Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka elvette a gyermeket de...

Apuka elvette a gyermeket de anyuka fizet de nem annyit amennyit a bíróság megítélt lehet börtön belőle ?Havi 10000-15000 fizet de 30000ft ott követel az apa .

Figyelt kérdés
2020. jún. 9. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát volt gyermekelhelyezés, apánál lett elhelyezve a gyermek es anyát a bíróság havi 30ezer forint tartásdíj megfizetésére kötelezte?

Lehet ebből büntetőeljárás “tartási kötelezettség elmulasztása” miatt. Börtön nem valószínű, de akár az is lehet.

2020. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz azon, hogy "elvette"?

Ha a bíróság az apánál helyezte el a gyereket, akkor az anyának meg kell fizetnie a kiszabott tartásdíjat.

Ha ezt túl soknak találja, kérheti a csökkentését, de ezt nyilván indokolnia kell. Az elmaradásra is kérhet részletfizetést.

2020. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettő mindent elmondott.

Mit értesz az alatt, hogy "elvette"?

És miért nem fizet "anyuci" rendesen?!

Van rá indoka?

2020. jún. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Most hol van az "El kell menni az eltartó szülőnek dolgozni, nem a tartásdíjért kuncsorogni" mentalitású csapatocska?
2020. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És úgy fizetek hogy nem is láttam már évek óta most újra kerestem találkoztam volna vele . Mondtam kérdeze meg ő akkare szerintem aztse tudja én ki vagyon 😭😭😭
2020. jún. 9. 12:27
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam azse tudja ki vagyok . Szerintem nem is beszél rólam . De minden áron börtönbe akkarja kerüljek . Volt hogy nem tudtam fizetni . Van előző kapcsolatombol egy gyerekem nehéz volt egyedül hozni vinni alig tudtam dolgozni
2020. jún. 9. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:
azta..
2020. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nálad lenne a gyerek, téged mennyire hatna meg, hogy apuka éppen "nem tud" fizetni? Gondolom semennyire. Az gáz, hogy nem tette lehetővé, hogy talalkozzatok, de ebbe te simán beletörődtél? Te is tehettel volna feljelentést, hogy gátolja a kapcsolattartást. A tartásdíjat pedig jogosan követeli, simán behajtják rajtad az elmaradást.

Mi pont egy hasonló nőtől vettük a lakásunkat, annyi tartozása volt (főleg gyerektartást), mind ráterhelve a lakásra, hogy a végén kb 100 ezer forintot kapott kézhez, a többi ment azoknak, akiknek tartozott. Milliós tételekről beszélünk, amit gyerektartásként nem fizetett meg.

2020. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság figyelembe vette anno a bevételt, az alapján ítélte meg az összeget. Ha nagy változás van, lehet kérni a csökkentést, de gondold végig, havi 10-15 ezer Ft mire elegendő.

Egyébként elég összevissza írsz, milyen idős a gyerek, mikor váltatok el, mióta nem látod, és ennek mi az oka?

2020. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Bíróság nem vette figyelembe amikor megitélte a 30000ft ott .Mar 3 szor adtambe csökkentsék de mindig vissza utasítanak . Gyerek 9 éves . Már 4 éve nem láttam . Szét mentünk mikor 7 hónapos volt . Első megbeszélt láthatásnál nem hozta vissza . Utána nekem elég nehéz volt fenntartani magam . Így nem volt biztos hely ahova hozhatam volna . Sajnos bíróságon meg nem jelentem meg akkor nem éreztem magam elég erősnek .
2020. jún. 9. 13:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!