23 évesen szülni?

Figyelt kérdés

Nagy családot szeretnék.

21 évesen befejeztem az egyetemet és 2 évig dolgoztam a szakmámban (a pénz nagy részét félretéve)

A férjemmel úgy döntöttünk tavasszal, hogy akkor jön a baba, mikor szeretne, és hamar be is csekkolt.

Egyesek szerint korai, "elkapkodtuk", nekünk még utaznunk kéne és világot látni, stb. (szerintem amúgy ezt babóval is lehet)

Albérletben lakunk egyébként.


Arról mi a véleményetek, ha valaki "évenként", vagyis kis korkülönbséggel szeretne több gyereket szülni?

Én 30 éves koromig szeretném megszülni az utolsó gyerkőcömet, 5-öt szeretnénk.

Tehát 7 év alatt...

Szerintetek ezt testileg lehet bírni?

(szellemileg, lelkileg úgy hiszem bírni fogom, nagy családom van, kisebb testvéreim nagy korkülönbséggel akikre baba koruk óta és jelenleg is vigyázok, szeretem a gyerekeket, "arra születtem hogy anya legyek")



2020. jún. 25. 22:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
93%

Mindenki akkor szüljön, amikor akar, és úgy érzi, hogy eljött az ideje.

Az első lecke, amit minden anyukának meg kell tanulnia, az a külvilág kizárása a magán döntésekből. Ilyen a gyerekvállalás is. SENKINEK semmi köze hozzá!


Amíg nem volt gyerekem, én is 3-at akartam, kis korkülönbséggel. Az első után is még azt mondtam, hogy simán. A 2. után már elfáradtam. Add meg a lehetőségét magadnak, hogy meggondold magad, mert akármennyire is felkészültnek érzed magad, fogalmad sincs még, hogy ez valójában, napi szinten mit jelent majd számodra. Nem csak vidámság és cukiság az egész. Kőkemény meló is. Tapasztald meg és meglátod meddig mész el és milyen hamar!


Testileg és lelkileg is lehet bírni, de én 3-nál húztam meg a határt és 7 év alatt. Mindenkinek máshol van a személyes határa. Jelenleg előre te sem tudod megmondani, ezt az ember érzi a folyamat alatt. Más a testvér, meg rokonok, és más a saját gyerek. Teljesen más!

2020. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem egyes nőknél nem korai a 23 év, míg másoknál még a 40 is korán van. Egyéntől függ. Szerintem az 5 gyerek 7 év alatt azért durva nagyon. De nem is hiszem hogy ebből lesz valami, majd meglátod te is :) legyen nagy család persze, de szerintem már 3 gyerekkel is azok lehettek. De ha mindenképpen 5 akkor meg nem 7 év alatt. Szerintem ez nem lenne normális.
2020. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
92%

Van segítségetek? Amíg van kicsi, akivel otthon vagy, nem gond, ha egy nagyobb beteg, fejlesztésre kell vinni, vagy az iskolából valami miatt előbb kell elhozni/nevelés mentes nap van, egyszerűen megoldható. Edzésre, külön órára is el tudod vinni, tudsz segíteni neki a tanulni. Ha visszamész dolgozni, ez mind gondot fog okozni, vagy állandóan valaki segítségére szorulsz. Vagy htb leszel, de akkor nincs munkahely, egy fizetésből kellene az albérletet is fizetni. Persze lehet, hogy a férjed kiemelkedő fizetést kap, de akkor valószínűleg már saját házban lennétek.

A másik nagy probléma a hely. Minden gyereknek ágy, szekrény, legalább két gyerekre egy íróasztal.

Aztán ahogy sulisok lesznek és bérlet/jegy kell nekik, így a következő érvágás a közlekedés. Nagycsaládosként az iskolában nem lesz ingyenes az étkezés sem.

Szóval ez nem ennyire egyszerű. Érdemes ezeket végiggondolni. Nekem három gyerekem van, napi szinten tapasztalom, mivel jár ez.

2020. jún. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
36%

Ahhoz, hogy ne halljunk ki, legalább 4 gyermek kellene családonként, mert sokan csak egyet vállalnak, vagy egyet se, tehát a mai világban nem árt kompenzálni (bár bizonyos népcsoportoknál nem gond sokat szülni, láthatólag, csak hát nem mindösszesen nekik van joga szaporodni, ezt tegyük hozzá; a legtöbb más ember értelemszerűen viszont nem mer segélyekre építeni).


Sok gyerekhez meg korán célszerű kezdeni a szülést.


És hogy fogod-e bírni testileg? Egyénfüggő, de gondolj bele, mi történt évezredeken át. Átlag tíz gyermeket szültek a nők, életük során. Ha egy idő után már nem bírod, akkor abbahagyod a szülést, és a megszületettekre marad a fókusz, a figyelmed.

2020. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
44%

Nem korai!

Én 19 vagyok és most 5hónapos a kislányom. A védőnő mondta hogy jobban bánok a babával mint sok 30as és mintha már felneveltem volna legalább 3at. 🤷‍♀️ Ezt érzésből kell csinálni 💗💝

2020. jún. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
80%
Én 20 évesen szültem.Nem jött össze a kis korkülönbség,35 voltam a harmadik gyerekkel.Ha tehetem 30 alatt szülöm őket.
2020. jún. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
56%

"Én 30 éves koromig szeretném megszülni az utolsó gyerkőcömet, 5-öt szeretnénk."


De aranyos, ritka látvány az ilyen népes család manapság :) Szerintem nem korai ilyen korban, és ahogy te is írod, babával is lehet utazni, persze kicsit átkalkulálva az útitervet.


"Egyesek szerint korai, "elkapkodtuk", nekünk még utaznunk kéne és világot látni, stb. (szerintem amúgy ezt babóval is lehet)"


Ahogy az 1. is írja, ehhez senkinek semmi köze rajtad és a párodon kívül. Ha megegyeztetek és úgy döntöttetek, jöjjön amikor jön, akkor ne hagyd, hogy kívülállók telebeszéljék a fejed.

2020. jún. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
86%

Mintha a 23 éves önmagamat olvasnám...

Én azt vallom az ember vállaljon két gyereket. Annak meg tudnak adni minden figyelmet a szülők. Két keresettel bőven el lehet őket tartani, iskolázni. Aztán ha valami történik a másikkal, nem nagy erőfeszítéssel eltartja őket egyedül is.


Négy gyerekem van. 😂😂😂 Kettő az ideális, határozottan.

2020. jún. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
61%

Mi pont 5en vagyunk, szintén 7 éven belül, anyukám él és virul:)

(Ő 28 és 34 éves kora között szült)

Tök jó látni, hogy te is így tervezed, mi is így gondolkozunk a barátommal, hogy ahány baba jön, szetetettel fogadjuk majd őket, és lehetőleg 30-32 éves korom előtt még:) (most 19 vagyok)

2020. jún. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják azt, hogy ember tervez, Isten végez. Lehet, hogy hamar összejönnek a babák, ahogy tervezitek, problémamentes terhességeid lesznek, jó alvó, egészséges gyerekekkel, jól működő házassággal. De lehet, hogy éveket kell majd várni egy-egy gyerekre, a tested sem jól reagál, valamelyik gyerkőccel gondok lesznek, a kapcsolatotokat is megviseli a sok gyerek. Mindegyikre tudok pozitív és negatív példát is a környezetemben. Van, ahol az idősebb gyerekek elkallódtak, mert nem kaptak elég figyelmet, anyuka a 3. gyerek után beteg lett, 3 gyerekkel elváltak, down-szindrómás lett az egyik gyerek, de tudok olyan családokat is, ahol 4-5 gyerek van, és minden jó. Egyébként apuka is fogja bírni, hogy eltartson 6 embert?
2020. jún. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!