23 évesen szülni?

Figyelt kérdés

Nagy családot szeretnék.

21 évesen befejeztem az egyetemet és 2 évig dolgoztam a szakmámban (a pénz nagy részét félretéve)

A férjemmel úgy döntöttünk tavasszal, hogy akkor jön a baba, mikor szeretne, és hamar be is csekkolt.

Egyesek szerint korai, "elkapkodtuk", nekünk még utaznunk kéne és világot látni, stb. (szerintem amúgy ezt babóval is lehet)

Albérletben lakunk egyébként.


Arról mi a véleményetek, ha valaki "évenként", vagyis kis korkülönbséggel szeretne több gyereket szülni?

Én 30 éves koromig szeretném megszülni az utolsó gyerkőcömet, 5-öt szeretnénk.

Tehát 7 év alatt...

Szerintetek ezt testileg lehet bírni?

(szellemileg, lelkileg úgy hiszem bírni fogom, nagy családom van, kisebb testvéreim nagy korkülönbséggel akikre baba koruk óta és jelenleg is vigyázok, szeretem a gyerekeket, "arra születtem hogy anya legyek")



2020. jún. 25. 22:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
62%
Kamu, de egyebkent is ha valaki 5 gyereket akar minek vegezne egyetemet? 5 gyerek eleted vegeig tarto munka, sztem egy karrier mellettuk kivitelezhetetlen. Vagy a gyerekek fogjak megsinyleni. Minek amugy 5 gyerek? Egymast fogjak felnevelni? Mint az allatok...
2020. jún. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
73%

#21 30 éves koráig szül, 35-38 éves koráig a legkisebb is ovis-kisiskolás lesz, utána még bőven tud dolgozni meg karriert építgetni, sok részmunkaidős állásban előtte is elhelyezkedhet.

Jól esnek amúgy a soraid, 5 gyerekes családból jöttem, anyukám köszöni szépen dolgozik, egyetemet is végzett, mondhatjuk úgy is, hogy épp önmegvalósít.

Mi meg örülünk, mert mindig van kivel lenni, elmenni futni, kártyázni, dumálni, főzőcskézni, ésatöbbi ésatöbbi, illetve később is ott leszünk egymásnak pl segítségként, ha (és elég sokan közülünk) a sokgyerekes családmodellt akarnánk továbbvinni hosszútávon, vagy jelenleg tanulásban (mindenki jó vmiben, és nem kell magántanárokhoz szaladgálni ha vmi nem megy pl), vagy bármi másban.


Mielőtt mindenki félreért, nem azt mondom, hogy mindenki ennyit szüljön, hanem azt, hogy előítéletek és nulla belelátás alapján nehogy már te mondd meg, hogy hogy néz ki egy 5 gyerekes család élete.

Mindenkinek annyi gyereke legyen, amennyi jól esik, legyen az 0, 1, 3, 5 vagy 8.

2020. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekszámot előre tervezni butaság. Nekem 2 évesem van, és még mindig azt mondom hogy köszönöm több nem kell, pedig többet akartam..De a szülésem is gáz volt, meg sorolhatnám.Látatlanba ne tervezgess. Majd ha tudod milyen utána.
2020. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy van ilyen, a kórházi szobatársam is 22 volt, akkor szült az elsőt jobban mondva első 2-t mert iker lányok voltak és mondta hogy 2-3 jöhet még. Azóta látom egyetemet befejezte stb. Vallásosak..

Gondolom a kérdező is, ott szokás a 4-5-6 gyerek.

Bár én se értem minek. Havi 50 ezret simán elköltök a gyerekre még pici. Elég gáz lenne ha emellé még fizetni kellene 4 gyereknek a kaját, ruhát, iskolaszerek, tábor, sport stb. Szerintem 5 gyerekre kell havi 300 ezer ft, amiben még csak az van, hogy iskoláztatás, orvos, ruhák, vitaminok, ha kicsi van még akkor pelenka stb, fejlesztés, játékok, sport, közlekedés stb mikor mi van.. És akkor még ezen felül lakhatás, kaja 7 emberre. 1 milliós havi bevétel tuti kell, hosszútávon. Bizonyos szakmákban nem lehetetlen, csak kiszámíthatatlan a világ azért erre isa gondolni kell.

2020. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen kis korkülönbséggel nem fogod bírni az 5 gyereket, de majd meglátod :)

Én hármat akartam és remélhetőleg annyi is lesz, az utolsóval küszködöm, hogy összejöjjön. 22 és 26 évesen szültem, most 32 vagyok. Nem állok el a tervemtől, bár kis korkülönbséggel kizárt dolog, hogy belevágtam volna, még ez a 4 év is határeset az első 2 között. Nem könnyű meló... Nem csillogás és szivárvány, főleg két olyan akaratos és erős jellemű kislánnyal amilyen az én 2 gyerekem.

De mondom, meglátod :)

Én azért a gyerekek között dolgoznék pár évet, hogy 30+ évesen ne azt mondják már, hogy nulla munkatapasztalatod van. Ez csak egy jó tanács :)

2020. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
87%

Én nagyon sok jót és sok sikert kívánok nektek, bárhogy lesz, szerintem szép tervek. Egy dolog viszont szemet szúrt. Nekem is sok tesóm van nagy korkülönbséggel, legidősebb vagyok, csináltam körülöttük én is mindent, az éjjeli etetéstől a betegápoláson át az utánuk takarításig, szórakoztatásig, logisztikáig mindent. Azt hittem, hogy nem érhet anyaként meglepetés. Az a helyzet, hogy de igen, érhet. Tapasztalatból mondom neked, hogy teljesen más saját gyereket ellátni, mint testvért. Az egész szituáció annyira más, hogy szinte mindent újra kell tanulni. Nagyon jó, de nehéz, és máshogy nehéz, mint amit vártam.

Ami még fontos, hogy ha ennyi gyereket akartok, akkor legyen meg a nagyon NAGYON hosszú távú terv, hogy hol fognak elférni, hogy lesznek szállítva, ez miből lesz előteremtve. Plusz a nyugdíj, és még előtte, hogy ha mind az öt orvos akar lenni, akkor mit csináltok, hogyan lesz a taníttatásuk megoldva, illetve hogy tudjátok majd az életben elindítani őket, úgy, hogy igazságos legyen és később ne legyenek abból súrlódások, hogy egyik többet kapott, mint a másik.

2020. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne legyen az ember pesszimista, persze, de sajnos bármi lehet. Nekem a közvetlen környezetemben volt ilyen, hogy 6 gyerek van, 6 kicsi, és anyuka meghalt tavaly mellrákban. Apának ott kellett hagyni a munkáját, most nem tudom miből élnek, bár nekik saját házuk van az a szerencse, gondolom 6 gyerekre családi potlek, árvasági, kicsire még gyes stb kitesz viszonylag nagyobb összeget. Meg úgy hallottam az egyház támogatja őket havi szinten, ez nem tudom igaz e. Meg apuka néha otthonról dolgozik (informatikai munka). Hát de nem lehet egyszerű neki(k). Azért ez se mindegy, mondjuk 1-2 vagy 6 gyerekkel egymaga maradni.

Amúgy ha pl az első császár lesz nagy esélyel a következők is, és 3-nál többet ritkán ajánlanak..Ezt is kalkuláld bele. Igen van akinek 5 császárja volt, de én elítélem, mert ott nagyon magas kockázat van már, felelősséggel tartozil a meglevő gyerekekért!! Kockáztatni az életét egy sokadik gyerekért..

2020. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
68%
Sok sikert a terveitekhez, aztán útközben majd kiderül, hogy hány gyermek lesz :)
2020. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
94%

Nem gondolom, hogy 23 évesen nagyon korai lenne szülni, ha úgy érzed, szerintem rendben van. De az, hogy most így betervezed, hogy 5 gyereked lesz és mindezt 30 éves korodig, elég naiv elképzelés. Ezt maximum feltételes módban mondhatod, mert egyrészt lehet, hogy az első gyerek után azt mondod, több nem kell (vagy legyen 2.,3. után). Másrészt ehhez kb. 3-4x rögtön a szülés után kéne teherbe esned, ami egyrészt megterhelő, másrészt miért gondolod, hogy mindig rögtön sikerülni fog? Az, hogy fiatal vagy, meg hogy az első, akár második elsőre összejön, semmit nem jelent.

Tehát a helyedben kissé racionálisabban állnék a dolgokhoz. Nem azt mondom, hogy nem sikerülhet ez így, ahogy leírtad, de elég kevés az esélye. Inkább azzal számolnék, hogy másként is alakulhatnak a dolgok.

2020. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
100%
Előbb szülj egyet, aztán meglátod. Tényleg hihetetlen, de a 2 fiam 8 felé tud futni és néha olyan, mintha 10-en lennének. 5 gyerek nagyon nagy munka, főleg kis korkülönbséggel. Segítség nélkül szerintem nem is lehetséges, maximum akkor, ha ráhagyja szinte a nagyobbikat a kisebbre, hogy szórakoztassa, de, hogy minőségi időt nem tud mindegyikkel tölteni az biztos. Legalább 15 évig kiesel a munkapiacról, biztos kapkodni fognak utána érted, 40 évesen szinte pályakezdőként. Anyagiak pedig? Csak 2 legyen, aki fejlesztést igényel és hidd el, ma már az egészséges gyereknek is szinte kell. Ruhák, ételek, nyaralás, különórák. 2 gyerekemmel egy vagyon, nemhogy 5-el. Egy hónapja kiugrottam csak valami hideg kajáért a sarki közértbe, nem volt épp senki, poénból kiszámoltuk, hogy mennyi lett volna, ha csak magamnak és a páromnak vásárolok és mennyivel több a gyerekek cuccaival. Semmi extra, 5000 ezer forintból 3000 a gyerekek része volt.
2020. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!