Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye én nem fogom majd bántani...

Ugye én nem fogom majd bántani a gyermekemet?

Figyelt kérdés

Egy bántalmazó csaladból jöttem (testi,lelki bántalmazas)

Olyan feszültség volt otthon, hogy látni lehetett a levegőben.

És megfogadtam, hogy nem fogom soha bántani a gyerekemet. Ugye nem fogom most attól félek hogy valaha olyanná válok és azon gondolkozom, hogy inkább ne is legyen gyerekem mert nem bírnám elviselni hohy 1x is bántsam.



2020. júl. 4. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tökéletes ember. Te sem leszel az. Ha ezt a súlyt magadra teszed, akkor nem fogod tudni élvezni az életedet.


Szakembert javaslok, aki segít normalizálni a látásmódod, mert most szélsőséges.


Az, hogy helyzetekre hogyan reagálsz, nem csak döntés kérdése. Fogsz hibákat elkövetni és igen, lehet, hogy testileg vagy lelkileg is meg fogod bántani a gyeremekedet, lehet, hogy nem is egyszer. Ez igaz lenne akkor is, ha nem lenne ilyen múltad! Mert az emberek emberek és nem robotok. Nem vagyunk tökéletesek.


Természetesen lehet és kell is törekedni a jó anyaságra, apaságra, de nincs olyan, aki ne hibázna, vagy így, vagy úgy.

2020. júl. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudhatod
2020. júl. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Előre ezt nem lehet tudni sajnos. Szüleimnek sikerült a rossz példák ellenére jó szülőknek és már nagyszülőknek lenniük. Apámat állandóan verték, rossz volt a házasságuk a nagyszüleimnek. Nagyapám egyáltalán nem foglalkozott vele csak sorban gyártotta a tesóit más nőknek. Nagyanyám idegbeteg lett. Anyukám apja alkoholista volt és folyamatosan ivott,nőzött,majd anyukám születése után 26 évvel meghalt az alkohol miatt.A mamám viszont jó ember volt szerette anyámat,de nem tudott egy ideig elválni tőle, emiatt anyukámban bőven van tüske. Apu meg anyu találkozott egymással 18 és 19 évesek voltak és eldöntötték, hogy ők nem fogják ezt elkövetni. Szép gyerekkorunk volt öcsémmel. Nem volt komolyabb veszekedés, ivás,megcsalás stb. Jó nagyszülei a 16 hónapos kislányomnak. :) Jobbat nem is kívánhatnék.
2020. júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Én nem bántom őket, mindig beugrik engem, hogy aláztak meg, vertek meg. Mivel te ís átgondolod, szerintem nálad is hasonlóan fog lejátszódni, mint nálam. Nem az lesz, hogy én is kaptam azt nem haltam bele.
2020. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 senga222 ***** válasza:
97%
Kérdésedből,így hozzáállásodból ítélve nem ,nem fogod őket bántani !Hasonlóan nőttem fel én is .Van 2 gyermekem.Mindig rettegtem hogy olyan leszek mint az Anyukám .Nem lettem .Pont hogy azzal küszködőm hogy ne essek a ló túl oldalára !Túl engedékeny vagyok .
2020. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Fogod. Amig nem tanulod meg a konfliktuskezelest olyankor amikor elszakad a cerna.

A gyerekek minden rejtett dolgot (amit nem is hittél magadrol)kihoznak a szülöböl tükröt tartanak a szülö elé.

Igazabol tanitani jönnek a vilagra. A szülö sajàt magàval fog szembe nézni. Uj önmagàt fogja megismerni a gyerek àltal.


Hosszu es rögös az ut.

Soha ne légy rà majd mérges olyankor valojàban a benned szunnyado oroszlant ebreszti csak fel. Neked kell vele megvivni a te harcod. Hogy majdan majd neki ne kelljen ha gyermekei lesznek.

2020. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%
Ha ettől ennyire félsz, miért is akarsz gyereket? Gyerek nélkül is lehet boldog életed.
2020. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Férjem gyerekként olyan madragszíjas fenekeléseket kapott, hogy utána körbetáncolta a szobáját, mégsem bántotta soha a gyerekeinket. Szóban sem. Kedves, türelmes ember
2020. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nadrágszíjas
2020. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén bántalmazott voltam, bár inkább kamasz koromban (az "új apám" úgy gondolta, majd ő a saját szájízére formál. Hajamnál fogva lerángatott a földre, pofozott, hogy ne látsszon nyoma. Papírral bizonyítottan is elmebeteg volt).

Van egy kislányom, egy ujjal sem nyúltam hozzá, nem is fogok. Igaz, van bennem türelmetlenség, néha idegesen szólok, de igyekszek magamra szólni olyankor.

2020. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!