Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek van háziállata gyerek...

Akinek van háziállata gyerek mellett, hogy takarít?

Figyelt kérdés
Van 2 cicánk. Egyszerűen nem tudok úgy és annyit takarítani, hogy ne legyenek tele szőrrel a babám kezei, lábai és ruhái. Úgy szégyellem már magam. Mit tehetnék? Szeretem a cicákat, ők előbb voltak, mint a babám, nem akarok megválni tőlük, de ez nem állapot. Hiába a sok söprés felmosás, porszívózás, törölgetés, szösztelenítés, hasztalan.

2020. jún. 9. 13:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Engedd el. Nem lesz tőle semmi baja. Sőt. Bizonyított tény hogy az a gyerek aki háziállat mellett nő fel kisebb eséllyel lesz allergiás.

Nekünk is van egy benti cicánk. A kicsi 9 hós. Már kergeti is a macskát meg húzza. Na olyankor megmosom a kis kezét, de amúgy semmit nem csinálok másképp

2020. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Töröld meg a kezét, mosd meg miután macskás lesz, de tényleg engedd el.. Esetleg alakítás ki olyan területet, ahova a macska nem megy és maszat a kicsi ott, akkor a ruhája nem lesz olyan. Meg ahova öt leteszem oda ne menjen macska. Enyém 5 hónapos, 6 macskánk van (it voltak már meg párom és baba előtt) és 4 nenetjuhaszunk, párom kutya kikepzo rendőr. Fog a gyerek szőrrel találkozni 🤣
2020. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is van macska, kinti benti.Oltott,féreghajtózott meg minden.Amikor cseréli a szőrét reggel este (szokásos bújós időben) spéci szőrtisztító kesztyűben simogatom.Így azért kevesebb jut a lakásba szerte szét.+ a nappali, háló tabu neki.Emellett a normál takarítás ,ami meg mégis rákerült a gyerekre azt levesszük és kész.3 éves kutya baja.
2020. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanígy, de hiába. Próbálom elengedni a dolgot. Meg lett egy robotporszívónk
2020. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk kutyáink vannak. Amikor hullik a szőre ahogyan mostanában is akkor én mindennap este vacsora előtt alaposan felporszívózok. Kutyát előtte kint az udvaron vagy a teraszon jó alaposan átfésülöm és ilyen spéci kesztyűvel átsimogatom ami a szőr jó nagy részét leszedni és az kint marad. Ezzel kevesebb is bent a szőr. Kutya hálószobába és a gyerekszobába nem megy be ami az emeleten van. Ami konyha-étkezőnk nappalink az alsó szinten van ott lehet a kutya de ott laminált padló és járólap van lerakva azt a legkönnyebb tisztán tartani. A gyerek mióta tud járni azóta kutyázik simogatja, sokszor több szőr van rajta mint kutyán akkor kézmosás szőreltávolító kefével is átmegyek a ruháin az ég világon semmi baja. kutya rendesen kapja a védőoltásokat, féreghajtást, sosem volt ilyen gond. Mellette hord kullancsriasztó nyakörvet, havonta fürdetjük vagy ha nagyon koszos többször, senkinek semmi baja.
2020. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Én furminátor fésűt használok benti macskára. (Szigorúan bentire ajánlom, mert sok szőrt kiszed, ami a kintieknek télre kellene).

Plusz vezeték nélküli porszívóval gyakran átszaladok a lakáson, márcsak a morzsák miatt is. Szőrtelen amennyire szőrtelen minden. A többit elengedtem. Egyáltalán nem szégyellem magam miatta. A legtöbb embernek van háziállata, tudják mivel jár.

2020. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hittem le leszek szúrva. Halottam már a furminátorról, mi most sima macska fésűt használunk, de akkor kipróbálom azt.
2020. jún. 9. 14:23
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele, nyilván takaríts ahogy kell, de nem kell beleszakadni. Ez csak a kezdet, hamarosan a lakás minden zugában is lesz homok, a legnagyobb figyelem ellenére is.


Épp a minap nevettem azon, hogy a gyerek homokozik, mégis az én fogam alatt ropog a homok, hogy van ez?


Jön az a sarazás is... Szóval ne izgulj, a következő évek nem arról fognak szólni, hogy a gyerek makulátlanul tiszta és elegáns lesz 🙈🙊

2020. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7%
Nyugi, másnál sem jobb a helyzet. Nem szívesen megyek kutyás/macskás házba. Vastagon borít mindent a szőr. Egy ilyen látogatás után hetekig találok még szőrt az autómban és a saját lakásomban, pedig az ajtón belépve azonnal leveszek minden ruhát és mosom őket. Gusztustalan, gyomorforgató.
2020. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekünk perzsa macskánk van, képzelheted, hogy ilyenkor nyáron milyen a lakás :D Képtelenség szőrmentesíteni, ha 0-24 fésülném sem menne. Engedd el. Mi beszereztünk egy robotporszívót, a kanapéról meg az ágyról meg lesöprögetem a szőrt, amennyire tudom, de hát ez ilyen, ez ezzel jár. A cica oltva és féregtelenítve, rendszeresen visszük állatorvoshoz, még úgy is, hogy kizárólag benti jószág, életében ha volt kint anyósomnál a kertben összesen kétszer, szóval nem nagyon volt lehetősége soha semmit összeszedni, aztán mégis. Most gondold el, régen a gyerekek felnőttek kecskékkel meg tehenekkel összebújva éjszakára a pajtában, egy kis szőrtől még nem lesz semmi baja. Erősíti az immunrendszerét, gyerekként én is azt a homokot ettem ki a homokozóból, ahová a szomszédság összes macskája járt vécézni, nagyjából 8 éves korom óta nem voltam olyan beteg, hogy orvoshoz kelljen velem menni.
2020. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!