Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy érveljek egy kisbaba...

Hogy érveljek egy kisbaba mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. :) Leginkább nőkhöz szólnék, de szívesen meghallgatom bárki tanácsát. A mi helyzetünk a következő. 5 éve vagyunk együtt a párommal (ebből 3 éve élünk együtt). Minden rendben van, nem igazán akadnak nézeteltéréseink. Az utóbbi időben elkezdett furakodni a gondolat a fejemben, amit meg is osztottam vele. Mire gondolkodás nélkül rávágta, hogy térjünk rá vissza később esetleg pár év múlva. Egyszerűen megbolondulok! Oly annyira felébredtek bennem az anyai ösztönök,és elkeseredve érzem magam a visszautasítás miatt. Hozzá tenném ,hogy a környezetében nem voltak kisbabák ,nem tudja milyen lehet!

Hogy érvelhetek mégis családalapítás mellett? 24L 29F

Köszönöm ha elolvastad! Esetleg ha valaki járt ilyen cipőben kíváncsi lennék az ő történetére.



2020. jún. 8. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Egy férfinak erre nem tudsz érvelni. Max beleegyezik ha nyagattod, csak aztán 1 év múlva ott hagy a csecsemővel mert nem bírja elviselni. Ha nem érti magát kesznek ra semmit nem tehetsz.
2020. jún. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell érvelni. Valaki vagy szeretne gyereket vagy (még) nem. Ha érvelni kell az már régen rossz. Mindketten akarnotok kell!
2020. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy! Nincs észszerû érv a gyerekvállalás mellett. Egyetlen érv van mellette, ami viszont mindennél erôsebb: HA MINDKETTEN AKARJÁTOK. Dr mondok neked valamit. Menj el egy játszóházba. És maradj ott egész nap és figyeld az embereket, gyerekeket. Gondolj bele abba, hogy akinek gyereke van, annak minden nap az ôrületet kell hallgatnia egész nap. Minden.egyes.nap. Egész.nap. Nem, nincs elrontva a hisztizô, visító gyerek. A tiéd sem lesz jobb. Igen, a lakásba is ugyanolyan ôrülten rohangálnak, mint a játszóházban. Ha még mindig olyan nagyon erôs benned az anyai ösztön, akkor fuss neki még egyszer a barátodnál.
2020. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem jó érvelni. Viszont jó lenne megbeszélni vele, hogy csak most nem akar, vagy egyáltalán.
2020. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Az már rég rossz, ha érvelned, kérlelned kell. Az én férjem alig várta a babákat és ez meg is látszik rajta. Apu nem volt ilyen lelkes annak idején. Anyu valahogy meggyőzte, de minden rá is maradt születésünk után. Apu szinte semmit nem segített neki.
2020. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Beszéld meg vele, akar-e egyáltalán, ne hagyd, hogy tereljen. Ha igen, tűzzetek ki egy kompromisszumos határidőt. A férfiak hajlamosak csak azt látni, hogy a most-ot ne rontsuk el, a nők meg csak azt, hogy babucit akarnak (pedig csak egy évig baba, viszont pl. nagyon sok évig még rád szorul, amikor már nem annyira cuki, viszont jóval többe kerül :)) Kérdezd meg, hogyan látja magát 10-20, sőt 30 év múlva. Ha gyerek nélkül, akkor ne húzzátok egymás idejét. (Ha meg gyerekkel, akkor komolyabban lehet venni, ha előbb elvesz.)
2020. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is az előző válaszolóknak van igaza.

Kérdezd meg tőle, hogy csak most nem akar, vagy egyáltalán nem. Mert akkor feleslegesen raboljátok egymás idejét. Érvelni úgysem tudsz ha nem akar.

Én 31 éves vagyok és mikor megismerkedtünk a párommal, közöltem, hogy még szeretnék egy gyereket (van már 2), tehát ennek tudatában jöjjön össze velem. Semmi gond nem volt, már egy ideje próbálkozunk.

Fontos ezt megbeszélni, mert ha nem egyeznek a tervek, akkor abból úgyis szétválás lesz. Vagy az egyik megalkuszik, de annak sosincs jó vége...

2020. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Bőven raertek még, te is fiatal vagy, de a férfiakat meg aztán tényleg nem hajtja az idő nyomása. A gyerekmentes, gondtalan fiatalság, programok baratokkal, utazgatas, soha nem fog vissza térni. Egy ferfi szemszögéből miért áldozná be a legszebb éveit a babasirasnak, mikor igazából később is ugyanúgy lehet neki? (még csak amiatt sincs értelme kedveznie neked egy ekkora dologban, mert te kifutsz az időből, mert az 10ev mulva lesz kb.)


Ha egyébként szeretne néhány év múlva, akkor ne keseritsd meg a sajat es az ő életét sem az ezen való kesergessel meg kerleklssel, hanem élvezzétek az életet, es majd eljon a baba ideje, mikor mindketten vágytok már rá.


Ha egyáltalán nem szeretne gyereket, akkor viszont érdemes lépned minél előbb.

2020. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is érdemes tisztázni, hogy csak most nem akar gyereket, vagy egyáltalán nem akar gyereket. Az nem válasz, hogy térjetek rá vissza 2-3 év múlva, mert lehet hogy akkor megint azt mondja, hogy várjatok még a végén meg kiböki, hogy ő nem is akar gyereket. De egyébként tényleg fiatalok vagyok még. Élvezzétek az életet, kiranduljatok.
2020. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz érvelni, ráadásul, ha kényszerhelyzetbe hozod, menekülni fog. Azt próbáld meg megtudni tőle, hogy akar-e egyáltalán gyereket, illetve belátható időn belül akarja-e. Ha nem, és te nagyon erősen vágysz rá, akkor bármilyen szép is a kapcsolat, dobbantani kell, mert később sokkal rosszabb lesz. Ha szeretne, csak később, akkor neked kell átgondolnod, hogy hány év fér még bele.
2020. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!