Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felmondtam a munkahelyemen...

Felmondtam a munkahelyemen utána kiderült, hogy terhes vagyok. Ilyenkor talalni fogok barmi mas munkat?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen munkahely valtas miatt. Am mielott elkezdtem volna dolgozni az uj munkahelyemen kiderult, hogy terhes vagyok. En hulye meg szoltam errol az uj fonokomnek aki ertheto modon nem vett fel engem. Azt ajanlotta a kovetkezo munkahelyen ne szoljak rola csak a probaido lejarta utan. Ilyenkor lehet barmi bajom belole, hogyha kozbe kiderul vagy a probaido lejarta utan kiderul hogy nem szoltam?

Ha meg munkanelkulikent csinalom vegig( szerencsere annyira rossz anyagi helyzettel nem allok,plusz csalad is tamogatna) kapnek barmilyen tamogatast az allamtol?



2020. jún. 29. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem vennének fel, ha tudják, mert csak kiadást jelentesz a cégnek.


De be lehet nyomulni, hazudni és átverni mindenkit, ha van gyomrod hozzá.

2020. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy nincs gyomrom hozzá szerintem nem lennék képes hazudni
2020. jún. 29. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Az anyasági támogatásoknál az előző időszak bérét veszik alapul, úgyhogy annyira azért nem mindegy, hogy dolgozol-e vagy sem. Én is azt tanácsolom, hogy menj el valahova, a cégek se foglalkoznak az emberek sorsával, neked miért kéne a cégével?
2020. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülés pillanatában nem vagy támogatott, akkor nem jár támogatás. Én is hasonló cipőben jártam, csak én nem jutottam el a felmondásig. Költözés miatt másik városba kell dolgoznom, váltani akartam, de közben baba kopogtatott. Utána jártam, kérdezősködtem és egy munkaügyis ismerős is azt mondta (remélem igazat mondott), hogy a szülés napján ha nincs munkaviszonyod vagy bármilyen jogviszonyod, akkor nincs mire támogatást felvenni.

Ezért két lehetőség van: Keresel gyorsan egy munkát ahol hazudsz, max azt mondod nem tudtál róla (sok nőnek pl nem 4 hetesen derül ki a terhessége hanem később). Ez akkor működik, ha még nem vagy 10 hetes terhes, mert akkor még kegyes hazugságnak elmegy a dolog, utána már nem.. Én ezt a lehetőséget jártam volna meg úgy, hogy egy olyan helyre jelentkezek, ahova tudom hogy nem mehetek vissza - azaz nem életem munkájára.

Másik lehetőség, hogy kihúzod a terhességet fizetés és munkahelyi TB nélkül és a szülés várható ideje előtt 3 hónappal igényled a munkanélkülit. Ha minden igaz, az jogviszonynak számít.

Plusz egy lehetőség, hogy keresel egy jófej családtagot, ahol van lehetőség papíron vagy fizikálisan is dolgozni, akár 4 órában.


De kérlek az előbb írtaknak te is járj utána, mert nem akarok hülyeséget mondani.

2020. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
94%
Szerintem ha olyan munkahelyet keresel, ahol rövid a betanulas és helyettesíthető az ember, akkor nem gáz. Ha egy speciális ptojektet vállalsz, de tudod, hogy nem tudod végigvinni, az nem szép.
2020. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Azért nagyon hülyének kell lenni egy munkáltatónak, hogy a 3 hónap próbaidő alatt ne vegye észre hogy terhes vagy. Szerintem ez abszolút nem járható út.
2020. jún. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyeshez,gyedhez nem kell az hogy szülés előtig legyen munkaviszonyod elég ha azt hiszem az elmúlt. 2 évben van 180 napod de az interneten utána tudsz nézni mi jár mi nem jár.
2020. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!