csak soha ne nézz vissza! Az első lépés a legnehezebb, de mindig arra gondolj, hogy egyre csak jobb életed lesz, amíg "otthon" csak egyre rosszabb lenne.

2020. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam anyaotthonban. Mindegyik más, ez nem egy egységes intézmény, szóval ezek között is van jobb és rosszabb hely. Természetesen a dohányzás Ben tilos, felnőtt emberek élnek ott (meg persze a gyerekeik), nem lehet ilyesmit megtiltani. Persze ki kell menni, bent nem lehet sehol, ezt törvény tiltja, még csak nem is a házirend. Oda mész, ahova szeretnél, nem börtön, de általában megvan szabva, hogy este mikor zárják az épületet, ha nem vagy addigra bent, akkor reggelig nem tudsz bemenni. De pl nálunk is volt olyan kliens, aki ünnepekkor elment falura rokonokhoz és napokig ott volt, nem tilos, csak jelezni kell, hogy ettől eddig ne számítsunk rá, mert távol lesz.
2020. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elnézést ha rosszul fogalmaztam. Természetesen nem a benti dohányzásra utaltam. Hanem eleve kizáró ok , ha az illető dohányzik. (?)


De a távollétet igazolni kell hogy valóban a rokonokhoz megyek ? Mármint csak abban az esetben lehetséges az utazás ? Ugyanis nekem családom nincs , de van egy házaspár barátaim akikhez viszont mehetnék. Eleve ezt találtuk megoldásként. De az apa nem áll kötélnek és nem hajlandó beleegyező nyilatkozatot aláírni , hogy máshova költözzünk a fiammal. Így viszont marad az anyaotthon , ahol védve lehetek a testi és lelkibántalmazásaitól és a fiamat sem szakíthatja el tőlem. Mindennel azon dolgozik. Holott azzal hogy engem bántalmaz a jelenlétében ráadásul ezzel saját maga az aki gyermekveszélyeztetést követ el !!! Mégis ő akarja tőlem elvenni. Érti ezt valaki ? A fiam egy évig nem is látta. Érzi is rajta hogy az apja valójában nem önzetlenül szereti. Csak akkor megy el vele vagy megy oda hozzá ha én küldöm. Ha ketten maradnak a szobában , jön inkább utánam. Hogy akarja így felnevelni ? Aztán ha elkezd beszélni ? Őt is nyakon vágja ha netán visszafelesel ???? Hiszen tele van rejtett dühvel és az egész világra haragszik . Nincs önbizalma és azzal kompenzál h nőket ver. Ilyen példát akar mutatni a fiának ? Egy dührohamos, labilis idegzetű rejtett haraggal teli sémát ? Hogy majd ő is verje a saját asszonyát amikor eléri azt a kort ? Nem értem miiit akar ezzel !!?

2020. jún. 4. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogy kell igazolni, oda mész, ahova szeretnél, ha te elmész a gyerekeddel sétálni, vagy látogatóba valahová, vagy bárhová, az a te dolgod.

Jól teszed, ha elmentek onnan, remélem minél hamarabb sikerül.

Jogilag viszont a felügyeleti jogot akkor is rendezni kell majd, és ha az apa ennyire magának akarja a gyereket valóban (tulajdonképpen ezzel is téged akar leuralni), akkor ebből elég hosszú pereskedés lesz.

2020. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kizaro ok! (Ex)Sogornom is volt 2 evet es o is dohanyzik.

Sikerult azota?

2020. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!