Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a dm-ben...

D.V.97 kérdése:

Mi a véleményetek a dm-ben kapható mivolis a-z mama étrend kiegészítőről?

Figyelt kérdés

2020. jún. 26. 17:42
1 2
 11/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
78%
Szívesen segítem azokat, akiket érdekelnek a tudományos szempontok is az étrendkiegészítők esetében. Mea culpa. :D Mellesleg a Gravida és az Elevit az pontosan ugyanaz a kategória, mint a Mivolis, úgyhogy másról beszélünk. Ha valaki hatásos vitamint akar, akkor nem a nevét nézi, meg hogy melyiket reklámozzák, nem is az árát, hanem elsősorban az összetételét, ami nem egyenlő a hatóanyagtartalmával. De megértettem, hogy ez neked egy érzelmi kérdés. Szerencsére az emberek többsége azért értékelni szokta azt, ha birtokába kerül egy olyan információ, amivel könnyebben elnavigál termékek között.
2020. jún. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
73%

8, Összességében olyan dolgok alapján dühöngsz, amiket csak te adsz a számba, miközben a konkrét kérdésemre meg nem válaszolsz. Ki mondta, hogy kötelező vitamint szedni, meg hogy a vitamin a gyerekre lenne hatással? A folsavat se vitaminhiány miatt szedetik, hanem mert bizonyított hatása van egy gerincfejlődési rendellenesség kivédésében az 5-6. hét körül. A várandósvitamin se a gyereket védi, mert a szervezet megad neki mindent akkor is, ha ehhez az anyát kell "lebontani". Ez a biológiai program. Max. ha az anyának nincs elég, akkor nála fog megjelenni egy-két hiánytünet, nem a gyereknél.

Nekem nem feladatom a kérdezőt befolyásolni abban, hogy higgyen vagy ne az ilyen vitaminokban. A kérdésből viszont azt a következtetést vontam le, hogy Neki ez fontos, ha pedig tiszteletben tartom, hogy számára fontos, akkor nyilván felhívom a figyelmét arra, hogy miért nem a legjobb a Mivolis (a Gravidával, Elevittel és még egy halom egyéb társával) egyetemben. Abban pedig megbízom, hogy ő az információk birtokában el tudja dönteni, hogy "elég-e" neki ez a termékcsoport.

Az én személyes véleményem (ami egyáltalán nem tartozik a kérdéshez), hogy egyedül a D-vitamint lenne érdemes szedni, de azt meg kb. kinek nem. (Az emelt dózisú folsavat leszámítva a fenti célra a 12. hétig.) Csak pont ebből nagyjából semmit nem tartalmaznak a multivitamin készítmények.

2020. jún. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!