Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és teherbeestem...

16 éves vagyok és teherbeestem. Mit tegyek? (bôvebben lent)

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves, én 16 és terhes. Azt mondta, hogy támogatni fog és velem marad. Egyetemre megy jövôre, de gy városba maradunk. Okos, intelligens fiú éd nagyon szeretem. Amiatt nem is aggódok, hogy egyedül hagy vagy ne tudnánk majd megélni, de velem mi lesz? Én egyetemre szeretnék majd menni, bulizni. A babát viszont nem akarom elvetetni, nem lenne szívem egy ártatlan csöpséget megölni, mert hibáztam. Nagyon szégyellem ezt az egészet, mert most az egyszer elfelejtettünk védekezni és máris összejött a baba. Szóval nem tudom migez kezdjek. Hogyan fogok tanulni? Valaki volt már hasonló helyzetben valaki? Mi a vélemémyetek és mit tanácsoltok?

2020. jún. 10. 23:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 A kérdező kommentje:
Egyetemre megy jövôre, de egy városban maradunk.
2020. jún. 10. 23:49
 2/113 A kérdező kommentje:
és nagyon szeret* (ô engem, meg persze én is ôt) Bocsánat a sok elírásért! :/
2020. jún. 10. 23:50
 3/113 anonim ***** válasza:
81%

Hát az a helyzet, hogy 16 évesen még nem áll készen egy nő az anyaságra a mai világban. Régen igen. Én azt mondom, hogy mivel még az elején vagytok, engedd el. Ez nagyon befolyásolná az életpályád, és a körülmények sem lennének olyanok.

Ez az én véleményem, de remélem más is válaszol! :)

2020. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 anonim ***** válasza:
87%
Hát van ismerősöm aki 16 évesen szült. Ő nem maradt együtt apukával. 1 év kihagyás után újra iskolába járt, leérettségizett. Anyukája vigyázott addig a gyerekre. Hát szerintem is nagyon korai lenne még. Mindenből kimaradnál amiből nem kéne , mert később bánni fogod. Nem biztos, hogy ez a szerelem később is ilyen nagy lesz. Szüleidnek mindenképp szólj mihamarabb.
2020. jún. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem 16 éves lány egy kis csitri

Az anyaságra még éretlen vagy, és nincs rá 100% garancia hogy a barátod veled marad. Egy csomó mindenből ki fogsz maradni...

2020. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem attól, mert lesz egy gyereked, még élhetsz később. Ezt mi nem tudjuk eldönteni helyetted, én ennyi idősen tuti nem tartottam volna meg, ha becsúszik, de nem is volt olyan komoly kapcsolatom akkor, hiába tartottak fél-1 évig, tudtam az elején, hogy nem maradunk együtt. Aztán 18 évesen összejöttem életem szerelmével, ennek 9 éve, most vagyok várandós az első babánkkal, de előtte ha bármikor becsúszott volna, megtartjuk, nem volt kérdés soha.

Nehéz döntés lesz, beszélgessetek sokat, szüleiddel is beszéld át. Sulit tudod folytatni később, ha a baba mellett döntesz, de ez egy hatalmas dolog ilyen fiatalon, persze lehet szuper szülei lesztek. :)

2020. jún. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 anonim ***** válasza:
58%
Nem csöppség csak egy sejthalom. Indítsd el az eljárást mihamarabb. Amit akarsz és ami lehetséges egy gyerek mellett nem összeegyeztethető.
2020. jún. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 anonim ***** válasza:
29%
Ezt a helyedben csak akik vállalnám be, ha tényleg 100%, hogy veled marad és támogat. És a család mit szól hozzá, ők támogatnak ebben?
2020. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/113 anonim ***** válasza:
85%

Én sem kardoskodok amellett, hogy egy 16 évesnek babáznia kellene. Tanulni, szórakozni kell ebben az időszakban, amit persze meg lehet oldani ha vam segítség... De akkor kinek is szülte a gyereket? Anyagilag és minden más téren még a szülőkre szorul, hiszen még maga is gyerek.

Nekem az az elvem, hogy akkor vállalok gyereket, mikor már egyedül is képes vagyok magamat és a babát eltartani.

2020. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 anonim ***** válasza:
87%
Nekem volt osztajtarsam aki szült es az apuka sajnos mar a terhesseg bejelentesekor ott hagyta. Minden esetre fel vallalta amit tisztelek es becsulok, en bevallom nem mertem volna. Az a lenyeg hogy ö le erettsegizett, egyetemet be fejezte es van boldog parkapcsolata azota. Egy bulibol se maradt ki, viszont a szülei tamogattak ez teny es valo. A kisbabad sorsat ne a gyakori kerdeseken valaszolo emberek döntsek el szerintem. Beszeld meg a szüleiddel, a leendö apukaval. Es tedd azt amit hejesnek gondolsz. Kivanom a legjobbakat.
2020. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!