Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fodrász/kozmetikus/körmös...

Fodrász/kozmetikus/körmös anyukák! A vendégeitek hogy fogadták azt hogy terhesek lettetek? És hogyan, mikor sikerült visszaállni a munkába?

Figyelt kérdés
13 hetes terhes vagyok, fodrászként dolgozom, már 8 éve. Nagyon kitartó, szorgalmas munkával sikerült felépítenem egy stabil vendégkört. Most viszont úgy tűnik, hogy a baba és az én egészségem miatt (ami sokkal fontosabb) nem fogok tudni addig dolgozni ameddig terveztem. Hogy fogadták a vendégeitek ezt a hírt? És mennyi ideig maradtatok otthon? Szeretnék a babám 1 éves koráig minimum itthon maradni vele, utána is csak részmunkában dolgozni és csak később visszaállni, nehéz volt újra "összeszedni" a vendégeiteket? Kicsit parázom, hogy megint a nulláról kell újra elkezdeni, igaz szeretik a munkám, de jelenleg olyan kivitelezhetetlen tűnik.. Elmesélnétek nektek hogyan alakult? Köszi
2020. júl. 5. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Enis fodrász vagyok. Nagyon nehéz terhességemvolt rengeteget hanytam,de a 8. Hónapig tudtam vallalni persze jóval kevesebb vendéget! Mindenki megértette, elfogadta. Mikor megszultem pont ballagási szezon volt igy finoman mindig megkerestek, hogy nem e csinálnám meg.. Halistennek a ferjem nagy segítség, így tudok vallalni mar, nem mindenki!!! De eleg sokan visszajöttek:) 4 honapja szultem
2020. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Én nem akarok még a babám 4 hónapos korában elkezdeni dolgozni.
2020. júl. 5. 09:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Még egy fodrász jelen.


Én 6 hónapos koráig otthon voltam vele, utána pedig napi 4 órában dolgoztam. Hol délelőtt, hol délután. 20 hónapos korában kezdte a bölcsit, én pedig visszamentem teljes állásba. A vendégeim nagyrésze visszatért, lettek újak is természetesen, így nem éreztem soha akkora hiányt. Arra készülj fel, hogy tapintatlan, nyomulós vendégek mindig lesznek. Volt, aki szülés után 2 héttel keresett, hogy jajj látta megvan a baba, gratulál, de nem-e vállalnám el, hogy befestem és szárítom a haját?! Ő jön hajnali 5-kor is, ha nekem az a jó, akkor úgy is alszik a baba. Volt, aki azt mondta, hogy tologatja ő a babakocsit, vagy fogja a babát, amíg csinálom a haját. Valaki egyenesen azt mondta, hogy elhozza addig a bébiszitterét és kifizeti az óradíját is.


Szóval ilyenekre készülj, kell hozzájuk a sok türelem.

2020. júl. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Off...


Bocsánat 3as, de ezen meglepődtem. Tényleg vannak ilyen tapintatlan emberek? 😮

2020. júl. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Én ugyan nem vagyok fodrász, de talán ebből is tudsz okulni.

Imádtam a fodrászomat. Úgy terveztem vissza megyek hozzá. 4 évig nem dolgozott. Ezalatt találtam egy jó és kedves fodrászt helyette, de még így is vissza mentem volna. DE még 4 év után se állt vissza teljes munkaidőbe (nem beteg vagy problémás a gyerek) és mikor menni akartam azt mondta 9től ott van mehetek bármikor. Mentem hát nem volt ott. Ez 1. A másik az hogy ő úgy ad időpontot, hogy odamegyek és várok minimum fél órát mire ténylegesen sorra kerülök. A másik csaj nem. Ha azt mondja 10 akkor oda megyek és csak én vagyok ott. Ez nekem fontos, mert közben nekem is született babám aki mellől nem tudok csak úgy jönni menni mert szopik

2020. júl. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne,gyerkőc mellett hogy dolgoztok? Időben meg lehet e oldani.

Most járok baba mellett a körmös suliba.

2020. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

2. vagyok


Igen, sajnos vannak ilyenek. És észre sem veszik magukat. Bunkó nyilván nem lehetek, hogy ember itt van egy gyerek, most nem a hajad a legfontosabb. De ha meg finoman koptatom le, akkor 2-3 hét múlva újra jelentkezik.



Nekem szerencsére van segítségem (nagyik+férjem is rugalmasan dolgozik, így besegít napközben is, ha kell). Így könnyebb, mert tényleg bármi van, tudok menni és dolgozni. Mert tudom, hogy jó kezekben van, teljes a nagyszülők felé a bizalom. Viszont a régi körmösön szintén gyerek, kisbaba mellett dolgozott, de segítség nélkül. Volt, hogy 2,5 órát ott ültem (amúgy 50-60 perc alatt megvan a körmöm). Mert a 3 éves hisztizett, hogy ő játszani akar, mesét akar, éhes, szomjas stb. Utána a fél évest kellett tisztába tenni, szoptatni, etetni, szórakoztatni. Az szörnyű volt, ráadásul nem csak én jártam így, ezért sokszor csúszás volt, szóval a várakozás még plusz 30-40 perc.


Ha van segítséged, úgy könnyebb. Anélkül meg lehetetlen.

2020. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Én sem vagyok szolgáltató, csak vendég. #5-össel hasonló a sztorim nekem is.

Kb. 1,5 éve ment el a körmösöm szülni. Annyira nehéz volt máshoz menni, de nyilván az ember megérti ezt az élethelyzetet. Kerestem tényleg nagyon nehezen egy új körmöst. Mire visszajött a régi körmösöm, szólt is, hogy újra fogad vendégeket, de csak napi 4 órában és heti 3 napon.

Annyira lelkiismeret furdalásom volt, de nem mentem vissza hozzá. Nagyon nehéz volt időpontot egyeztetni, néha azt is lemondta, áttette... ezért végül ahhoz a körmöshöz járok, akihez addig jártam, amíg ő nem volt. Egyszerűbb volt, mindig dolgozik, szombaton is lehet hozzá menni és nála nem voltak soha csúszások.

Nagyon nehéz volt, mert hiába szolgáltató, azért amikor ott ülsz nála 2-2,5 hetente, akkor kialakul egy “barátibb” viszony.

2020. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Furcsa olvasni ezeket. Persze extra bunko es tolakodo emberek mindig, mindenhol vannak. De ti, egy szolgaltatast nyujtotok. Szerintem ez szuper dolog, h valaki ennyire ragaszkodik hozzatok, mert kormosbol, fodraszbol itt Bp. annyi van mint egen a csillag. Ha nem akarsz mindent elorol kezdeni, addig dolgozol amig tudsz es olyan gyorsan visszaallsz, ahogy tudsz, mert pikkpakk elkopnak a vendegek.
2020. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint egy fodrásznak nincs joga otthon maradni a gyerekével mert kezdhet mindent előről. Az szép😔
2020. júl. 8. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!