Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mennyire oké a...

Anyukák, mennyire oké a gyerekre fogni a rendetlenséget és a koszt?

Figyelt kérdés
Hétvégén a sógoroméknál voltunk vendégségben. Tudták egy hete, hogy jövünk. Sógornőmet nem túlzottan kedvelem, viszont általában ezt a véleményemet megtartom magamnak. Viszont most kiakadtam. Szép, nagy, modern lakásban laknak amúgy, de ami ott van... Akkora rendetlenség, hogy lépni sem lehet, mindenhol üres dobozok, mert ha vesznek valamit, a dobozt ott hagyják a szobákban. Nappaliban mindenhol annyi játék van széjjel dobálva, hogy alig lehet lépni, de az a baj, hogy sajnos a játék között legalább ugyanennyi szemét van, pl. taknyos zsepi, borosdugó. Na meg a szennyes, mindenhol szennyes ruha van, a nappaliban és a konyhában is. Minden mocskos, szerintem hetek óta nem volt takarítva. Konyhában mosatlan hegyek a pulton meg a rendelős dobozok a földre dobálva. Konyha padlóján kajamaradékok, csirke, kenyér, minden, mert a gyerek szétdobálja állításuk szerint, aztán megeszi a földről (??). Fürdőt hadd ne részletezzem... Látták, hogy megdöbbentett minket ez, mondják, hát baba mellett nincs idő rendet meg tisztaságot tartani. Értem én, hogy a gyerek mellett nem múzeum a lakás, szerintem ezt senki nem is várja el. De szerintem nem lehet az 1 éves gyerekre fogni ezt a retket. Ez szimplán igénytelenség és veszélyes is a gyerek egészségére nézve, elvégre szemét meg ételmaradék meg mocsok közt mászkál. Sógornő nagyon bizonygatta,hogy minden kisgyerekes lakás ilyen, érdekes,én ilyet még nem láttam, pedig sok gyerekes házban megfordulok. Szerintetek is igénytelenség ez már, vagy igaza van sógornőnek? Hangsúlyozom, én nem vagyok rendmániás, meg értem, ha az anyukának nem az az első, hogy minden úgy álljon, mint egy ikea katalógusban, de azért ez túlzás már szerintem...

2020. jún. 10. 15:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha vendéget várunk, akkor én pl tuti rendet rakok és kitakarítok.

Amúgy rendetlenséget csinálni, az hamar megy a gyerekeknek, én se mindig pakolok el napközben, általában csak este. De a kosz az más. Az ő igényszintüknek valószínű ez megfelel.

2020. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%
2 éves a lányunk soha nem volt, nincs és nem is lesz ekkora disznóól a lakásban, ennél igényesebb vagyok.
2020. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Justordinaryboy ***** válasza:
97%
Szintén van tapasztalatom ilyen szituációval. Nekem az a meglátásom, hogy egyszerűen a szülők kapcsolata sem fényes ilyenkor egymással. Fárasztóak a gyerekek persze, de valószínűsítem sokkal komolyabb dolog lehet a háttérben. Mivel nem ismerjük őket, ezért nehéz véleményt formálni. El tudom képzelni, hogy szegény így is húzza maga után a belét. Örül még, hogy él. Nem akarok feministáskodni, de nehéz a nőknek. Ugyanúgy felróhatod a testvérednek is ezt, hiszen gondolom ő is ott él.
2020. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
33%

Jesszus... Az 1 éves gyerek a nap jó részét alvással tölti. Oké, porszívózni mondjuk nem tud akkor mert felébred. De a többi? Miből tart a kajás dobozt egyből kidobni a kukába? Ugyan annyi idő mint ledobni a földre.

Meg jó esetben annak a gyereknek két szülője van. Vagy apuka egy szalmaszálat nem rak keresztbe csak megcsinálta a gyereket? Nem tud vele foglalkozni 1-2 órát amíg ki lesz takarítva? Azt mondjuk megértem ha az anyának semmi kedve úgy ganézni otthon, hogy semmi segítsége nincs. De akkor meg a francért nem lehet elválni és keresni egy olyan pasit aki kiveszi a részét a közös életből?

Ilyen retket nem lehet a gyerekre fogni. Ha lenne otthon folyamatosan mondjuk 3-4 10 év alatti gyerek akkor esetleg. De már egy okosabb 5 évest is meg lehet rá tanítani, hogy legalább a játékait pakolja el. Egy 1 éves nem tud ilyen kuplerájt csinálni, ez csak a szülők igénytelensége. Sajnálom szegényt, hogy ilyen körülmények között nő fel.

2020. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nem az én vérrokonaim, férjemnek a testvére és az ő felesége. Sógorom amúgy rengeteget dolgozik, de tényleg durván, szóval azt megértem, hogy neki erre nincs ideje.
2020. jún. 10. 16:13
 6/33 Justordinaryboy ***** válasza:
78%
Ez annyira bullsh*t, ez a sokat dolgozik indok. Elfogultságot érzek itt. Egyszerűbb lett volna leírni, hogy csak szimplán utálod a sógórnőd.
2020. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Akinek nincs ideje napi 1-2 óra minőségi időt eltölteni a gyerekkel az ne vállaljon gyereket, ennyire egyszerű. A gyereknek a legkevbésbé sem jó ez, mintha nem is lenne apja. Tökéletes módszer egy gyerek tönkretételére. Az, hogy valaki dolgozik nem kifogás arra, hogy ne vegye ki a részét a háztartásból és ne foglalkozzon a gyerekkel.
2020. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk nincs rend, de ez túlzás, ráadásul ha még nem is jár az 1 éves, én folyton mostam fel a padlót, mindent elraktam amikor négykézláb járt, mindent a szájába vett.
2020. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Hát pedig tényleg sokat dolgozik, három munkahelye is van. Amúgy nem utálom, csak nem vagyunk jóban :)
2020. jún. 10. 16:19
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a szintet nem lehet a gyerekre fogni.

A gyerekre azt foghatja az ember, ha szanaszét vannak a jatekok

2020. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!