23 évesen szülni?

Figyelt kérdés

Nagy családot szeretnék.

21 évesen befejeztem az egyetemet és 2 évig dolgoztam a szakmámban (a pénz nagy részét félretéve)

A férjemmel úgy döntöttünk tavasszal, hogy akkor jön a baba, mikor szeretne, és hamar be is csekkolt.

Egyesek szerint korai, "elkapkodtuk", nekünk még utaznunk kéne és világot látni, stb. (szerintem amúgy ezt babóval is lehet)

Albérletben lakunk egyébként.


Arról mi a véleményetek, ha valaki "évenként", vagyis kis korkülönbséggel szeretne több gyereket szülni?

Én 30 éves koromig szeretném megszülni az utolsó gyerkőcömet, 5-öt szeretnénk.

Tehát 7 év alatt...

Szerintetek ezt testileg lehet bírni?

(szellemileg, lelkileg úgy hiszem bírni fogom, nagy családom van, kisebb testvéreim nagy korkülönbséggel akikre baba koruk óta és jelenleg is vigyázok, szeretem a gyerekeket, "arra születtem hogy anya legyek")



2020. jún. 25. 22:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az èvenkènti szülèsről a nyulak jutnak eszembe.

5 gyerek mellett hogyan lehet dolgozni? Melyik munkáltató nézi el, hogy valakivel mindig táppènzen kell lenni? Egy főre ennyi ember megèlhetèsèt ráhárítani felelőtlensèg.

2020. jún. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
100%
A 3. válaszhoz még kalkuláld hozzá, hogy az 5 kisgyereknek mind gyerekülés kell, milyen autótok lesz, amiben elfér 5 gyerekülés, ha esetleg valamelyikôtöknek egyedül kell valahová vinni ôket.
2020. jún. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
20%
Nincs olyan egyetem, ami három év, 18 alatt még nem nagyon érettségiznek, szerintem javítsd a számokat
2020. jún. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
84%

Láttam sikeres, boldog 4-5 gyerekes családot, szóval biztos nem megoldhatatlan :) Ugyanakkor a kérdéseidet kicsit naívnak érzem, de kívánom, hogy minden terv szerint alakuljon. Azt tudom tanácsolni, amit már valaki írt, hogy ha úgy alakul, ne félj változtatni a terven.


Azért néhány kérdést feltennék:

- anyagilag bírni fogjátok, ha te az elkövetkező 8-10 évben gyeden/gyesen leszel?

- találtok olyan albérletet, ahova 5 gyerekkel mehettek? Vagy albérlet és gyerekek mellett tudtok lakást venni?

- Lesz segítségetek vagy ketten koordináltok 5 gyereket: suli, ovi, edzés, zeneiskola, fejlesztés, orvos, mindezt adott esetben munka mellett?

- Anyagilag bírni fogjátok? Múltkor vettem egy pár szandált a gyereknek (középkategóriás), 12ezer volt. 5 gyereknél egy szezonra 50-60 ezer csak a cipő, van más is.


Végül nagy bátorságra vall kijelenteni, hogy pszichésen biztos bírni fogod. Lehet, és legyen is így. De kipróbáltad már, milyen egy rosszul alvó gyerek miatt évekig éjszakázni? Mi van, ha az egyikről kiderül 3-5 évesen, hogy idegrendszeri éretlensége van / adhd-s stb, és vért izzadsz a nevelésével? Mi van, ha az 5. sérülten születik? Lesz kapacitásod megoldani?

Az, hogy testileg bírod-e megjósolhatatlan, de persze nem lehetetlen ez sem.


De mondom, kívánom a legjobbakat, és láttam sikersztorit is, legalábbis kívülről annak tűnik :)

2020. jún. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
13%
Kamu ,ahogy 14 válaszoló írta nincs olyan egyetem aki 2 éves gimnázium meg 4 évesek az egyetem 4-5 éves képzés ,tehát ha 15 évesen végezted el a 8 osztályt akkor gimnáziumot 19 évesen fejezted be ,4 év egyetem 23 évesen fejezted be ha 2évet dolgoztál utána akkor 25 éves lennél .
2020. jún. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
83%
De ha 6 évesen kezdte a sulit, akkor kezdhette 18 évesen az egyetemet, elvégzett egy 3 éves bsc-t, 21 évesen kész. Sokan erre is azt mondják, hogy egyetemet végzett (nekem is fura, mert én 5 éves osztatlant végeztem).
2020. jún. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
87%

Ha ti gyereket szeretnétek és adottnak látjátok a feltételeket, akkor ne foglalkozzatok azzal hogy mások szerint mit kellene csinálnotok. Viszont szerintem az öt gyerekbe ne éld bele magad, bármikor kiderülhet, hogy jobb megállni, ne szülj csak azért még egyet, hogy meglegyen az öt amit 23 évesen elképzeltél.

A testvérem hármat szült másfél-két év korkülönbséggel. Volt segítsége, de így is baromi nehéz volt nekik. Már nagyok a gyerekek, most már van ideje aludni eleget. A gyerekeknek szerintem jó hogy korban közel vannak egymáshoz. (Köztünk jóval több a korkülönbség, de igazából ennek sincs hátránya, nagyon szoros a kapcsolatunk)

2020. jún. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen szültem. Most 24 vagyok. Fele ennyire nem egyszerű ez az egész,mint látod. Én pl. majdnem ott maradtam szülésnél meg a gyerek is. Annyi,de annyi baj lehet..

szép a nagy család,de,ha megszületik az első az egész életed megváltozik és vele a gondolkodásod is. Anyagilag óriási kiadás,ha tényleg nem a minimálisat akarod nekik megadni. Ráadásul albérletbe? Ha kiraknak hova fogtok menni 5 gyerekkel? Az 1 gyerekeseket sem nagyon várják szeretettel. A helyedben inkább arra koncentrálnék, hogy minimum legyen egy saját lakásotok,házatok, elegendő szobával,mert 5 gyereknek kell a tér. Nekünk szerencsénk van,mert van egy 3 szobás házunk, és max annyi gyereket tervezünk,hogy mindenkinek legyen saját szobája és,hogyha mondjuk egyikőnknek nem lesz munkája, akkor is el tudjuk őket tartani,ez,pedig max 2,de lehet,hogy 1 marad,mert én úgy gondolom, hogy a már meglévő gyerek(ek) a legfontosabb(ak). Az elgondolás szép,de majd meglátjátok, hogy a valóság mennyire arcon tud csapni. Mi hármat szerettünk volna,1 van max 2 lesz,de még ő sem biztos.

Szerintem ezt érdemes inkább átgondolni. Főleg saját ház nélkül. Egyébként boldog vagyok nem,azért írok ennyire negatívan,hanem,mert már át látom a nehézségeket is. :)

2020. jún. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
100%
Azert az 5-öt ne vedd tutira. Lehet olyan ordogfioka gyerek lesz az első hogy meg gondolod. De gondolom ha 5 lesz akkor kb 15 evig melozni se fogsz es már utana se kellesz sehova. Nem szep az egesz csalad eltartasat a ferjedre rakni, azert csak jo lenne ennyi gyerekkel eg, ajaat ingatlan, mert 5tel albit se találsz
2020. jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
68%
5 gyerek? Mintha magamat hallanám. XD 4 gyereket terveztünk, most 2 van, de tuti, hogy nem lesz több. Majd az első születése után 1-2 évvel térj vissza a témára. :D
2020. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!