Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babával utazni vonaton?

Babával utazni vonaton?

Figyelt kérdés
8 hónapos ülni még nem tudó babámmal szeretnénk vonattal kirándulni. Az utazásra mit kell biztosítanom a babának a biztonságos közlekedés érdekében?

2020. jún. 27. 00:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
18%

18asnak igaza van àm.

Akinek nem telik egy nyamvadt autóra se az mire szül??

A gyerek több pénzt elvisz mint egy kocsi.

Valaki írta hogy reméli nincs gyerekem, egyértelmű hogy nincs. Rühellem őket. Hallgassa az aki csinàlta.

2020. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
80%
18-as, lehet, hogy neked még nem szóltak, de nincs minden családnak autója, de valahogy nekik is el kell jutniuk a-ból b-be. Sőt, nem is mindenki tud/akar vezetni. De még ezer oka lehet, hogy egy család miért a vonatot választja, és neked egyikhez sincs semmi közöd, az ő dolguk. A jegyet megveszik, az utazási feltételek adottak, ha ezeket betartják, utazhatnak, nem te fogod eldönteni.
2020. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
88%
21-es, már vártam ezt az érvet. Nincs autónk, viszont van két gyerekünk. Minek szültem? Csak. Meg vagy elégedve a válasszal? Háromszor futottam neki a jogsinak, nem ment. Biztos balf.sz vagyok, nem tudom, de nem sikerült, nem kinzom vele magam tovább. Nem a kocsi árával van a gond. De valóban, amikor az első gyerek született, kocsit venni is megterhelő lett volna anyagilag. És akkor mi van? Nekünk az autó nem volt prioritás, de tudtommal erről még azért szabadon dönthetünk.
2020. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
85%
Én pl az ilyen gyökereket nem tolerálom, mint a kettes. Ő miért nincs tekintettel rám?
2020. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
77%

20.



Aztan ki vagy te, hogy megmondod nem szükséges? Majd, amíg el nem éri azt a szintet a gyerek, hogy viselkedik (sok felnőtt se tud, de inkább egy gyereket választok 100szor is!!!) addig sehova ne menjen a család? Autó, az vesz, aki akar. Pl én se merek vezetni, jobb, ha elutlek, mert bena vagyok? Sztem mindenki el tudja dönteni mivel közlekedik, és a tomegkozlekedes nem arra van, hogy nyugalomban, pihikezz a buszon, vonaton. Nyilván viselkedni kell, de egy babától ne várd ezt el, mert ösztön lény!!!


És nehogy már az ilyen suttyó emberek miatt ne merjek utazni....

2020. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
28%

25!



Egyetlen szóval nem írtam, hogy egy babanak viselkednie kell. Annyit írtam, a szulo ismeri a gyereket, annak megfelelően kell dönteni. Az enyémmel nem lehetett tomegkozelekedni. Vagyis lehetett volna, csupán a buszon ülő másik x ember kapott volna tőle agyvérzést. Én kisgyerekes anyaként sem gondoltam azt hogy körülöttem meg a gyerekem körül kell hogy forogjon a világ és volt annyi eszem és tisztelet bennem mások iránt, hogy nem is használtam ezt a közlekedési formát amíg a gyerekem nem tudott rendesen vislekedni. Te xarsz a többi emberre, merthát a gyerek az első. De ha a masik ember is így áll majd a gyerekedhez, ahogy te másokhoz, az majd zavarni fog. Mert lehet, hogy a te gyereked aludni akar este kilenckor, a szomszéd meg házibulit tart hajnali 3ig. Vagy siman csak bevágja a bejárati ajtót izomból, amikor hajnali 4kor dolgozni megy. Vagy miközben te a gyerekkel vársz a buszra, majd ott füstöl melletted.

Nem írtam egy szóval sem, hogy kell autó. Lehet utazni anélkül is, lehet menni barhova. Momdjuk most épp nem kellene, dehat ki nem tesz rá nagyivben, úgyis csak az idősek halnak bele a járványba, ugye. De mindegy, menjen mindenki ahova akar. Ettől mwg9nem szükséges a nyaralás meg a kirándulás. Szükséges élelmiszert vásárolni, orvoshoz menni, a kirándulás extra.


Amúgy suttyokam, csak nem tükörbe néztél? Ilyen stílussal gyereket nevelsz?

2020. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
72%

21es, bárcsak a szüleid is rühellték volna gyerekeket.


Én csak azt nem értem, hogy akinek nincs gyereke, nem is szereti, sőt utálja őket, mi a fészkes fenéért olvasgat a gyerekes témában? Lehet én vagyok űrlény, de ha engem egy téma nem érdekel, sőt utálom, akkor nem megyek házhoz az idegeskedésért, hanem szimplán nem olvasom azt ami nem érdekel... Normáliséknál ez nem így működik?


Van jogsim, kocsink is van, de félek vezetni, ez van. Ha a férjem nincs itthon bizony mi sem várunk arra, hogy ő itthon legyen, hanem megyünk tömegközlekedéssel, igen akár kirándulni is. Pont ugyanannyi jogunk van utazni a tömegközlekedéssel, mint bárki másnak.


És igen van olyan nap mikor a földhöz veri magát a dackorszakos 2,5 éves, mert nem tudja még kezelni az indulatait, de ha én is elviselem a tiniket, akik felrakják a lábukat az ülésre, a részegeket akik oda hugyoznak a buszra, a kutyákat akiktől tiszta kutya szőr leszek és a többi idegesítő embert, akkor urambocsá mások is viseljék el a gyerekemet.


Pont ugyanúgy mondhatnám én is, hogy ha zavarnak téged a gyerekek a tömegközlekedésen, akkor járják te kocsival. Te is ugyanúgy megteheted.

2020. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
64%

Igen, képzeld, mert attól, mert valakinek gyereke van, ugyan egy kirándulásra joga van elmenni, ha pl hónapokig otthon ült, mert ugye - jarvany-.


És duhomben fogalmaztam már így, könnyű azzal jönni, mert az én gyerekem, a többi alkalmazkodjon. Nem. Nem erről van szó, hanem arról, hogy most ne menjen sehova a gyerekkel, ha üvölt. De te honnan tudod, másé pl miért sír? Lehet rossz napja, fáradt, álmos meg egyebek.... Nyilván kezelni kell a sírós helyzeteket, de sajnálom, elég sokáig nem mehettek sehova, gondolom ezért allhatsz így a dolgokhoz.

2020. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
35%

28!


Nem tudom másé miért sír, és őszintén szólva nem is érdekel. Nem az én dolgom, majd megoldja az anyja.

Mentunk igen sok fele, csupán nem tömegközlekedéssel.

Egy szóval nem mondtam azt, hogy ne menjen sehová. Vagy nem megy az erto olvasás, vagy direkt nem akarod érteni. Megegyszer utoljára megpróbálom elmagyarazni:Ha az ember tudja, hoyg a gyereke nem bírja mondjuk a buszozást, akkor nem viszi busszal, csak ha életbevágó. 1, nem jó a gyereknek se a buszon őrjöngeni, 2, nem jó a többi utasnak se, hogy a gyerek őrjöng. Tehát, ha Katika sikitofraszt kap a hatoson, akkor nem megyek vele busszal a játszótérig, ellenben ha az orvoshoz kell vinnem, akkor mindenképp busszal megyünk, mert sürgős és fontos. Ez a lényeg.

2020. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Derjaderja ***** válasza:
83%

Az is benne van a pakliban, hogy x alkalommal szuprrül utazik, x+1-en meg elviselhetetlen. Ez van, a szülőnek a legkínosabb, nyilván ha csak lehet, leszáll az ember, de nem mindig tud.

Inkább az a zavaró, ha már jóval nagyobb kölykök rendetlenkedik, és anyuka test rá, nem az, ha egy baba sír, miközben az anyja mindent megtesz, hogy csitítsa.

Tolerancia jól jön mindkét

részről.

Amúgy ha sose utazik a gyerek, sose lesz jobb, csak nyilván jól kell megválasztani a lépcsőfokokat ebben a fejlődésben pl ha 2 megálló is gáz, akkor 1re vinni, nem 22-re.

2020. jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!