Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a dm-ben...

D.V.97 kérdése:

Mi a véleményetek a dm-ben kapható mivolis a-z mama étrend kiegészítőről?

Figyelt kérdés

2020. jún. 26. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Szedtem mert attól nem hánytam. Teljesen jó vitamin az otvosom szerint is.
2020. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Én azt szedtem mert a többitől vagy hánytam vagy szorulásom volt de ettől semmi és a vérképem is végig tökéletes volt.
2020. jún. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is ezt szedtem, jó volt a verkepem. Szerintem ár érték arányban nagyon jó.
2020. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Sokszor volt már itt téma, keress rá. Sokan istenítik, mert jó mellette a vérképük, de vitamin nélkül is lehet jó egy vérkép, mivel az étkezés is sokat számít. A probléma csak az, hogy nem mindegy, hogy a benne lévő vitamin milyen, hogy szívódik, mennyit tud hasznosítani belőle a szervezet, stb. Biztos jó, de van jobb is, havi 5000 kb szerintem nem sok egy normális vitaminra. :)
2020. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
31%

A #4 vajon miért lett lepontozva? Senki nem tudja ellenőrizni, hogy étrendkiegészítő szedése nélkül milyen lenne a vérképe, mert senkiből nincs két példány. ;)

És a Mivolis is csak ugyanolyan, mint a multivitaminok 90%-a: az ásványi anyagok többnyire rosszul felszívódó vegyületekben vannak benne és az meg köztudott, hogy egyes ásványi anyagok akadályozzák egymást a felszívódásban (pl. a vas kb. minden mást akadályoz). Nem rosszabb, nem jobb az ilyen kategóriájú készítményeknél, de tény, hogy a hatékony várandósvitaminokért sok ezer forintot ki kell pengetni.

2020. jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Te sem vagy egy észlény... Vérképet szokás csináltatni időnként amúgy is, és sokan nem szednek vitaminokat, hanem csak tudatosan táplálkoznak. Vagy esetleg várandósság előtt nem szedett valaki vitamint, de annyi esze volt, hogy néha ellenőriztesse a vérképét, majd várandósan is csináltat... Igen egyszerű összehasonlítani. Nem kell 2-nek lennie valakiből...
2020. jún. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
28%

Esetleg megvilágítanád, hogy szerinted hol az ellentmondás? :D Hogy hol bizonyítja a vitamin hatásosságát az, hogy valakinek a várandósság előtt jó volt a vérképe és abrakadabra vitamint szed és még mindig jó a vérképe?

Különösen egy olyan készítmény hatásossága hogyan támasztható alá, amiből tudományosan bizonyíthatóan nem szívódik fel a hatóanyagok fele? A belé vetett hiteteket viszont eszem ágában sincs letörni, mert a placebo is csodákra képes. Csak nem biztos, hogy mindenkinél működik, minden szervezet más és a körülmények is mások, lehetséges hogy a kérdezőnek tényleg működő vitaminra lenne szüksége, nem csak a lelki megnyugvásra.

2020. jún. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Te hallod menj már a innen de komolyan az okoskodásoddal, te valami bérenc vagy valamelyik vitamin gyártó cégnél, hogy folyton itt pattogsz mintha muszáj lenne? Itt kardoskodsz, ugyanezt a szöveget minden ilyen kérdés alá bekommenteled. Oda vannak írva a válaszok, mindenkinek működik. Egy egészséges, alacsony rizikójú terhesség esetén ha a kismama egészségesen és változatosan táplálkozik akkor is csak folsavat javasolt szedni és azt is csak az első trimeszterben. Ahhoz képest már a dm terhesvitaminja is előrelépés de ezeknek a marhadrága vackoknak sincsen sokkal több értelme; nem lesz tőle szebb, okosabb, egészségesebb a gyerek és a kismama sem. Vagy te esetleg jobb anyának érzed magad attól, hogy havi X ezret kihajítasz az ablakon menő vitaminkákra amiket a trash celebek reklámoznak, hogy elmondhasd “igen, én odafigyelek és mindent megteszek mint Kulcsár Edina”? Ettől te többnek érzed magadat? Nem vagyok spúr, soha semmin nem spóroltam ha a gyerekről volt/van szó de speciel miután az egyik drága, neves vitamintól (Gravida) hánytam, a másik mellett (Elevit) pedig 1,5 hétig nem tudtam WC-re menni kipróbáltam a Dm-est és miután ettől nem volt semmi bajom ennél maradtam és a vérképem, a baba, a testem és minden alátámasztotta, hogy jó döntés volt, nem mintha ezen múlott volna.
2020. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
3-as vagyok. Én egyébként nagyon sporolos is vagyok, de nyilván ha a nodoki, vagy a verkep eredményeim indokoltak volna megveszem a drága márkás vitamint... De erre semmi szükség nem volt, nekem ez a vitamin jó volt, így nem érzem akkora gondnak, hogy nem dobtam ki 10 ezreket feleslegesen vitaminokra.
2020. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kinek mi... ;)
2020. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!