Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyereknevelésbe bele lehet...

A gyereknevelésbe bele lehet jönni? Mit csinálok rosszul? Vagy hogyan javíthatok rajta?

Figyelt kérdés

Szeretnénk gyereket a párommal. Már kiskorom óta akartam gyereket, de valahogy most éreztem magam igazán érettnek a feladatra, de azt hiszem, tévedtem.

Ma itt volt a húgom 19 hónapos kisfia. Még sosem bízta rám, de dolga volt, így reggeltől délután kettőig rámhagyta. Azt hittem, könnyen fog menni, de tévedtem. Mindenhova eljárkált, eltipegett, kinyitogatta a szekrényeket, kivette belőle a ruhákat, egész nap utána szaladgáltam, közben főztem. Nagyon nehezen ment a két dolog egyszerre. Az etetés viszonylag könnyen ment, bár mindig forgatta a fejét. Az altatás nagyon nehezen ment, 51 percig altattam. Pedig úgy csináltam, ahogy a tesóm mondta. Rátettem a kezét a fülemre, én meg simogattam az arcát.

Úgy erzem kudarcot vallottam és el is fáradtam közben, ami gáz. Mivel ha gyereket szeretnék, arra nemcsak 6 órán keresztül kell figyelni, hanem egész napos "munka". Azt hittem megérettem az anyaságra, de úgy tűnik, hogy mégse, mert nem lennék jó anya.



2020. júl. 1. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Pedig ebből fog állni az életed néhány évig, ha gyereket vállalsz. Ez nem megy mindenkinek könnyen (valójában sokkal többen szenvednek, mint be merik vallani), de ahogy nő a gyerek, változnak a problémák is vele, és egyre könnyebb lesz. Ez nem volt kudarc, egyszerűen cask a nők nagy része habos-babos rózsaszín felhőnek képzeli az anyaságot (ebbe a pofonba én is beleszaladtam), közben meg a nagyobb része rohadtul nem az. Le lehet pontozni, attól még ez az igazság.
2020. júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez mind hozzátartozik az anyasághoz, (egész napos pakolás, mosás, teregetés, főzés, etetés, altatás stb.) jól csináltad szerintem, igen sokszor fárasztó, kimerítő. De egy mosoly, nevetés, puszi, vagy, ha már mondja úgy szeretlek fel tud tölteni. Néha én is úgy érzem nem jól csináltam vmit, hiába igyekszem( 2 gyerekem van kicsi fiú 2 éves, nagyobb lány 7 éves). Az anyaság egy életen át tartó gyakorlat, aggodalom szeretet:)
2020. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elrettentést szeretnél vagy biztatást? :)

Elrettentés: sajáttal rosszabb, mert nem adhatod vissza nap végén.

Viszont ami könnyebb: nem mástól kapsz használati útmutatót, hisz te ismered a legjobban. Egyébként csoda, hogy egyáltalán el tudtad altatni, mert az altatási rítusok személyhez kötöttek: általában csak adott személlyel működik. Nálunk is máshogy altat sikerrel az apja és én, és a két gyerekünknél is más-más működik.

A saját lakásod ha már lesz gyereked, jó eséllyel bababiztos lesz, így ilyen felesleges köröket nem kell futnod, hogy mindig a sarkában légy, figyelheted messzebbről.

19 hónapos ideális esetben önállóbb evés terén is (persze ez csak részben nevelés kérdése: nálunk az egyik gyerek egyáltalán nem volt érdeklődő az étkezéssel kapcsolatban - értsd utált enni és ezért nem próbálkozott nagyon 3 évesen se; másik pedig imádja a hasát és 10 hónaposan már nem kellett etetni)

2020. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Ennél a te gyereked lehet ezerszer rosszabb, erre jobb ha felkészülsz. Igen, a gyereknevelés szar. És nem, nem lesz annyival könnyebb később csak más problémák és feladatok lesznek. Az ég világon semmi baj nincs azzal ha valaki ezt a háta közepére se kívánja és inkább nem vállal gyereket.
2020. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

A saját gyerek teljesen más. Főleg azért mert fokozatosan edzodsz hozza és ismered ot, nem 1,5-2 évesen kapod.

Te most úgy jártál, mintha eszes nélkül akarnál maratont futni.

2020. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

A semmiből rádszakadt egy "idegen" gyerek. És csodálkozol, hogy elfáradtál? :) Tuti, hogy vendégségben lévő tipegő mellett eszem ágában sem lett volna főzni, tiszta túlélőtábor. :D

Ha lesz sajátod, egyrészt sokkal jóval könnyebb lesz, mert te is nősz a gyerekkel együtt, edzésben leszel, másrészt meg sokkal nehezebb, mert ahogy írod is, este nem fog hazamenni.

Én egy ilyen délutánból tutira nem vonnám le azt a következtetést, hogy nem vagyok anyának való. Tök jól megoldottad, volt kaja, a gyerek evett, aludt, életben maradt, ha még játszottál is vele, látatlanban a tiéd a legjobb nagynéni plecsni. :)

2020. júl. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
De akkor te most vigyáztál gyerekre életedben először. Nyugi, a saját más, újszülöttkorától együtt vagytok, összeszoktok. De az jó, hogy látod, hogy nem olyan kis idilli, mint a pelenkareklámban.
2020. júl. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

De cuki vagy 😊 ez bizony ilyen. Kemény meló az anyaság, 0-24-es munka. Hidd el mi anyák is legalább naponta egyszer biztos érezzük, hogy kudarcot vallunk. Akár egy rosszul sikerült altatás, hiszti kezelés, etetés miatt. Mikor mi sikerül rosszabbul. Mindenannyiunknak vannak minden nap kudarcai, sikerei is.


De ahogy írták a saját gyerek más. Nem azért mert vele tuti könnyebb lenne, egyszerűen csak azért mert ahogy ő növöget, úgy rázdsz bele te is az újabb és újabb helyzetekbe. Ettől persze még nem könnyebb, csak természetesebb maga a folyamat.

2020. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fantasztikusan csináltad! Nem-anyukaként sem a lakásodban nem vagy felkészülve a kisgyerekes életre (ruhák, könyvespolcok kipakolása, stb. marha idegesítő bárkinek, akinek nincs saját gyereke, és nem annak örül, hogy nem a vázát vagy a varródoboz tartalmát borítja magára), sem lelkiekben (kit érdekel, ha szaladni fog a lakás, a lényeg, hogy el tudom végezni azt a 3 dolgot, amit nagyon muszáj, és a gyerek is életben - és sértetlenül - marad), és ez teljesen természetes! Az, hogy "készen kaptál" egy gyereket, iszonyatosan megnehezíti a dolgod, fogalmad sincs csomó mindenről, hogy mire hogy reagál, milyen helyzetben hogy kell kezelni (még akkor sem, ha rengeteget találkozol vele/velük), ahogy ő sincs hozzászokva ahhoz, hogy te utasítod, így nem feltétlenül ugyanúgy viselkedik, ha mondjuk te szólsz rá, mintha az anyja/apja. Ha mellette főzni is tudtál, és tényleg, fektetni, etetni, mindent, esküszöm, le a kalappal, hozzánk is jöhetsz bébiszitterkedni 😊 Hidd el, a sajátoddal ilyen szempontból sokkal könnyebb lesz, az elejétől összeszoktok, kiismeritek egymást, és együtt alakítjátok ki a napi rutint. Szerintem klassz anyuka leszel, ha eljön az ideje, addig meg pihend ki ezt a napot :)
2020. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt ilyen ügyesen megoldottad (megfőztél, megetetted, szórakoztattad, altattad, stb.) úgy, hogy először volt nálad, akkor nagyon talpraesett vagy. Nyugi, ennél senki sem érettebb az anyaságra!
2020. júl. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!