Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a “nagypapa” kérdést?

Figyelt kérdés

Anyumnak új pasija van, két éve ismerik egymást, tavaly egybekeltek. Hozzáteszem apukám egy évvel a megismerkedésük előtt halt meg...

2019 őszén megszületett a kisbabám.

Nincs bajom a pasassal, de nagyon kivagyok attól, hogy anyám állandóan nagypapázza a fasziját és mondja a babámnak, hogy na jtt van nagypapa...

sajnos nem lehet anyámmal beszélni, teljesen ki van fordulva magából, én vagyok a bunkó ha valami nem tetszik neki... mindig játsza az áldozat szerepét.

Rákérdezett még anno, hogy ugye mondhatja, hogy ő a nagypapa, amire nem nagyon tudtam semmit mondani, mondtam ha nagyon muszáj... de azt hittem azért nem minden második szava az lesz h ő a nagypapa.

Meg amikor közöltem anyuval, hogy várandós vagyok az volt a reakciója hogy: “ Jaj de jó akkor a XY ( pasija) nagypapa lesz”

Nem is az h na akkor ő lesz nagymama..

kivagyok ettől a szitutól, és nem lehet neki elmagyarazni, hogy én ezt nem akarom, mert akkor én vagyok a szemét.

Azt hozzáteszem, hogy kb 5-6 havonta látja az unokáját, messze lakik csak videozni szoktunk.

Ti hogy reagálnátok le? Hagyjam aztán majd megbékélek vele előbb utóbb ( meg úgyse sokat találkozunk) vagy erélyesebben kéne fellépni ebben az esetben?



#unoka #“Nagypapa”
2020. jún. 28. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem miért ekkora probléma ez
2020. jún. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

"Anyumnak új pasija van, két éve ismerik egymást, tavaly egybekeltek. "

Tehát nem új pasija van, hanem férje. Mondjuk ha te megtisztelnéd azzal, hogy nem új pasinak, hanem férjnek nevezed, lehet neked is elvárásod felé

2020. jún. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Anyukám is újra házasodott. Nálunk teljesen evidens, hogy papának szólítják őt is az unokák, pedig az én apukám él. Annó a nagypapánk is újra házasodott, és mamának szólítottuk az új feleségét. Nem volt ebben semmi furcsa.
2020. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Nincs ezen mit megoldani. Az én nagymamámnak is volt már egy "pasija"(ők nem is házasodtak össze), amikor én születtem. Teljes jogú nagypapa volt a biológiai mellett. Mivel hozzájuk közelebb laktunk, sőt jópár évig velük is éltem, sokkal többet foglalkozott velem, és a testvéreimmel, mint az "eredeti". Ráadásul ő már nyugdíjas volt akkor, amikor más a családból még nem. Szinte mindig ő vigyázott ránk, amikor betegek voltunk. Többet megtett, mint egy átlagos apuka. Nem értem miért zavar téged. A gyereked már ebbe született, ezt szokta meg, ez lesz neki természetes. Inkább örülhetnél neki.
2020. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

“ Hozzáteszem apukám egy évvel a megismerkedésük előtt halt meg...”

Süt belőled a rosszindulat.

2020. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem a pasija, hanem a férje, ezáltal családtag lett. Egyik unokatestvéremnek a mamája új férje az istenített nagypapa, nagyon szoros a kapcsolata vele. Nálunk még bonyolultabb a helyzet, mert a férjem nem a lányom apja, a férjemet pedig nem a szülei nevelték fel, hanem a nevelőanyja, tehát "vér szerint" duplán nincs közük egymáshoz, a lányom mégis teljes értékű unoka ott.
2020. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor úgy látom jobb nem bolygatni a dolgokat és megbékélni vele.


Persze 5-ös süt belőlem... :) nem kértem véleményezést a megnyilvánulásom mivoltjáról 🙂

És szerintem nagyon nem szép dolog ismeretlenül ítélkezni, hiszen a kapcsolatunkat és a háttérsztorikat én ismerem! Én arra voltam kíváncsi, hogy volt-e valaki ilyen cipôben és mennyire lazán reagálta le.


Köszönöm a válaszokat!

Peace ✌🏻

2020. jún. 28. 20:00
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem tudom, én teljesen megértem a kérdezőt. 3 éves voltam, mikor anyám összejött az új férjével, 25 éve vannak együtt, született 4 gyerekük, de nem hívják a gyerekeim nagypapának, a keresztnevén szólítják.
2020. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Az a gond itt, hogy először egyeztél bele, pedig megkérdezték, utána kezdett el zavarni. Most vagy törődj bele, és gondolj arra, hogy jól is elsülhet, vagy udvariasan mondd meg, hogy mégis inkább azt szeretnéd, ha ő nem nagypapa lenne, hanem mondjuk Béla bácsi. Vagy gondold át, hogy esetleg a neve és a papa vagy tata szó jobb e számodra, mint a nagypapa.
2020. jún. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Derjaderja ***** válasza:
89%

Megértem, hogy Neked mért nehéz, még nem is règ halt meg sajnos Apukád.

Másrészt nagy dolog, ha a gyereknek vannak nagyszülei és ez a férfi is nyilván szeretettel van felétek, ha így elfogadja unokànak a picit. Biztos az ajándèkba is belead, később fogadják majd nyaralni, beszélgetnek vele.

A gyerek ebből csak profitálhat.


Tudom, most szinte divat vagy magától értetődően kihasznàlni a nagyszülőt (de vèlemènyt semmiről ne mondjon), vagy eltaszítani mert mondjuk műanyag játékot vesz márkás faépítő helyett, de èn meg azt látom, a gyerekbe bele van kódolva, hogy mennyire fontos dolog a család, a nagycsalád. Nàlunk kb csak az anyukám van jelen, mint nagyszülő, ő is nagyon idòs, de a tipegő korú gyerekem oda van az összesükért, még azért a nagypapáért, aki ugyan 3 házzal lakik tőlünk arrébb, és mindenfèle rendezvényekre jár a városban autóval, csak ide 1 év alatt kb 1x jön az unokához, hiàba hívjuk, pedig nincs harag, csak nem érdekeljük.


Ha nálunk lenne egy ilyen mostoha nagyszülő, én boldogan "befognám" igazinak az érzelmi jelenlét és nem a kihasználás értelemben. Attól Neked még nem kell hogy apukád helyére lèpjen.


Amúgy az èn egyik papám se volt vérszerinti, de ez senkit nem érdekelt, igaz kiskorától nevelte Anyut.


Nálunk amúgy minden nagyszülő "Béla papa", "Ica mama" fèle néven futott.

2020. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!