Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nyomtatványon kell...

Melyik nyomtatványon kell bejelenteni, hogy nem kell magam után fizetni a TB-t, mert gyesen vagyok?

Figyelt kérdés
Gondoltam ez automatikus, mert az egész az államhoz tartozik és kb. csak a seggembe nem látnak bele, erre kiderül, hogy nem megy nekik az adatok összefésülése.
2020. júl. 2. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyomtatványkitöltővel a 20T1011 nyomtatványt kell kitöltened,


vagy ha webes felületen szeretnéd, akkor a [link] oldalon könnyen megtalálod.

2020. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Diplomás vagyok, de esküszöm nem értem. Ezt megtaláltam, de három kategória van: Az egyik, a járulék fizetés kezdetét lehet bejelenteni. Nekem a végét kéne. A másik, hogy visszamenőlegesen töröljék a kötelezettséget, erre a magyarázatban ott van, hogy annak kell, aki külföldön volt biztosított és utólag kell az itthoni kötelezettséget emiatt törölni. Ez se én vagyok. A harmadik meg az, akitől átvállalják a kötelezettséget. Szerintem ez se...
2020. júl. 2. 23:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, az online verzióba azt valamiért nem rakták bele. Akkor marad a nyomtatványkitöltő program, vagy személyesen mész be kitölteni.
2020. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak nem vagyok olyan gyökér, köszönöm! Inkább bemegyek, mert ez a nyomtatványkitöltő is... Istenem, kb. online megy a fél életünk, a munkámat is úgy végeztem mindig és úgy is fogom, de ez a kilencvenes évekből itt ragadt képződményük mindig úgy felidegesít, ha valamiért használni kell.
2020. júl. 2. 23:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Kormányablakban ha bemutatod a gyes határozatot, elvileg megoldják.
2020. júl. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!