Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák alibiből a munkahelyen...

Anyák alibiből a munkahelyen minimális munkával?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy természetesen van kivétel és senkit nem szeretnék megbántani. De a problémám a következő:

"Családbarát" munkahely vagyunk aminek vannak pozitívumai, viszont sajnos ez azzal is jár, hogy biztosítunk 4-6 órás munkarendet is például édesanyáknak. Amivel alapvetően nem lenne baj, de sajnos kevesen dolgoznak megfelelő munkamorállal. Sokan csak éppen hogy dolgozgatnak, lézengenek, pletyiznek. Ha szólsz akkor jönnek a kifogások, hogy dehát a gyerek nem aludt, beteg, de nehéz az anyaság. Amit megint csak megértek de jelenleg az a helyzet, hogy az ő munkájukat is más végzi, sajnos ugyan annyi pénzért. Nem fair ez azokkal az anyukákkal szemben sem akik viszont normálisan dolgoznak és komolyan veszik panaszkodás helyett.

Talán nem jogos, hogy pont én problémázok mert szerencsére nem nekem kell helyettük is dolgozni. Viszont a jelenlegi vezetőnk jövőre el fog menni nyugdíjba, nagyon úgy néz ki, hogy én megyek a helyére. És én semmilyen formában nem szeretném hagyni, hogy az anyaság legyen a kifogás arra, hogy valaki nem dolgozik. Másnak is van ezer baja, másnak is van, hogy nem alszik vagy nehéz a helyzete. De sajnos jelenleg ezek nem egyenrangú problémák azzal, hogy fájt a gyerek hasa. Én ezen mindenképpen szeretnék változtatni de nem akarok a köcsög hárpia lenni aki kirúg egy csomó anyát aki nem végzi rendesen a munkáját. Ha valaki kifogásokat gyárt munka helyett simán repül, kivéve ha az anyasággal takarózik és ez nem tetszik. Ha valaki szóvá teszi, hogy nem akarja más munkáját is végezni ugyan annyi pénzért akkor azonnal támadják. Nem tudom hogyan kéne vezetőként ezt kezelnem, félek, hogy mi lesz rólam a vélemény ha elbocsájtom az alibiből munkában lézengő anyákat. Csak szerintem nem fair, hogy valaki ennyi előnyt élvez a gyerek miatt amit ő maga vállalt? Én vagyok a gonosz ha nem akarom eltűrni, hogy az anyasággal takarózva kerüljék a munkát és ugyan annyit keressenek mint aki más munkáját is végzi emiatt? Hogyan kellene ezt tálalni ha az én feladatom lesz az irányításuk?



#munka #anyaság #alibi munka
2020. júl. 8. 14:01
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
13%
Ha a cég szekere eddigis gurult a lézengő anyukákkal akkor hagyd őket. Ha akadályozzák a célokat, rontják az eredményt kénytelen vagy kirúgni őket.
2020. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%

En azt csinálnám, hogy ha megkapod a poziciot, össze hívsz mindenkit es mindenkivel közlöd milyen munkát vársz el és mi a következménye ha nem sikerul teljesíteni. Hozzátenném, hogy sajnálom ha valakinek otthoni gondjai, nehézsegei vannak de a munka rovására nem mehet. Ez így korrekt.

2 gyerekem van, a ferjem elhagyott egy másik nőért, bent erről hónapokig nem is tudtak. Aki dolgozni akar dolgozik mindentől függetlenul, aki nem akar azt meg el kell engedni.

2020. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
93%
Első körben én azt javasolnám, hogy beszélgess el (majd, miután vezető leszel) az érintett anyukákkal, hogy tudod, hogy nehéz nekik meg minden, de ha nem bírják a munkát, akkor inkább maradjanak otthon, és akkor a munkát sem másnak kell elvégeznie. Illetve beszéljetek meg velük valami kompromisszumot, én is családbarát cégnél dolgozom, ahol alapvetően az a szemlélet, hogy amíg a munka el van végezve, addig annyit pletyizek és annyit lézengek, amennyit csak akarok, egy ilyen rendszerben akár rugalmas munkaidőben, akár otthoni munkavégzéssel, de valamit biztosan ki lehet találni. Egy alap minimumot teljesen jogosan elvársz (elvárhatsz majd) tőlük, függetlenül az anyaságtól, ha nem tudja a munkát és a gyereket összeegyeztetni, nem kötelező visszamennie dolgozni. Szóval szerintem első körben egy ilyen beszélgetést, amikor a vezetőváltásnál azt látod, hogy nincs változás, akkor érdemes lenne megejteni, és még egyet, mielőtt ténylegesen elindítod a kiléptetési folyamatot a HR-nél, figyelmeztetve őket, hogy így bajok lesznek. Nem szabad azon aggódnod, hogy a beosztottaid mit gondolnak rólad, mert persze fontos a jó viszony, viszont ennek alárendelni döntéseket szintén nem szabad.
2020. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
96%

Egy gyerek nem kifogás a nem dolgozásra, főleg, ha nem kell otthon maradnia a szülőnek, mert mondjuk nem beteg a gyerek.

Ez elég gyenge, hogy nem aludtunk, mert a gyerek felébredt pisilni 10x , meg inni is én meg ma hulla fáradt vagyok.

Mondom ezt úgy, hogy van gyerekem.

Nem szabad a munkatársakkal sem kitolni, mert valakinek gyereke van.

Másnak mondjuk beteg szülei, költözik, akármi...

Senkit nem érdekel szerintem.

Ha felveszi reggel a munkát, akkor csinálja meg a dolgát.

Ha nem megy, menjen szabadságra. Vagy viszlát!

Főleg rövidített munkaidőben.

Ebbe a szituba bele kell állni az elején és tisztázni, hogy mik az elvárások mindenkivel szemben.

2020. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem valahogy úgy kéne elosztani a munkát, hogy mindenkinek meglegyen, mi az övé, és azt el kelljen végeznie.

Tehát olyan ne legyen, hogy X kolléganő helyett Y végezte el, hanem el legyen osztva, és ha X nem csinálja meg, akkor neki marad ott másnapra, harmadnapra, addig, amíg be nem hívatod és meg nem kérdezed, hogy miért nincs meg.

Természetesen, ha hirtelen táppénzre megy (pl. a beteg gyereke miatt), azokat a napi munkákat át kell venni tőle, az ne halmozódjon egy hétig, mert az igazságtalan lenne. Hasonlóan, ha szabadságra megy. De mégiscsak ez legyen a követendő elv.

2020. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a szép beszéden sajnos már túl vagyunk. Jelenleg is az én feladatom a munkájuk ellenőrzése, a csapat motiválása. Évek óta treníroz már a főnök, hogy ha majd egyszer én csinálom akkor így meg úgy...

Jól kommunikálok, bárkivel bármiben megegyezek. De ezzel kapcsolatban sajnos vakvágány. Mivel nem vállaltunk a párommal gyereket örökké ott van náluk a kiskártya, hogy "neked nincs gyereked te ezt nem értheted, ha lenne gyereked máshogy állnál hozzá" stb. Persze lehet, hogy csak most nem vesznek még elég komolyan mert nem én vagyok a legfelső vezető. A főnökkel nem nagyon lehet erről beszélni, ő nagyon maradi és nála a gyerek az élet értelme így a végletekig elnéző velük. Meg nem is érdekli már ez az 1 év amit itt lesz még.

Az a baj, hogy tudom, hogy ha összehívom őket és ezeket elmondom akkor egy összefogó hangos kisebbségként fognak nekemjönni, most is ezt teszik. De azt belátom, hogy a két végleten kívül nincs más mód ha nem változtatnak.

A cég megy egyébként így is de szépen lassan elveszítem az összes rendesen dolgozó embert a csapatomból mert ezt a túlterheltséget nem lehet évekig bírni.

2020. júl. 8. 14:32
 7/58 anonim ***** válasza:
91%

4-es vagyok.

Akkor nem marad más, mint a statisztika.

Alá kell támasztanod amit mondasz.

Így valóban kibukik , hogy kik nem dolgoznak, vagy kik azok akik kevésbé hatékonyak.

Simán beleeshet ebbe olyan is, akinek nincsen gyereke.

Így akkor nem lehet abba belekötni, hogy ki pécézted a gyerekeseket.

2020. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
#5 Az a baj ezzel, hogy ezek az anyukák általában alsóbb pozícióban vannak ami azt jelenti, hogy ők készítik elő az egyes munkafolyamatokat. Ha ők nem csinálják meg az előmunkát akkor nem lehet haladni. Azt meg nem csinálhatod meg, hogy mindenki végigviszi a munkafolyamatot az elejétől a végéig mert olyan szakértelem és tapasztalat kell hozzá ami nincs meg mindenkinek. Tehát nem tudom azt megcsinálni, hogy te csinálod végig x termék gyártását és számlázását, papírozását a másik meg y termékét. Mert a bonyolultabb műszaki dolgokhoz amik kellenek a munkafolyamatban nem mindenki ért (és nincs is meg a végzettsége hozzá). Meg lehetne csinálni így és csak műszakist vagy sok tapasztalattal rendelkezőt felvenni de akkor megint csak meg kell válnom a lézengő anyukáktól. És sokkal kevesebbet tudnánk gyártani ha egy embernek kéne mindent végigvinni.
2020. júl. 8. 14:39
 9/58 anonim ***** válasza:
84%

Van vmi teljesítmény ami alapján béreztek vagy fix-en van mindenki?

Lehet, hogy innen kellene megfognod a dolgod.

A munkavállalót két dologgal tudod motiválni, pénzzel vagy idővel.

2020. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Fixen vannak mert nem igazán lehet ilyen munkakörökben teljesítményt mérni. Nem tudod objektíven megállapítani, hogy annak a terméknek a gyártásából kinek mennyi része volt. Bemondás alapján sem mert úgy sem ismerik el, hogy amíg ők a gyerekekről pletyiztek addig más megcsinálta helyettük az előkészítést. Ugyan ott lennék mint most, megkapná a teljesítménybért mert a munkája papíron el van végezve. Nem tudod bizonyítani, hogy más csinálta mert nem állhatsz ott mindenki nyakában egész nap. Azt meg nem tehetem meg, hogy "bocsi de tudom, hogy nem dolgozol szóval fele annyi fizut kapsz".
2020. júl. 8. 14:49
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!