Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felvennénk a babavárót, de...

Felvennénk a babavárót, de most futottam bele egy oldalon abba, hogy nem lehet közeli rokon a munkáltatóm. Ez igaz? Miért nem dolgozhatok a családi vállalkozásban?

Figyelt kérdés
Kezdek tiszta ideg lenni már a babaváró miatt. Eddig abban a tudatban voltam, hogy mivel 5 éve nappali tagozatos hallgató vagyok felsőoktatási intézményben, nem lesz gond a TB igazolással, de most láttam azt is, hogy az utolsó 180 napnak munkavállalásból kell lennie mindenképp. Ezt persze elfelejtik odaírni az alap feltételekhez. Ok, megoldható a bejelentés, de miért probléma az, hogy a munkáltató cég tulajdonosa közeli rokon? Egy rakat ismerősöm, meg én is családi vállalkozásban dolgozunk, akkor nekünk nem jár? Menjek máshova dolgozni? Találkozott ezzel valaki, esetleg fogadták el így mégis az igénylését?
2020. jún. 29. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet adni így is a kérelmet, de akkor kérned kell a NAV-tól az előző adóévre vonatkozóan jövedelemigazolást. Gondolom ezzel azt próbálják kiszűrni, hogy ne csak az legyen, hogy anyuci apuci felveszi az embert, amíg megkapja az illető a hitelt, aztán szépen meg is válnak tőle, és a bank meg hoppon marad, mert nem lesz, aki fizesse a törlesztőt.
2020. jún. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es, valószínű, hogy itt is ez a helyzet, hiszen azt írja, hogy megoldható a bejelentés. Valós munkahelyet várnak, nem ilyen gyorsan bejelentjük pár hónapra típusút.
2020. jún. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
bemész bankodhoz ės az ilyen kėrdėsekre ők tudjåk a választ.
2020. jún. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert kb 100 esetből 99nel csalás, csak papiron alkalmazott a közeli rokonnal, valójában nem dolgozik.
2020. jún. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretik a bankok a válallkozókat és azokat akik közeli rokonnál dolgoznak a fentebb említett okok miatt. Nekem is necces volt, mert én meg tulajdonos ügyvezető vagyok a családi vállalkozásban, sőtt a férjem is nálunk dolgozik, de én a bankonitortól kértem segítséget és ők megtalálták nekünk azt a bankot, aki hajlandó hitelt adni. Az még hozzá tartozik, hogy én 10 éve itt dolgozom szóval nem egy tegnapelőtt bejelentett melóhely. Kell előző évi jövedelem igazolás, meg nav 0-ás, 3 havi munkáltatói, bankszámlakivonat, tb igazolás meg még egy pár dolog. Ha minden igaz pár nap és megkapjuk.
2020. jún. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindketten az apósomék vállalkozásában dolgozunk, simán megkaptuk a hitelt, de valóban kértek előző évi jövedelemigazolást. Ez pontosan azért van így kitalálva, hogy ne lehessen kijátszani ilyen kamu bejelentésekkel. A félteleknek meg kell felelni, nem pedig kiskapukat keresni.
2020. jún. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ebben az a buktató, hogy hallgatóként nekem nincs előző évben jövedelmem... Dolgoztam, csak bejelentve nem voltam. Persze ez a bankokat nem érdeklni, tudom. Férjem pedig nem mindenhol volt bejelentve, van 30 napnál hosszabb időszak, amikor nem volt biztosított.
2020. jún. 29. 09:25
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Már ne is haragudj de érdekes a felháborodásod. Pont azért nem engedik amit csinálsz. A kamu bejelentés is csalás, de hogy feketén dolgoztál az meg egyenesen adócsalás.
2020. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jo ebbe inkább ne bonyolódjunk bele, nem akarok itt vitát vagy bármit...
2020. jún. 29. 15:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe nem is lehet belebonyolódni. Nem feleltek meg a feltételeknek és itt vége is a történetnek.
2020. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!