Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babával utazni vonaton?

Babával utazni vonaton?

Figyelt kérdés
8 hónapos ülni még nem tudó babámmal szeretnénk vonattal kirándulni. Az utazásra mit kell biztosítanom a babának a biztonságos közlekedés érdekében?

2020. jún. 27. 00:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Simán foghatod az öledben, vonatra nem kell gyerekülés.
2020. jún. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
11%
Csak a baba a baba... Az eszedbe sem jut, hogy egy rakàs ember hallgathatja ha orditana. Vigyél amit akarsz, amivel el tudod hallgattatni
2020. jún. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
2es paraszt, de igaza van abban, vigyél csörgőt vagy kis könyvet neki. 2es, jobb, ha tudod, hogy nem téged zavar legjobban, ha sír a baba, hanem az anyját.
2020. jún. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
72%

Ugyan nem kell gyerekülés, de sokkal kényelmesebb, ha nem ölben kell tartani órákon at a gyereket. Ez esetben viszont helyjegyet kell neki is váltani, különben csak a földre teheted a hordozót.

Ilyen kicsi gyereknek amúgy nem élmény a vonatozás és valóban, az utastarsaknak se lesz az. Nem tudom milyen hosszu utra mentek, de vigyel magaddal jopar jatekot, enni es innivalót és jól gondold át, hol tervezel majd pelenkát cserélni.

2020. jún. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%

Mi sokat vonatoztunk 5 hónapos korától, mert Nyíregyházáról hordtuk Budapestre a SOTE1-re.


Mehettünk volna autóval is, de a vonat sokkal-sokkal jobb babával. Kisgyerekkel is!


Akkor sétálsz vele, amikor csak akarsz!


Mi mindig hajnalban indultunk. Így nagyrészt átaludta a 4 órás utat. Igen, annyi volt gyorsvonattal. Néha 5!

Az IC nem jó, mert közel vannak az ülések, és nagyon zsúfolt. Egyszer próbáltuk,soha többet..


Nekünk bejött a vonatozás nagyon. Persze rá voltunk kényszerülve, de jobb, mint az autó.


Kell sok játék, könyv, egyebek. És elfér a babakocsi is.

2020. jún. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Derjaderja ***** válasza:
83%

Én is vennék neki helyjegyet és magam mellé, az ablakhoz tenném.

Amúgy 8 hónaposan már nem ordítós zombik, pont jó kor szerintem. Mi kb ennyi idősen nyaraltunk (ott is volt kisvasút), illetve ekkortájt voltunk Vadasparkban, Tropicariumban.

Egyrészt nagyon tetszett minden a gyereknek (nyilván nem sokat értett belőle), másrészt mosolygott másokra, max nyűgösködött pár percet.

Ha nem 16 órás útra mész, akkor ne aggódj.

2020. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%

Uh, némelyik ember. Komolyan mondom.... Akkor már ne menjen a gyerekes család sehova, mert a többi utast zavarja a gyerek sírás. Ők nem sírtak mikor babák voltak, csöndben kuksoltak, lehet attól lettek ilyenek....


Komolyra fordítva a szót. Enni, inni, játék feltétlen kell. Általában pelusozni nincs lehetőség sehol, így a baba kocsiban tudsz maximum, vigyél pelusozó alátétet. A többi embert tojd le, ha sír a baba sír, ha nem nyugszik, arról nem te tehetsz, de úgy gondolom nem kell otthon maradni, csak nehogy zavar másokat.


Annyira nem szeretem ezt a mentalitást, de komolyan.

2020. jún. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen mint a kettes szokott a 4-6oson ordítva telefonálni, hogy az egész villamos végighallgassa a fél életét. De a gyereksírást nem bírja fél percig se.
2020. jún. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
18%
Na aki pampog hogy paraszt vagyok, az nem utazott még ordító gyerekkel óràkat. Én igen, egy egész repülőnyi ember hallgatta több óràn keresztül kis megszakítàsokkal az ordítàst, vonyítàst. Hát jobb lett volna mindenkinek ha nem utaznak!
2020. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, igen, ez kellemetlen, de benne van a pakliban, bárhová utazik az ember. Ezt vagy el tudod fogadni, vagy nem utazol. Abba meg aztán tényleg nem tudom, hogy gondolod, hogy belekötntsz, hogy egy anya vonatra mereszel szállni a babajaval. Tömegközlekedés, tudod mi az?


Kérdező, babakocsit is vihetsz, ha nem akarod egész úton ölbe fogni, vagy ha elalszik közben, kényelmesebb úgy. Egyébként pici gyerekkel az IC-t nem ajánlom, ha nem siettek nagyon, személyvonattal jobban jártok, kényelmesebb, tágasabb, oda ultok, ahová akartok, a babakocsi is jobban elfér. Enni, inni, játékot vigyél, meg most a maszk is kötelező (babának nem).

2020. jún. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!