Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adja valaki az Örs...

Miért adja valaki az Örs nevet a gyerekének?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak rosszabb nevek, meg inkább Örs, mint Medox, de akkoris.. valami szörnyű ez a név, ráadásul beszélő név is.


Nyilván nem szeretnék senkit sem megbántani, komolyan érdekel, hogy miért tetszik valakinek ez a név?



2020. jún. 28. 15:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nagyon tetszik. Szerintem férfias. Amikor még baba akkor furi,becézni se lehet. De felnőtt férfinak szexi. Én adtam volna ezt a nevet a fiamnak de a férjem szerint borzalmas.
2020. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Nehogy már gáz legyen, hogy valaki Magyarországon magyar nevet ad a magyar gyerekének. Én speciel nem adnám, mert van olyan, ami jobban tetszik, de nem tartom rondának. Sőt, külföldi uramnak nagyon tetszik. Azt mondja szép a hangzása, ráadásul nem tucatnév. Herótunk van, hogy szinte minden országban Dániel, Tamás, Dávid, Martin lehet a gyerek, mert különben beszólnak.
2020. jún. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%
Jobb mint az Andzselo, Marcsello, Ronaldo, Fernando, Ramiz és hasonló ocsmány nevek.
2020. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%

Semmi közöd hozzá, más milyen nevet ad a gyermekének.


Ha neked nem tetszik, maradj a Pál/József/János, esetleg a Dávid/Bence/Máté vonalon.

2020. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

"Nehogy már gáz legyen, hogy valaki Magyarországon magyar nevet ad a magyar gyerekének."


Tulajdonnévként elvileg valóban magyar eredetű, de maga a szó török eredetű. A legtöbb Magyarországon használatos keresztnévnek idegen gyökerei vannak, nagyon kevés olyan van, ami teljes mértékben magyar. Épp ezért nem értem azokat az embereket, akik leszólnak egyes idegen eredetű neveket, mint pl. a 13-as válaszoló.

2020. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
Koszi kedves kerdezo. Az en kisfiam Örs. 11 honapos es nagyon is illik ra. Attol mert neked nem tetszik, meg lehet szep nev. Miert epp ez a nev jutott eszedbe? Inkabb, mint a 126. Mate meg Bence. Ahogy ranezek a kisfiamra, mas neve nem is lehetett volna😀 egyebkent, van 4-5 Örs nevu tavoli isnerosunk is, kulonbozo korosztalyokbol, mind sikeres, jo kiallasu felnott ferfi vagy fiatal srac. Tudom mostanaban a Benett meg a Medox a divat, de mi mas ertekrendet kepviselunk.
2020. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%
Lehet hihetetlen, de nem mindenkinek a Dávid és Bence tetszik.
2020. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mert különleges, egyedi, frappáns, mégsem otromba, hanem egyszerű, szimpla név. Én erre tudnék gondolni;amúgy szerintem nincs baj ezzel a névvel. Vagy pl lehet, hogy ilyen méltóságteljesen hangzik mondjuk , nem tom, tehát, ilyen szilárd, határozott személyiség is lehet benne, amikor valaki arra gondol, hogy ezt adná a gyerekének; tehát határozott, egyszerű, kellemes név, szívesen szólítaná így a gyerekét; egyedi is, egy osztályban mondjuk ha valaki szól neki, hogy "Örs" ,akkor biztosan tudni, hgoy csak neki szolnak.
2020. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
24%
Hogy legyen tere
2020. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!