Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy ez így nem fog menni?

Figyelt kérdés

Eddig gyesen voltam a lányunkkal a férjem pedig dolgozott, most terhes vagyok, a férjem elveszítette a munkáját a korona vírus miatt, és teljesen bekattant, azt akarja, hogy szülés után én menjek el dolgozni, ő pedig itthon marad gyesen.


És most jön a poén:


"A gyereknek fontos az anyatej, és a tápszer amúgyis drága, úgyhogy fejjél le annyi tejet ami elég addig amíg dolgozol"


Mondtam neki, hogy felőlem elmegyek én dolgozni, és itthon maradhat ő a gyerekkel, de esélytelen, hogy én egész délután, meg este fejni fogok munka mellett.


Most ezen duzzog már 1 hete, hogy én tápszerezni akarom a gyereket...


2020. jún. 4. 21:46
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
21%
Te 6 hónapig vissza se mehetnél hivatalosan, hisszen addig jár a szülési szabadság (addig egyébként is teljes fizetést kapsz). Utána is a férjed csak gyeden maradhatna otthon a picivel. Az egyébként logikus lenne hogy te otthon van 6 hónapi (ameddig a szülési szabadság jár) és a férjed addig gyesen vagy.
2020. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Nincs szülési szabadság, mert végig gyesen voltam az első gyerekkel.


Ezért támadt ez a fenomenális ötlete, mert mind a kettönknek a nulláról kéne kezdeni új munkát keresni, és ő nem akar most dolgozni.


De a kettő együtt nem megy. Vagy elmegy dolgozni, vagy lemond a szoptatásról.

2020. jún. 4. 22:05
 3/44 anonim ***** válasza:
17%
Attól még jár a szülési szabadság...
2020. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
10%
Neked sincs munkád?
2020. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
75%
Férjed csak egyszerűen lusta. Hihetetlen, hogy épp megszültél, már zárná be utánad az ajtót, hogy menj dolgozni. Egy kisbabának az anyukájára van szüksége, ha tetszik ha nem.
2020. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Jelenleg egyikünknek sincs munkája. A férjemnek jó állása volt eddig, nem voltak anyagi gondjaink, igazából most sincs, van annyi megtakarításunk, hogy elélnénk belőle fél évig, de tök felesleges mind a kettőnknek itthon ülni fél évig, és felélni a pénzünket.
2020. jún. 4. 22:20
 7/44 anonim ***** válasza:
80%
Nincs azzal semmi baj, ha a férjed akar otthon maradni a gyerekkel, elvégre apuka is pontosan ugyanolyan szülő, mint anyuka. A szoptatáson kívül mindent ugyanúgy meg tud csinálni, szóval nem értem mi ezzel a gond, főleg ha mindkettőknek megfelel így. Azon viszont akkor ne nyavikoljon már, hogy nem akarsz egész nap fejni munka után.. Tápszerrel is ugyanúgy fel fog nőni a gyerek, semmi hátránya nem lesz belőle, akkor meg? Az ő ötlete volt, hogy otthon marad, hát akkor sok más opció nincs, vagy vesztek tápszert vagy megy ő dolgozni.
2020. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%

"és ő nem akar most dolgozni."


Huha, tudja egyébként a férjed, hogy ez is munka lesz egy kisbabával otthon?

2020. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
27%
Jeeezus. Elmagyaraznam a ferjemnek ki a no, ki hordta ki a gyereket, mi egy apa feladata, miert csaladfo a csaldfo. Toketlen.
2020. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen pihenést tervez, egy újszülöttel, meg egy 2,5 évesen aki majd csak 1 év múlva megy oviba, de ő tudja.


Azt hiszi itthon mindig minden Hawaii, meg napsütés.

2020. jún. 4. 23:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!